Hírek
Cikkek
Rárepülünk az olcsóra és az akciósra
Privátbankár.hu | 2009. november 20. 06:16
Ár alapján a vevők fele viszonylag nagy rendszerességgel válogat a márkák között, ezzel szemben azt, hogy egy adott termék melyik üzletben olcsóbb, a vevők 40 százaléka mérlegeli
Cikkek
Egymilliárd gyermek küzd a túlélésért
Privátbankár.hu | 2009. november 20. 06:12
A Gyermekek Jogairól Szóló Egyezmény 20 évvel ezelőtti elfogadása óta jelentősen csökkent a gyermekhalandóság és javult az alapszintű oktatáshoz való hozzáférés - derül ki az Egyesült Nemzetek Gyermekalapjának (UNICEF) csütörtökön közzétett jelentéséből, melyben mindazonáltal leszögezik: továbbra is mintegy egymilliárd gyermek szenved hiányt világszerte a túléléshez és fejlődéshez nélkülözhetetlen javak terén.
A Gyermekek Jogairól Szóló Egyezményt az ENSZ Közgyűlése 1989. november 20-án fogadta el. A dokumentumot azóta az Egyesült Államok és Szomália kivételével minden államban ratifikáltak (a magyar törvényhozás az 1991. évi LXIV. törvénnyel hirdette ki).
Az UNICEF szerint az elmúlt 20 év legnagyobb eredménye a gyermekhalandóság jelentős, 28 százalékos csökkenése: míg 1990-ben világszerte 12,5 millió 5 év alatti gyermek halt meg, addig 2008-ban 8,8 millió.
A másik jelentős előrelépés az alapfokú oktatás terén jelentkezett: 2002-ben még mintegy 115 millió gyermek számára nem voltak biztosítva a tanulás feltételei, 2007-re azonban ez a szám 101 millióra csökkent. Az is bíztató, hogy eközben mérséklődött a fiúk és a lányok közötti oktatási rés.
A gyermekek jogai azonban távolról sem érvényesülnek mindenhol maradéktalanul - hívja fel a figyelmet a jelentés. Ann Veneman, az UNICEF főigazgatója szerint "elfogadhatatlan, hogy még mindig halnak meg gyermekek megelőzhető betegségekben, például tüdőgyulladásban, maláriában, kanyaróban, valamint az elégtelen táplálkozás miatt. A világon sok gyermek soha nem lát belülről iskolát, és milliók védtelenek az erőszakkal, megrontással, kizsákmányolással, hátrányos megkülönböztetéssel és mellőzöttséggel szemben".
A jelentés szerint átlagosan naponta mintegy 24 ezer 5 év alatti gyermek hal meg olyan okokból, amelyek megelőzhetők lennének, 0,5-1,5 milliárd gyermek tapasztal erőszakot legalább évente, mintegy 150 millió 5 és 14 év közötti gyermek munkaerejét használják jogtalanul, és több mint 140 millió 5 év alatti gyermek testsúlya marad el az egészségestől.
Többen halnak meg kövérségben, mint éhezésben
200 ezren éheznek Magyarországon
2050-re fel lehetne számolni az éhezést
MTI
Cikkek
Belgrádba menjen, ha pezsegni akar
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 19:36
A világ egyik legismertebb turisztikai kiadványa, a Lonely Planet a nagyvárosok éjszakai életét vizsgálva top 10-es listájának élére tette Belgrádot
Cikkek
Irodapiac: Kelet lepipálja a Nyugatot
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 19:16
Számos közép-európai irodapiac átlag feletti bérlői piaci teljesítményt mutathat közép és hosszú távon
Cikkek
A vallásosság már nem falusi jelenség
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 19:16
Napjainkra drasztikusan csökkent a vallásos emberek száma és eltűnt a korábbi különbség falu és város között - mondta Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke a XIII. Zsinat negyedik ülésén, Balatonszárszón.
A püspök, összehasonlítva hazánk 1991-es vallási térképét a maival, kifejtette, ma már nem mondható, hogy a Magyarországon a kereszténység falusi jelenség. Egyenletessé vált az eloszlás a vallásos emberek között a korosztályokat és a lakhelyüket tekintve is, de lényegesen és drasztikusan csökkent a hívők száma. A fiatalok körében végzett felmérések szerint a 29 év alattiak közül egyre kevesebben járnak templomba. Ezek a tények sok kérdést vetnek fel, amelyekre meg kell próbálni megadni a választ - mondta a püspök.
Örvendetes fordulatnak egyedül azt nevezte, hogy míg korábban az iskolázatlanok körében volt nagyobb az érdeklődés a vallás iránt, manapság minél iskolázottabb valaki, annál érdeklődőbbnek bizonyul. "Felkészült-e az egyház, hogy ezzel a réteggel szívvel és értelemmel közösséget tudjon alkotni?" - tette fel a kérdést.
Egyre több a hitetlen férfiMTI
Makro / Külgazdaság
Túlfizetett sztárok: Will Ferrell a No1
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 18:59
Will Ferrell és Ewan McGregor Hollywood legtúlfizetettebb sztárjai - derült ki a Forbes.com listájából. A szerdán közzétett felmérés azt vizsgálta, hogy vajon a színészek honoráriuma hogyan aránylott a filmjeik által termelt nyereséghez. Ez alapján Billy Bob Thonton, Tom Cruise és Jim Carrey szénája is rosszul áll.
Ferrellt elsősorban Az elveszettek földje című nyári bukása repítette a lista csúcsára. A Forbes kimutatása szerint a százmillió dolláros költségvetésű őslénysztori mindössze 65 milliót keresett a jegypénztáraknál. A színész filmjei már tavaly is csalódást okoztak: a Step Brothers 128 milliót, a Fél-profi pedig mindössze 43 millió dollárt hozott a gyártók konyhájára.
Az online magazin azt a legnagyobb száz hollywoodi sztárt vizsgálta, aki az elmúlt öt évben legalább három, széleskörű forgalmazásba került filmben játszott főszerepet. A számításoknál a színészek egyes filmekből származó becsült teljes jövedelmét és az alkotások teljes bevételét - beleértve a jegy- és dvd-eladásokat, valamint televíziós vetítéseket - hasonlították össze.
Az alkalmazott képlet eredménye szerint minden Ferrellnek kifizetett dollár átlagosan 3,29 dollárt hozott a produkcióknak, amelyekben szerepelt.
A brit McGregor (Trainspotting, Star Wars) ugyan nem tartozik a legjobban megfizetett sztárok közé, de utóbbi filmjei nem szerepeltek valami fényesen, így 3,75 dollárra jött ki a "megtérülése".
A lista további helyezettjei: 3. Billy Bob Thornton (4 dollár), 4. Eddie Murphy (4,43 dollár), 5. Ice Cube (4,77 dollár), 6. Tom Cruise (7,18 dollár), 7. Drew Barrymore (7,43 dollár), 8. Leonardo diCaprio (7,52 dollár), 9. Samuel Jackson (8,59 dollár), 10. Jim Carrey (8,62 dollár).
Hullanak a fejek a hollywoodi stúdiókban
A fecsegés a mozi halála
Harry Potter 20 milliárdot varázsolt összeMTI
KKV
Az internet nagy pillanatai
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 18:46
A Wikipédia születése, a Napster halála, az iPhone, a Facebook és a Twitter is bekerült az évtized legemlékezetesebb webes pillanatai közé
Cikkek
A BUX lehagyta a mezőnyt - zuhanásban
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 17:38
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 722,20 pontos, 3,39 százalékos csökkenéssel, 20.587,36 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 16,7 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények vesztettek értékükből az előző napi záráshoz képest.
Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt elemzője elmondta: a magyar piac csütörtökön sem tudta tartani a lépést a fejlett és a régiós értéktőzsdékkel. A nyugati tőzsdék 1-1,5 százalékos, míg a legváltozékonyabb moszkvai mutatók is csak 2,5 százalékos esést könyvelhetett el, szemben a BUX 3,5 százalékos zuhanásával.
A budapesti börze az elmúlt hetekben is rosszabbul teljesített a külföldi részvényindexeknél, hiszen míg utóbbiak a válság utáni új csúcsokra emelkedtek, addig a BUX nem tudta áttörni az októberben elért legmagasabb szintet - fejtette ki a Concorde elemzője. Hozzátette: a magyar papírok a hét utolsó napján is eséssel kezdhetnek, amennyiben a csütörtöki zárásig nem tud talpra állni a jelenleg rendkívül fáradtnak látszó amerikai piac.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője szerint a részvények fundamentumai alapján nem szabad meglepődni a kis forgalmú árfolyamzuhanáson. A szakember szerint az elmúlt hetek emelkedését követően először elbizonytalanodtak, majd csütörtökre el is fogytak a vevők a piacról, ami egyebek mellett annak a következménye, hogy a héten a vártnál rosszabb makroadatok jelentek meg.
A Mol 795 forinttal, 4,85 százalékkal 15.605 forintra csökkent, 3,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 240 forinttal, 4,22 százalékkal 5.450 forintra esett, forgalmuk 10,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 13 forinttal, 1,70 százalékkal 750 forintra gyengült, forgalma 593,1 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 980 forinttal, 2,35 százalékkal 40.800 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 768,6 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 142,8 millió forintos forgalom mellett 65 forinttal, 0,34 százalékkal 18.935 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.969,66 ponton zárt csütörtökön, ez 29,06 pontos, 1,45 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
Az Év Honlapja: az AEGONdirekt.hu a kategória legjobbja
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 17:02
Az Internet Marketing Klub idei pályázatán szolgáltatás kategóriában az év honlapjának az AEGON Magyarország cégcsoport direktbiztosítási szolgáltatóját választották. Az AEGONdirekt.hu az első üzleti évében máris elismerést vívott ki mind a szakma, mind az ügyfelek körében.
Az Internet Marketing Klub immár nyolcadik alkalommal hirdette meg "Az Év Honlapja" pályázatát, ahol 17 kategóriában összesen 251 db pályázatot bírált el a szakmai zsűri. Az általános bírálati szempontok között volt a honlap strukturáltsága, az aktualitás, a betöltési gyorsaság, és a célcsoportnak megfelelő tartalom is. Szolgáltatás kategóriában a szempontok között külön kiemelték az interaktivitást, a szolgáltatás tartalmát és színvonalát, valamint az ügyfélszolgálatot.
Az AEGONdirekt.hu direktbiztosítási szolgáltató biztosítási portálja ez év április 16-án indult el. A portál elsődleges célja, hogy ügyfelei az interneten keresztül is teljes körű, minőségi kiszolgáláshoz jussanak. Ezért a honlapon keresztül a termékekre vonatkozó részletes információk megismerésén és a biztosítások megkötésén kívül lehetőség van azonnali chat formájában zajló szakértői konzultációra, illetve online kárbejelentésre is. A szolgáltató valóban papírmentes online szerződést kínál: az adott biztosítási szerződés dokumentumok küldése nélkül, csupán kattintások segítségével érvényessé válik.
A díj átadására november 18-án került sor, pont a kötelezőbiztosító-váltás kampányának kellős közepén. „Eddig is tapasztaltuk, hogy ügyfeleink elégedettek a szolgáltatásainkkal, valamint számos visszajelzést is kaptunk, mennyire egyszerű és kényelmes a biztosítások intézése weboldalunkon. Most, a novemberi kötelező kampányban külön elismerés számunkra, hogy minket választottak az év honlapjának, ez egy újabb mérföldkő cégünk történetében” – mondta Marosvölgyi Péter, az AEGONdirekt.hu szakmai igazgatója.
„A vásárlási szokások rohamos változása, a pénzügyi termékek egyre szélesebb körű megjelenése az interneten várhatóan a biztosítás területén is jelentős eltolódást eredményez majd az internetes értékesítés irányába – fejtette ki továbbá a szakember. Arra törekszünk, hogy e trend követése helyett annak bizonyos irányait mi magunk igyekezzünk kijelölni egyedi termékek és szolgáltatások bevezetésével.”
Az Év Honlapja: az irodahaz.info is a díjazottak közöttPrivátbankár
KKV
320 forintra emelnék a BKV-jegy árát
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 16:42
A BKV viteldíjainak átlagosan 4 százalékos emelését javasolta a közgyűlésnek Horváth Csaba és Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes
Cikkek
Lefelé korrigált a forint
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 16:34
Negatív korrekció történt a bankközi kereskedelemben a térségbeli devizák körében csütörtökön: az eurót 267,55 forinton jegyezték délután négy órakor a szerda délutáni 265,71 forint után. Nap közben 266,50 és 267,80 között mozgott a jegyzés.
A dollár jegyzése 179,96 forint 1,4867 dolláros euróárfolyam mellett az előző délutáni 177,71 forint és 1,4950 euró/dollár után. A svájci frank jegyzése 176,78 forint 175,86 forint után, 100 japán jent pedig 202,56 forinton jegyeztek 199,27 forint után.
A piacokat a hét elejéhez képest óvatosabb befektetői kockázatvállalási hajlandóság jellemzi, ami mérsékelt korrekciót idézett elő a magasabb hozamú (carry) devizák, így a térségbeli devizák körében is.
A kockázatkerülés erősödését a Fed monetáris politikájának piaci újraértékelése vezette be, ugyanis a Fed szerdán felhívta a piacok figyelmét arra, hogy mindamellett, hogy gazdaságösztönzési célból huzamosabb ideig késznek mutatkozik a kamatokat alacsonyan tartani, más, például kvantitatív eszközök alkalmazásával szükség esetén monetáris szigorítást hajthat végre. Csütörtökön a jen árfolyamának emelkedése és az ázsiai tőzsdeindexek gyengülése, az egy százalék körüli veszteséget felhalmozó európai tőzsdeindexek, majd a veszteségben nyitó amerikai tőzsdék teljesítették ki a kockázatkerülés piaci hatását.
A dollár visszanyert kissé erejéből, de fordulatról technikai értelemben nem lehet beszélni, az arany szilárdan őrzi magas árszintjét, és az olaj is ellenáll az árcsökkenésnek. Az arany ára 1145 dollár feletti értéket is elért, csütörtök délután 1134 környékén állt. Az elemzők szerint a dollár jelentősebb erősödésére nem kell számítani, amíg az arany tartja az 1127 dollár technikai küszöb feletti árszintet.
A nap folyamán közzétett európai és amerikai gazdasági adatoktól a piac nem számított különösebb befolyásoló hatásra, és nem is került sor ilyesmire. A várakozások felett kedvezőnek bizonyult lengyel ipari termelési adatok ellenben javíthatják a térség befektetői megítélését, és mérsékelhetik a visszafogott kockázatvállalás negatív hatását.
A forint árfolyamába a piac már beépítette a jegybanktól hétfőn várt 50 bázispontos kamatvágást. Az euró/forint árfolyamot 264-268 között várják a következő egy-két napban.
Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek
Munkahelyünk megmenthet a haláltól is
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 16:12
Az egészségpénztári munkáltatói hozzájárulásnak nagy szerepe lehet az egészségmegőrzés és a betegségmegelőzés területén. Különösen hazánkban van erre szükség, ahol a halálozási adatok riasztó képet mutatnak
Cikkek
Rádiótörténelem? Így búcsúzott a Sláger és a Danubius
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 16:02
A Sláger a vezérigazgató szavaival búcsúzott, a Danubiuson a hallgatókat is megszólaltatták. A Neo Himnusszal és LGT-vel indított, a Class egy 1930-as slágerrel
Cikkek
Nyolctól nyolcig nyitva az oltópontok
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 15:47
Reggel nyolctól este nyolcig lehet felkeresni az oltóközpontokat; péntektől 29 központ kezdi meg próbaszerű működését az országban - mondta az egészségügyi miniszter sajtótájékoztatóján.
Székely Tamás elmondta, az oltóközpontok az ÁNTSZ-től kapják a vakcinát, amelyből 200-500 adag közötti mennyiséget szállítanak ki első körben. A központokban megkapható oltásért összesen háromezer forintot kell majd fizetni, amelyből a vakcina ára 1930 forint, annyi, mint a patikában.
Az Egészségügyi Világszervezet kizárja, hogy az új influenza elleni védőoltás okozta volna 41 ember halálát, akiknek az esetét nemzeti egészségügyi szakszolgálatok vizsgálták ki hat országban. A WHO hangsúlyozta: a H1N1 elleni védőoltás ugyanolyan biztonságos, mint a szezonális influenza elleni vakcina.
A tárcavezető elmondta, oltóközpontok lesznek az ÁNTSZ által működtetett oltási központok és a minisztérium fenntartásában működő kórházak.
Az oltóközpontokban azokat várják, akik csak térítés ellenében kaphatják meg a védőoltást, és egy-egy helyen egy orvos és egy asszisztens fog közreműködni, ők az oltóközpontnak kijelölt intézmények munkatársai lesznek. Az oltásért elkért díj is helyben marad, azonban a védőoltással el kell számolnia az intézménynek.
Székely Tamás ismertetése szerint ilyen helyeken oltást kaphatnak a magyar állampolgárokon kívül azok, akik tartózkodási engedéllyel rendelkeznek vagy a menekültek és a menedékesek is.
Falus Ferenc kérdésre válaszolva elmondta, elméletileg betilthatják majd a nagyobb tömegrendezvényeket, de például az üzletközpontokat nem zárják be. Utazási és egyéb korlátozást életbe léptetni nincs értelme, mert ezzel a vírus terjedését nem tudják megakadályozni.
Oltóközpontot hoznak létre a többi között Budapesten az Országos Sportegészségügyi Intézetben, az Országos Onkológiai Intézetben, az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézetben vagy a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben és az Amerikai úti idegtudományi intézetben. A vidéki intézetek közül a parádfürdői állami kórházban, a balatonfüredi szívkórházban, Mátraházán vagy Sopronban, a rehabilitációs gyógyintézetet lehet e célból felkeresni.
Szintén a fővárosban lehet felkeresni az Országos Epidemiológiai Központ Gyáli úti épületét, az ÁNTSZ közép-magyarországi regionális intézetét a XIII. kerületi Váci úton, de lehet oltást kérni többek között az ÁNTSZ nemzetközi oltóhelyein Pécsett, Kaposvárott, Tatabányán, és intézeteiben Egerben, Nyíregyházán, Debrecenben, Salgótarjánban, Békéscsabán, Miskolcon, Veszprémben. Az oltóközpontok listája megtalálható a http://www.eum.hu internetes oldalon "Rendkívüli oltóközpontok" címszó alatt.
Nem jár hazai oltás a külföldön élő magyaroknak
Nem mind H1N1, ami annak látszik
H1N1: kitört a járvány!
Adómentes lett a védőoltás
MTI
Cikkek
MDF: egységes parkolással az önkényesen magas díjak ellen
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 15:18
Az MDF egységes parkolási rendszer bevezetését kezdeményezi a fővárosban - mondta Herényi Károly, a párt politikusa. Az ellenzéki képviselő emlékeztetett arra: az Alkotmánybíróság kedden kimondta, hogy alkotmányellenes a fővárosi parkolás jelenlegi szabályozása.
Kiemelte: az MDF egységes parkolási rendszer bevezetését kezdeményezi. Szerintük ugyanis semmi sem indokolja, hogy a kerületek a parkolási feladatokat továbbra is külsős "pénznyelő" cégeknek szervezzék ki. Herényi Károly szerint az egységes parkolási rendszer kialakítása javítani fogja a főváros közlekedési viszonyait.
Az MDF bízik abban, hogy ez egy olyan rendszer lesz majd, ami nem a parkolást, hanem a közlekedés feltételeinek biztosítását veszi figyelembe - mondta. Hozzátette: egységes parkolási rendszer kell a fővárosban, hogy ne lehessen önkényesen megfizethetetlenül magasra emelni a parkolási díjakat.
Herényi Károly hangsúlyozta azt is: az MDF üdvözli, hogy végre felállhat a Centrum-vizsgálóbizottság a parlamentben.
Ma az egész országban ellenőrzik az autókat
Alkotmányellenes a budapesti parkolás!
Kétezer P+R parkolóhely épül Budapesten és környékén
100 ezer forint lesz a budapesti ingyen parkoló!
Alvállalkozókat keres a Parking Kft?MTI
Pénzügyi szektor
Idén még kétszer is megvágják az alapkamatot
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 14:05
A Reuters elemzői szerint az idén még kétszer - 50-50 bázisponttal - csökkenti a jelenleg 7,0 százalékos alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa
Cikkek
OECD: mélyebbre zuhanunk, de aztán irány felfelé
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 13:55
Lefelé módosította Magyarország idei GDP-jére vonatkozó előrejelzését az OECD, 2010-re viszont a korábban becsültnél kisebb visszaesést valószínűsít
Cikkek
Az Év Honlapja: az irodahaz.info is a díjazottak között
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 13:40
A Magyar Marketing Szövetség gondozásában tizedik alkalommal megrendezett „Év Honlapja 2009” online szakmai megmérettetésen a www.irodahaz.info Minőségi díjat kapott Szolgáltatók kategóriában - olvasható a portál üzemeltetőinek közleményében.
"Egy portálnak az elégedett partnerek és felhasználók mellett a szakmai elismerés a másik oszlopos szempont, mely megmutatja, hogy tökéletesen megfelel a kitűzött céljának" - nyilatkozta Harkácsi István, a portált működtető WebSite NetSolution Media Zrt. stratégiai igazgatója.
Privátbankár
Cikkek
Döbbenetes a brit hiány
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 13:36
A hazai össztermék (GDP) 14 százalékát is megközelítheti a brit államháztartási hiány az idei pénzügyi évben - jósolták londoni elemzők a példátlan mértékű múlt havi deficitről szóló adatismertetés után.
Cikkek
Mit ront el a kisbefektető? Már tudjuk, mi az ábra
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 13:31
Egy rosszul sikerült döntés hátterében olyan általános emberi érzések, hibák vannak, mint a megrögzöttség, az általánosítás, az önbecsapás, a hiszékenység, vagy a csordaszellem
KKV
A Budapest Airport megelégelte a fenyegetőzéseket
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 13:19
Rövid sztrájksorozatra készül a Ferihegyi repülőtéren december második hetétől a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet, ha nem sikerül megállapodni a kollektív szerződésekről - közölte az érdekképviselet. A Budapest Airport szerint felelőtlenség a fenyegetés, és miután a szakszervezet néhány állítását hazugságnak tartja, jogi lépéseket fontolgat
Makro / Külgazdaság
Nem lustálkodunk a NATO-ban
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 12:47
Bajnai Gordon szerint Magyarország számára a NATO-tagság az az értékmérő, amelynek mentén a magyar külpolitika halad.
Számunkra ez azt jelenti, hogy tagjai vagyunk a világ legerősebb védelmi rendszerének, amely garantálja az ország biztonságát egy mostanában meglehetősen intenzíven átalakuló világrendben - fogalmazott a kormányfő, miután egyeztetett Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkárral Budapesten csütörtökön. Hozzátette: a NATO tagjának lenni lehetőség és felelősség is egyben. Magyarország mindkettőt tudomásul veszi és felemelt fővel szolgálja - hangsúlyozta Bajnai Gordon.
A kormányfő kiemelte: Magyarország nemcsak egyszerűen megteszi a NATO keretében azt, ami a feladata, hanem olyan innovatív, új kezdeményezéseket is felkarol, amelyek a szervezet jövőéjről, megújulásáról szólnak. Példaként említette a Stratégiai Légiszállítási Képességet valamint Katona-egészségügyi Kiválósági Központot.
Lassan alakul a balkáni stabilitás
Pokolgépes merénylet a NATO-központban
Az új NATO-főtitkár tárgyalna a tálibokkal
MTI
Biztosítás
Egyre olcsóbb a kötelező: ebből még baj is lehet
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 12:06
A kötelező biztosításoknál megfigyelhető jelentős díjcsökkentés jövőre komoly problémákat okozhat: az alacsonyabb díjbevételek miatt csökkenhet a kárrendezés színvonala is
Cikkek
A Pannont és a Vodafone-t lemeszelték a lassítás miatt
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 11:53
Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott a Pannon GSM Zrt. és a Vodafone Zrt., ezért a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Pannonra 15 millió, a Vodafone-ra pedig 10 millió forint bírságot szabott ki.
A versenyhivatal közleménye szerint a két társaság mobilinternetes szolgáltatásait népszerűsítő reklámjaiban intenzív internetezésre bíztatta a fogyasztót, majd a felhívásnak megfelelő magatartást tanúsítókat az adatforgalom lassításával szankcionálta.
A Pannon GSM Zrt. nem ért egyet a Gazdasági Versenyhivatal döntésével, amely szerint 15 millió forint bírságot szabott ki cégre tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt. A Pannon az ez év szeptember 3-án meghozott elmarasztaló határozatot bíróságon megtámadta - közölte Laczkó Tóth Gergely, a társaság megbízott kereskedelmi vezérigazgató-helyettese közleményben az MTI-vel.
Fontosnak tartják a cégnél az üggyel kapcsolatban, hogy a korlátlan forgalmi keretű mobilinternet csomag bevezetésével eltörölték az adatforgalmi korlátok túllépéséből adódó pluszköltségeket. Így kiszámíthatóvá és normál használat mellett szabadon használhatóvá tették a mobilinternetet - tartalmazza az állásfoglalás.
Egyre gyorsabb az európai internet
Kevesebb a mobilos, a piac szinte befagyott
Elnyújtották: januártól több számot pötyöghetünk
MTI
Cikkek
Kibővített kártérítés: nem a levegőbe beszélnek
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 11:36
Átalányalapú kártalanítást kérhetnek a légitársaságoktól azok az utasok, akik végső célállomásukat az előre tervezett érkezési időhöz képest három, vagy több órával később érik el, feltéve, hogy a késést nem rendkívüli körülmények okozzák - mondta ki ítéletében az Európai Bíróság
Makro / Külgazdaság
Balesethez nincs szükség "partnerre"
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 10:28
2009 első három negyedévében 6%-kal csökkent a személysérüléses közúti közlekedési balesetek száma, a balesetek kimenetele ennél is kedvezőbben alakult
Cikkek
Bajnai találkozóra hívja a nagyköveteket
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 09:19
Kilenc ország budapesti nagykövetsége közös nyilatkozatot tett közzé a befektetőket aggodalommal eltöltő magyarországi megnyilvánulások láttán - a kormány egyik legfontosabb feladata a külföldi befektetői bizalom erősítése
Cikkek
Újabb semmilyen tőzsdenap lehet a mai
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 09:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 214,13 pontos csökkenéssel, 21.095,43 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záróértékéhez képest a mutató így 1 százalékkal gyengült. Előzetes elemzői várakozások szerint ma folytatódik a "pangás" a piacon, vagyis alacsony forgalmat és iránytalan kereskedés lehet.
Friss tőzsdei árfolyamokMTI, Privátbankár
Cikkek
25 ezren már a Generalira szavaztak
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 09:03
Eddig több mint 4 millió 100 ezer esetben kértek, kalkuláltak, számoltattak a hazai ügyfelek az október 30-ától kezdődő kötelező váltási kampányban Generali díjakat.
A kampány felénél már 35 ezer kgfb szerződéskötésre vonatkozó ajánlat került rögzítésre a Generali rendszereiben. Az elmúlt évek tapasztalata az, hogy a kampány második felében az első időszakban kötött szerződések többszöröse realizálódik, így a Generali esetében is ennek a 35 ezres szerződésszámnak a többszörösére kell számítani - olvasható a biztosító közleményében.
„Bár az autósok döntését a kötelező biztosítással kapcsolatban elsősorban a díjak mértéke határozza meg, beigazolódni látszik az az előzetes várakozásunk, hogy a megbízhatóság és a biztosító stabil pénzügyi háttere is fontos szerepet játszik az ügyfelek választásában. Eddigi eredményeink is ezt igazolják: 2009. november 18-ig közel 35 ezer kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási ajánlatot rögzítettünk, melyből 25 ezer szerződést már kötvényesítettünk is, a gépjármű flottákra vonatkozó ajánlatkérések száma pedig társaságunknál meghaladja a 2300 darabot.” – mondta Jákfalvi Zoltán, a gépjármű-biztosítási üzletág igazgatója.
Kötelező: idén is sláger az újrakötés - olcsóbban
Az átláthatóságban is élen a Generali
Kgfb: itt a sorrend, kik a legolcsóbbak
Kötelező: a motorosok a váltás vesztesei Privátbankár
Cikkek
Férfiuralom az új EU-bizottságban?
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 08:58
Szerdán megállapodtak az uniós miniszterek a jövő évi uniós költségvetésről, ma pedig az uniós csúcstisztségekről döntenek Brüsszelben az EU állam- és kormányfői - az Európai Tanács leendő elnöke évi 300 ezer eurót keres majd
KKV
A dohányosok is támogatják a füstölési tilalmat
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 08:31
Még a dohányosok is egyetértenek a füstölésre vonatkozó munkahelyi tilalommal - állítja egy felmérés. A legkisebb támogatottságot a németeknél élvezi a tilalom
Befektetés
Kísérleti kötvénycsere: szerdán minden kiderül
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 08:22
Kötvénycsere aukciót tart november 25-én az Államadósság Kezelő Központ. 15 milliárd forintnyi 2014/C kötvényt kínálnak 2011/C kötvényekért cserébe. Ez lesz az első ilyen aukció
Cikkek
Családban marad: karácsonyi erősítést kap a Tesco
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 08:00
Az ünnepek közeledtével egyedülálló módon gondoskodik a megfelelő számú munkaerőről a Tesco-Global Áruházak Zrt - olvasható a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben. Az áruházlánc ugyanis országszerte felajánlotta munkatársainak, hogy munkanélküli hozzátartozóinak, ismerőseinek ideiglenes munkalehetőséget biztosít, hogy így segítsen nekik jövedelemhez jutni az ünnepek előtt. A közlemény szerint összesen mintegy 800 fő vesz részt az időszakos foglalkoztatási programban. A határozott idejű munka elsősorban árufeltöltő, eladó és pénztáros munkakörben elérhető.
Egyszer lesz Budán pláza-boom?
Karácsonykor úgy teszünk, mintha jól élnénk
A Tesco a válságban is hasítottPrivátbankár
Cikkek
Nem jár hazai oltás a külföldön élő magyaroknak
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 07:42
A külföldön élő magyar állampolgároknak vagy haza kell jönniük oltásért, vagy az adott országban forgalomba hozott vakcinával oltathatják be magukat
Cikkek
Aranyról gyémántra váltanak az oroszok
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 07:29
Az orosz jegybank 30 tonna aranyat vásárol az orosz nemesfém- és drágakőtartalékokat felhalmozó állami ügynökségtől (Gohran) - közölte az orosz pénzügyminiszter. Alekszej Kudrin azt mondta, hogy a minisztériuma alá tartozó Gohran piaci áron adja el az aranyat az orosz központi banknak. A Gohran a 31 milliárd rubel (1,08 milliárd dollár) bevételt egyebek között gyémánt vásárlására fordítja orosz termelőktől. Ennek ésszerűségét azzal indokolta a pénzügyminiszter, hogy a gyémánt ára 15 éve most a legalacsonyabb.
Kire bízzuk a pénzünket?
Eszméletlen magasságokban az arany ára
A karácsonyi aranyláz még megdobhatja az árakatMTI
Befektetés
Bevásárolt az OTP a NeoFM-anyukában
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 07:26
Az OTP Bank közel 15 százalékos befolyást szerzett az éjfélkor indult országos kereskedelmi rádió, a NeoFM tulajdonosában, az econet.hu Nyrt-ben
Cikkek
Eldördült a startpisztoly: sugároz a Neo és a Class
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 07:02
Kevéssel éjfél előtt elbúcsúzott hallgatóitól a Sláger és a Danubius, pár másodperccel éjfél után pedig az általuk addig használt frekvenciákat elnyerő NeoFM és Class FM kezdett el műsort sugározni
Cikkek
Áramár: rátesznek még egy lapáttal
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 06:40
A Magyar Energia Hivatal már közölte a 2010. évi rendszerhasználati díjakról szóló javaslatát, és ha azt az energiaügyekért felelős miniszter változatlan formában hagyja jóvá, akkor januártól két százalékkal emelkedik a rendszerhasználati díj az átlagos lakossági fogyasztónak - írja a Napi Gazdaság. A lap közlése szerint a lakosságnak ezzel havi 160 forinttal kellene többet fizetnie a hálózat- és a rendszerszintű szolgáltatás használatáért.
Kezd piac lenni az árampiac
A megújuló energia a gazdaság motorjává válhat
Áramár: benne vagyunk a top 10-benMTI, Napi Gazdaság
Cikkek
Devizázók, figyelem: jövőre gyengül az adóprés!
Privátbankár.hu | 2009. november 19. 06:08
Jövőre megkapják az eddig csak a tőzsdézőknek járó adókedvezményeket a tőzsdén kívüli ellenőrzött tőkepiaci ügyletek keretében devizával üzletelő befektetők
Cikkek
Kelet-Európa bukja a legnagyobbat a válsággal
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 19:53
A feltörekvő térség vezeti 2011-től a világgazdasági kilábalást a recesszióból; az amerikai gazdaság növekedése a várható kezdeti meglódulás után abban az évben ismét alaposan lelassul - áll az egyik vezető londoni elemző központ friss prognózisában, amely szerint a felzárkózó régió lendületét elsősorban Ázsia adja; Kelet-Európa teljesítménye még gyenge lesz
Makro / Külgazdaság
A nem szavazók pártja lenne az egyik SZDSZ-utód?
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 18:40
Új pártot alakított az SZDSZ-ből kilépett Ungár Klára és Sértő-Radics István; a csalódott baloldali és liberális szavazóknak akar alternatívát nyújtani
Cikkek
Javított, de veszteséges maradt a Bookline
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 18:25
A Bookline.hu Nyrt. 12,6 százalékkal növelte nettó árbevételét 2009 első három negyedévében az előző év azonos időszakához képest, ám a társaság az első három negyedévet 178 millió forintos mérleg szerinti veszteséggel zárta - közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A forgalom növekedése a kedvezőtlen gazdasági körülmények miatt elmaradt a tervezettől, illetve a korábbi évek növekedési ütemétől - olvasható a beszámolóban.
A cég kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti (EBITDA) eredményként 70,4 millió forintos veszteséget könyvelt el a harmadik negyedévben, amely ugyan 11,5 százalékos javulást jelent az előző év azonos időszakához képest, azonban kismértékben elmarad a menedzsment várakozásaitól.
A Bookline.hu Nyrt. belföldi értékesítésből származó nettó árbevétele 2,27 milliárd forint, exportértékesítésből szerzett nettó árbevétele 166 millió forint volt az adott időszakban, így összes nettó árbevétele 2,435 milliárd forintot tett ki. Az értékesítés nettó árbevételén belül a belföldi bevétel 11,1 százalékkal, az export értékesítés 37,6 százalékkal emelkedett.
A társaság bevételeinek 89 százaléka könyvértékesítésből származott, az egyéb üzletágak részesedése 11 százalék volt, míg 2008 első 9 hónapjában a könyvértékesítés részesedése 92, míg az egyéb üzletágak részesedése 8 százalék volt. A forgalmon belül a nagykereskedelmi forgalom aránya 16 százalék körül alakult.
A Bookline részvényeit a Budapesti Értéktőzsde "B" kategóriájában jegyzik. A részvények a szerdai kereskedést 490 forintos árfolyamon zárták, napi forgalmuk 6,59 millió forintot tett ki. A Bookline papírok éves minimuma 225, maximuma pedig 518 forint volt.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
2011-ig várni kell a K&H részvényekre
Brüsszel zöld utat ad a KBC-nek
A Bookline.hu lett az év internetes kereskedője MTI
Cikkek
2011-ig várni kell a K&H részvényekre
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 18:22
Az Európai Bizottság döntése után - amellyel jóváhagyta a belga KBC Csoport átalakítási tervét - legkorábban 2011-ben képzelhető el, hogy a magyar leánybank, a K&H részvényeinek egy részét bevezessék a Budapesti Értéktőzsdére - mondta Marko Voljc, a bank vezérigazgatója az MTI-nek.
A vezérigazgató szerint a részletekről még nagyon korai beszélni, annyi bizonyos, hogy az anyabank, a KBC továbbra is elkötelezett a közép-kelet-erópai érdekeltségei mellett. Magyarországon is, ahogy fő piacain, a jövőben is a bank és biztosítás koncepció alapján fejleszti pénzintézeti tevékenységét.
Marko Voljc hangsúlyozta, hogy a KBC Belgium mellett eddig is hazai piacának tekintette a visegrádi négyek országait, a jövőben pedig Bulgáriát is ide sorolja.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Brüsszel zöld utat ad a KBC-nek
Fél éven belül a BÉT-re megy a K&H?
A vártnál több lett a bankok profitja
MTI
Cikkek
Visszafogott a Danubius mai műsora
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 17:39
Visszafogott, de a műsoron nem érezhető szomorúsággal dolgozott a rádió utolsó adásnapján a Danubius stábja; a stúdió utcára néző ablakain át napszálltakor alig tíz érdeklődő követte figyelemmel a búcsú előtti nyolcadik-kilencedik óra eseményeit.
Az üvegfalon tucatnyi kézzel írt búcsúfelirat díszelgett: Danubius - a mi rádiónk, pingálta fel valaki filctollal a rádió szlogenjét, míg más a szöveg közepébe toldotta az "örökké" szót is.
Az utolsó dal: ma elhallgat a Sláger és a Danubius
Az MTI helyszínen járó tudósítóját leginkább egy házibuli helyszínére emlékeztette a rádió helyiségeiben elé táruló kép: az egyik asztalon félig kiürített pálinkás- és vodkásüveg állt, kicsit odébb a padlószőnyeg méretes foltja és az összetéveszthetetlen szag jelezte, hogy valaki kilöttyintett egy kis égetett szeszt.
A műsorba belehallgatva annyi tűnhetett fel, hogy gyakran ismétlik az adó mókamestere, Villám Géza korábbi tréfáit, volt azonban olyan műsorvezető, aki műszakja után már a folyosón mondta el kollégáinak: megindultságában nem tudta elmondani az előre megírt pár búcsúmondatot a hallgatóknak.
Egymásnak adták a kilincset az újságírók, fotósok, tévéstábok, a a folyosókon pedig néha összeölelkeztek vagy vállon veregették egymást a rádió munkatársai. Csütörtöktől a Sláger frekvenciáján a Neo FM, a Danubiusén a Class FM jelentkezik.
Kilencmilliárdos ígérettel győzött az Advenio
Sláger-tulaj: "az összeomlás receptje" a nyertes pályázat MTI
Cikkek
A BÉT teljesített a legjobban a régióban
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 17:31
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 194,10 pontos, 0,92 százalékos emelkedéssel, 21.309,56 ponton zárt szerdán. A BUMIX 1.998,72 ponton zárt szerdán, ez 18,08 pontos, 0,91 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
A részvénypiac forgalm a 18,3 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Átlag alatti forgalom mellett emelkedtek az árfolyamok a részvénypiacon - mondta Vaszkó Szabolcs, az Erste Bank üzletkötője. Megjegyezte, hogy szerdán folytatódott az Econet erősödése, forgalma kiemelkedő volt, csaknem 4 milliárd forint.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője is az Econetet emelte ki. A részvény 5,3 százalékkal, 7 forinttal 139 forintra drágult. A cég papírjai október vége óta kezdtek drágulni rohamosan, az akkori 60 forint körüli szintről, miután az econet-csoporthoz tartozó FM1 konzorcium elnyerte az országos vételkörzetű, most a Sláger Rádió által használt kereskedelmi rádiós frekvenciát az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) pályázatán.
Az üzletkötők elmondták, hogy a kereskedési nap enyhe bizonytalansággal indult, nagy volt az eladói nyomás, majd a délelőtt elindult erősödést a vártnál rosszabb amerikai makrogazdasági adatok sem tudták megakasztani. A budapesti börze a régióban a felülteljesítő piacok közé tartozott, a lengyel, a cseh és a török index is csökkent.
A csütörtöki kereskedés irányát most is az amerikai piacok alakulása határozhatja meg - mondták az üzletkötők.
A Mol 100 forinttal, 0,61 százalékkal 16.400 forintra erősödött, 2,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 55 forinttal, 0,98 százalékkal 5.690 forintra nőtt, forgalmuk 8,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,39 százalékkal 763 forintra emelkedett, forgalma 583,5 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 700 forinttal, 1,70 százalékkal 41.780 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 2,0 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 212,5 millió forintos forgalom mellett 140 forinttal, 0,74 százalékkal 19.000 forintra erősödött.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Cikkek
Reformlendület reformok nélkül
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 17:07
Mind a Gyurcsány-, mind a Bajnai kormány nagy lendülettel fogott neki az állam intézményeinek és ellátórendszereinek átalakításához, ám egy most megjelent friss hazai szakértői anyag szerint nem jártak sikerrel, márpedig, ha a következő ciklus első egy-két évében a reformokat nem, vagy ötletelve hajtják végre, az rendkívül nagy károkat okoz - olvasható a tanulmányban
Makro / Külgazdaság
Nem mind H1N1, ami annak látszik
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 16:53
Orrfolyás, láz, köhögés, esetleg tüdőgyulladás: akár az új típusú H1N1-influenza tünetei is lehetnének, ám az Egyesült Államok egyik kórházában kiderült, hogy egy náthavírus okozta több száz gyerek megbetegedését - közölték a kórház illetékesei.
Terjed a járvány: Pápán is bezártak egy iskolát
Az amerikai szövetségi járványügyi szakemberek most ellenőrzik, hogy a Philadelphiai Gyerekkórház kis pácienseinél talált rhinovírus új törzs vagy valamelyik régebbi náthavírus.
Susan Coffin, a kórház járványügyi igazgatója elmondta, hogy szeptember óta mintegy ötszáz olyan gyerekpácienst vettek fel, akiknél a tünetek alapján H1N1-fertőzést feltételeztek a szülők és az orvosok.
A kórházban egyedülálló módon tízféle légúti vírusra tesztelik a mintákat, így az influenzán kívül a közönséges náthát okozó rhinovírusokra is. A rhinovírusok általában kellemetlen, de jóindulatú tüneteket okoznak, ez a vírus azonban komoly köhögést, esetenként tüdőgyulladást váltott ki. A kórházi kezelésre szorult gyerekek többségének közvetlenül a tüdejébe kellett juttatni a légzést segítő gyógyszereket.
Dave Daigle, a CDC illetékese elmondta, hogy még zajlik a gyerekektől vett minták laboratóriumi tesztje, ám úgy tűnik, nem egyetlen vírustörzsről van szó. A járványügyi hatóság közlése szerint az influenzaszerű megbetegedéseknek csak 30 százaléka bizonyul végül H1N1-fertőzésnek a tesztek során.
Terjed a járvány: Pápán is bezártak egy iskolát
Adómentes lett a védőoltás
MTI
Cikkek
Nem lesz olcsó a gárda egyenruhájában masírozni
Privátbankár.hu | 2009. november 18. 16:47
Megjelent a Magyar Közlönyben a szabálysértésről szóló kormányrendelet módosítása, amely a jelenleginél egyértelműbben tiltja és szigorúbban szankcionálja a feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvételt. A rendelet november 26-án lép hatályba. Szollár Domokos az MTI kérdésére elmondta: a módosítás az általános tiltás mellett három konkrét tilalmat is felsorol.
Eszerint a jövőben büntetésre számíthat az, aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet működésében a feloszlatás után részt vesz, vagy nyilvános rendezvényen a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruháját, formaruháját viseli.
A harmadik tilalom az, hogy nyilvános rendezvényen olyan egyenruhát, formaruhát visel, amelyről - annak jellegzetes tulajdonságai miatt - a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruhája, formaruhája ismerhető fel.
Mindhárom eset ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható - közölte a kormányszóvivő. Szollár Domokos tájékoztatása szerint a szabálysértési rendelet értelmében eddig is szankcionálható volt - százezer forintig terjedő pénzbírsággal - a feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvétel, azonban az utóbbi időben a jogalkalmazó szervek által folytatott eljárások során egyértelművé vált, hogy a hatályos szabályok pontosításra, kiegészítésre szorulnak.
A gárdára épít a Jobbik
Vizsgálják a Magyar Gárda ünneplését
MTI
Friss
Részvény / Deviza / Áru
Kiderült, mi történt a New York-i tőzsdén
Vegyesen zártak szerdán a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
1 perce
Nemzetközi
Vinícius Junior vezérletével nyertek a brazilok – eredmények
A skótok nem okoztak túl sok gondot.
20 perce
A 100 Leggazdagabb
-
Beckham a reklámszünetben már a vb egyik győztese2026. június 24. 10:39 -
Belső vitát váltott ki a FIFA pénzgépe: elszálltak a vb-jegyárak2026. június 24. 09:05 -
Régi pesti ikonon dolgozik Jellinek Dániel ingatlancsoportja2026. június 23. 12:00 -
Magángépekkel érkeznek a leggazdagabb drukkerek a foci-vb-re2026. június 22. 20:17 -
Csökkent a bevétel, mégis rekordnyereséget hozott az Opus2026. június 22. 19:55
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Soha nem látott hangulatjavulás után újabb jó hír érkezett a magyar gazdaságból
06:03
-
Bezárt a kapu: júniustól nem lehet új vendégmunkás-engedélyt kérni
05:31
-
Felfüggeszik egy kínai gyár működését Magyarországon
18:07
-
Már Magyarországon is szed áldozatokat a mesterséges intelligencia
16:54
-
Meglepő helyen végzett Magyarország a világ innovációs rangsorában
15:10
Turizmus Online cikkei
-
Koncertek, légtornászok, tűz show a nagymarosi fesztiválon
13:32
-
Zavarok a német vasúti forgalomban
13:21
-
Nyaralás alatt is hódít a mesterséges intelligencia
13:13
-
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban
12:54
-
Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden
10:26
A vidék hírei
-
A Közlekedési és Beruházási Minisztérium a harmadfokú hőségriasztás miatt részlegesen feloldja a hétvégi kamionstopot
19:24
-
Súlyos baleset történt Mónosbélnél
14:22
-
Az OEP veszi át az egyedi gyógyszerkérelmek elbírálását a Batthyány-Strattmann Alapítványtól
14:15
-
Új korszak kezdődik a Gárdonyi Géza Színházban
13:10
-
Sztárok, nagyszabású koncertek és történelmi színház várja a közönséget az Egri Várszínházban
10:41
legolvasottabb
-
Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
2026. május 27. 11:36
-
Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
2026. június 4. 19:36
-
Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
2026. május 26. 10:47
-
Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
2026. május 26. 11:48
-
Magyar Péter kifakadt, miután már belsős levél is bizonyíthatja a kézi vezérlést az MTVA-nál
2026. június 1. 07:03
top 24
-
Nem mindennapi, ami a benzinkutakon történik
2026. június 24. 13:19
-
Megszédült a forint szerda reggelre
2026. június 24. 07:53
-
Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
2026. június 24. 08:44
-
Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
2026. június 24. 11:12
-
TASZ: gond van a 12 éves képviselői mandátumlimit időzítésével
2026. június 24. 15:09




