Hírek
Cikkek Az uniós GDP harmada ment el bankmentésre 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 16:57
Az Európai Unió tagországai eddig 2900 milliárd eurót hagytak jóvá bankoknak nyújtott garanciákra, és 313 milliárd eurót a pénzintézetek tőkefeltöltésére
Cikkek Richter-kötvény: később döntenek a refinanszírozásáról 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 16:18
Csak a megbízási szerződés megkötése után határoznak a Morgan Stanley and Co. International Plc.-vel a szeptemberben lejáró Richter részvényekre átváltható kötvények refinanszírozásáról - közölte a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. az MTI kérdésére. Emlékeztettek arra, hogy szeptember 28-án mintegy 707 millió euró értékben Richter részvényekre cserélhető kötvény jár le, amelynek refinanszírozására újabb, szintén Richter részvényekre cserélhető, euró alapú kötvényt bocsátanak ki. A cél a tranzakcióból származó bevételek maximalizálása, és a szükségessé váló, átmeneti költségvetési szerepvállalás minimalizálása. A 11 ajánlattevő pályázata érvényes volt - jegyzi meg a közlemény. A Morgan Stanley után a második legjobb ajánlatott a Deutsche Bank AG-London Branch tette. Az ajánlatok elbírálásában a szakmai szempontok 60 százalék, a pénzügyi ajánlatok pedig 40 százalékkal estek latba. A kétfordulós pályázat első fordulójában a szakmai szempontok, a másodikban a pénzügyi ajánlat volt a döntő. Kedvenc vállalataink: mindent visznek a multik Nyugdíjért aggódók segíthetnek a részvénypiacokon Válságos időkben jól jöhet a Richter Richter: euróban meglehet az "állandóság" Megduplázta nyereségét a RichterMTI
Vásárló Fogyasztóvédelem: jobban teljesít a Sziget 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 16:17
Az országos ellenőrzések során az esetek 40 százalékánál találtak problémát a fogyasztóvédők, míg a Szigeten ez az arány csupán 20 százalék volt
Cikkek USA: a várakozásokkal ellentétesen alakult a kiskereskedelem 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 15:51
Júliusban 0,1 százalékkal csökkentek az amerikai kiskereskedelmi eladások, az elemzők 0,7 százalékos emelkedést vártak. A júliusi csökkenés volt az első két hónap szerény emelkedés után. Járműértékesítés nélkül az eladások 0,6 százalékkal estek, noha az elemzők 0,1 százalékos növekedést vártak.  Az üzemanyag-eladások 2,1 százalékkal csökkentek, az áruházláncok forgalma 1,6 százalékkal mérséklődött. Az elemzők szerint a vártnál rosszabb adatok felerősítették azokat az aggodalmakat, amelyek szerint az előrejelzéseknél lassabb kilábalásra lehet számítani. Örülhetnek a Wal-Mart részvényesei A nőknek még nem ment el a kedve a vásárlástól Bejöttek a leárazások a Metrónak Eladja áruházait a Tesco MTI
Cikkek Aláírásra kész az Opel-szerződés, de még nem adták el 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 15:31
Aláírásra kész szerződéstervezetet dolgozott ki a General Motors és a Magna az Opel autógyár átvételéről, de még sokan keresztbe tehetnek az ügyletnek
KKV Változások a számviteli standardokban 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 15:30
Összesen 12 számviteli standard változott, és 5 új értelmezés lépett hatályba az IFRS szabályrendszerében
Cikkek Örülhetnek a Wal-Mart részvényesei 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 15:21
A világ legnagyobb kiskereskedelmi üzletlánca, a Wal-Mart Stores Inc. a második negyedévben 3,44 milliárd dollár, részvényenként 88 cent profitot ért el, ez csaknem megegyezik az egy évvel korábbival, ugyanakkor meghaladta az elemzői várakozásokat - jelentette a társaság. A Wal-Mart májusban 83-88 cent között várta a részvényenkénti eredményt. A nettó eladások értéke 1,4 százalékkal 100,08 milliárd dollárra csökkent, árfolyamváltozások nélkül számítva 2,7 százalékkal emelkedett. A Reuters elemzői 102,08 milliárd dolláros, részvényenként 85 centes bevételt vártak. A vártnál jobb eredmény hatására a társaság részvényei a kereskedés előtti forgalomban 1,11 százalékkal 51,62 dollárra drágultak, a Wal-Mart szerdán 50,51 dolláron fejezte be a kereskedést. A harmadik negyedévre a Wal-Mart 78-82 cent közötti eredményt vár, a Reuters elemzői 80 centet prognosztizálnak. A nőknek még nem ment el a kedve a vásárlástól Bejöttek a leárazások a Metrónak Eladja áruházait a Tesco MTI
Cikkek Csökkent az uniós GDP 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 15:12
Az euróövezeti országok hazai összterméke átlagosan 0,1 százalékkal csökkent az idei második negyedévben az előző negyedhez képest
Cikkek Javult a hangulat, pedig nem lett jobb a helyzet 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 15:00
A nyári kánikulában tovább javult az internetezők közhangulata; a NetHangulat index értéke júniushoz képest 2 pontot emelkedett - ez eddig csúcs
KKV Munkahelymentés: a nagyvállalatok is kaphatnak a 4+1-ből 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 14:44
Augusztus végétől már a nagyvállalatok is részt vehetnek a munkahelymegtartó céllal elindított 4+1 uniós programban
Makro / Külgazdaság Afganisztán az afgánoké - azért még marad a NATO 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 14:31
Addig marad a NATO Afganisztánban, amíg az szükséges - erősítette meg álláspontját Anders Fogh Rasmussen, az észak-atlanti szervezet főtitkára, az interneten közzétett videó-blogüzenetében. "Senki nem tudja, meddig fog tartani. De addig fogunk maradni, ameddig az szükséges, hogy elhozzuk Afganisztánnak a békét és a stabilitást" - mondta a főtitkár, egy héttel az afganisztáni elnökválasztás előtt. A választás közeledtével a lázadók egyre fokozzák ellenséges tevékenységüket, robbantásokkal és más támadásokkal próbálják elrettenteni a lakosságot a szavazóhelyiségek felkeresésétől. Az e hó elején hivatalba lépett új NATO-főtitkár a minap elismerte, hogy az afganisztáni közállapotok miatt a választások lebonyolítását nem lehet majd a legfejlettebb nyugati mércével mérni, de azt várják, hogy mégis hitelesnek lesz mondható az afgán nép akaratnyilvánítása. "A békés Afganisztánt maguknak az afgánoknak kell felépíteniük" - mondta Rasmussen mostani blogüzenetében, utalva arra, hogy a NATO vezette nemzetközi erők igyekeznek felkészíteni az afgán hadsereget és a belbiztonsági erőket a lázadók saját erőből történő leküzdésére, valamint arra, hogy a Nyugat ösztönzi az afgán vezetést, igyekezzen szót érteni az olyan törzsi vezetőkkel, akik rokonszenveznek ugyan bizonyos tálib körökkel, de nem utasítják el kategorikusan a megbékélést. Magyar katonák részvételével indult akció Afganisztánban? Az új NATO-főtitkár tárgyalna a tálibokkal A briteknek elegük van Afganisztánból MTI
Cikkek Ellenőrzik az ivóvizet - eddig nem tették? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 14:27
Az ivóvízbázis környezetszennyezését figyelő kutakat fúrnak Magyarbánhegyes térségében, évi 120 ezer köbméter vizet hoznak fel
Cikkek Mobilra nyomul a lebutított Facebook 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 14:24
Mobiltelefonokhoz és gyenge internetkapcsolattal rendelkező felhasználók számára elkészítették a közösségi portál "lebutított" változatát, Facebook Lite-ot
Cikkek Államkötvények: szokásos túljegyzés 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 14:20
Túljegyezték az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idei tizedik alkalommal rendezett 3 és 5 éves, valamint első alkalommal rendezett 15 éves államkötvény kibocsátását: a 3 éves kötvény hozama 23 bázisponttal 8,48 százalékéra csökkent, az 54 éves kötvény hozama 26 bázisponttal 8,57 százalékra csökkent. Az ÁKK az előző aukcióval megegyező összegben hirdetett meg kötvényeket: a 3 éves kötvényt 25 milliárd forintért, az 5 éves kötvényt 18 milliárd forintért , míg a 15 éves kötvényt 7 milliárd forintért. A július 2-i aukción a 3 évest 10 milliárd forintért, az 5- és 10 éves kötvényeket 7-7 milliárd forintért,  ezt megelőzően pedig 5-5 milliárd forint értékben hirdette meg 3, 5 és 10 éves kötvényeit az ÁKK. Az elsődleges forgalmazók mindhárom kötvényt túljegyezték, átlagosan 2,13-szorosan, az előző aukció 2,24-szoros arányszáma után. A 3 és 5 éves kötvény hozama csökkent. A mostani aukción 106,487 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot az elsődleges forgalmazók; két hete 145,686 milliárd forint, egy hónapja 163,955 milliárd forint, hat héttel ezelőtt 110,885 milliárd forint, két hónapja pedig 62,85 milliárd forint értékű ajánlat érkezett. Az elfogadott ajánlatok összesen 50 milliárd forintot tettek ki, míg a két héttel ezelőtti aukción 65 milliárd forintot, egy hónapja 64 milliárd forintot, hat hete 31 milliárd forintot, két hónappal ezelőtt pedig 16,5 milliárd forintot. DKJ? Csak a szokásos! Csökkent a három hónapos DKJ hozama Magas túljegyzés az államkötvényekreMTI
Cikkek Nagy durranásra készül az RFV - tilos a kereskedés 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 14:04
11.40-től egész napra felfüggesztették az RFV Regionális Fejlesztési, Beruházó, Termelő és Szolgáltató Nyrt. részvényeinek tőzsdei kereskedését - tette közzé a tőzsde vezérigazgatójának határozatát a Budapesti Értéktőzsde. Az indoklás szerint az RFV olyan rendkívüli tájékoztatást készül közzétenni, amely nagy mértékben befolyásolhatja a részvények árfolyamát. A felfüggesztés időpontjáig 397 RFV papírra kötöttek üzletet: az árfolyam 2.960 forint volt, 10 forinttal magasabb az előző napi záróárnál. Eleshet az RFV Gyergyószentmiklóstól Mit tehet az RFV-részvényes, ha viszket a tenyere? RFV: túljegyzés a budapesti tőzsdén! Áldását adta a felügyelet az RFV-részvényekreMTI
Cikkek 60 százalékkal csökkent a Raiffeisen profitja 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 13:57
Bár nyereséges maradt a második negyedévben a Raiffeisen International, 60 százalékkal csökkent a nettó profitja az első negyedévhez képest a rossz hitelek állományának növekedése miatt. A bank nettó profitja a második negyedévben 22 millió euró volt. A kockázatosabb piacaik, így az ukrán, az orosz és a magyar piac miatt emelkedett a márciusi 4,8 százalékról 6,8 százalékra a rossz hitelek aránya a banknál. A céltartalék 18 százalékkal emelkedett az első negyedévhez képest, és elérte az 523 millió eurót, ez csaknem ötször nagyobb, mint 2008 második negyedévében. A Raiffeisen International tavaly a második negyedévben 311 millió euró adózott eredményt ért el. Csak jövőre tudjuk meg, mi az a hitelválság Bankszektor: a hitelezés az egyetlen akadály A Raiffeisen kártalanítja ügyfeleit MTI
Cikkek Zöldül a ferihegyi reptér 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 13:18
Két új napkollektort szereltek fel a héten – egyelőre kísérleti jelleggel – a Ferihegyi repülőtér 1-es termináljának tetejére. A Budapest Airport ezzel újabb lépést tett a „zöld repülőtér” koncepciójának megvalósítása érdekében. A megújuló energiaforrások repülőtéri alkalmazásával jelentősen csökkenthető a repülőtér üzemeléshez szükséges energiafelhasználás – ennek következtében pedig csökken a repülőtér működésének úgynevezett.széndioxid lenyomata. A felszerelést követően megkezdődött az első napkollektorok próbaüzeme, ennek során egyebek mellett azt is tesztelik a szakemberek, hogy a napkollektorok csillogó felületének tükröződése vajon nem zavarja a repülőteret használó gépek pilótáit. Ha a tesztidőszak sikeresen zárul és a pilótáktól is zöld jelzést kap a zöld beruházás, akkor az egész tetőt beborítják napkollektor elemekkel. A kivitelező összesen 63 darab szerkezet felszerelését vállalta. Előzetes becslések szerint ez a mennyiség, napsütéses nyári időszakban, az 1-es terminál teljes meleg víz ellátását képes lesz biztosítani. Ezáltal hozzávetőleg havi 45–50 gigajoule energia–megtakarítás érhető el a repülőtéren. A Budapest Airport legújabb környezetbarát beruházása kutatás–fejlesztési projektnek minősül. A kivitelezéssel megbízott cég, a Direkt-Line Kft. nem egyszerűen a napkollektoros technológia beépítését végzi el, hanem kifejezetten a Budapest Airport számára fejlesztette ki a napkollektorok új prototípusát. A fejlesztés és az összes kollektor felszerelésének becsült összköltsége 27 millió forint. A Budapest Airport az idén összesen 100 millió forintot költ megújuló energiaforrások kutatására és bevezetésére a repülőtéren - olvasható a Budapest Airport közleményében. Mélyrepülésben a német légiközlekedés Újabb sztrájk készül Ferihegyen Légiközlekedés: vége a zuhanásnak? Csendes éj: leszigetelik a házakat Ferihegyen Ferihegy: "privatizálják" a parkolókat?Privátbankár
Cikkek MDF: zöld áfára van szükségünk! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:58
A zöld és megújuló energiát hasznosító, üzemeltethető berendezéseket az ötszázalékos, kedvezményes áfa-kulcsba sorolná az MDF. Erről a párt két politikusa, Herényi Károly és Lengyel Zoltán független országgyűlési képviselők számoltak be csütörtökön. Herényi Károly azt mondta: ősszel olyan módosító indítvány terjesztenek a parlament elé, amely azt javasolja, hogy a környezetkímélő energiát termelő berendezések a 25 százalék helyett kerüljenek az 5 százalékos áfa-kulcsba 2010 januárjától. Lengyel Zoltán hozzátette, az MDF azt is kezdeményezi a Gazdasági Versenyhivatalnál, hogy vizsgálja felül a "zöld energiát" termelő készülékek árát. Áfaemelés: na, ezt jól eltolták! Mosószer, hajfesték: erre mindig jut pénz Elmentek otthonról: rekord a cseh infláció Áreső: a grafikon sohasem hazudik? Svájc: a defláció meglepte az elemzőket Meglépték: csökkent az alapkamat MTI
Cikkek Penthouse: félrevezető a magyar piac 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:56
Nem minden penthouse-lakás az, aminek nevezik, hatványozottan igaz ez a magyar piacon. Ne hagyja, hogy átverjék
Cikkek Elutasítás: negyedére csökkent a kínaiak száma itthon 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:43
Az 1990-es évek közepe óta negyedére csökkent a Magyarországon élő kínaiak létszáma. A határontúli magyarok pedig nyugatra vándorolnak
Cikkek Tartani tudja céljait az RWE 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:35
A gazdasági válság ellenére nőtt a jelentős magyarországi érdekeltségekkel rendelkező német RWE csoport nyeresége az idei első félévben. A társaságnál az első félévi eredmények alapján arra számítanak, hogy az év egészében tartani tudják a kitűzött célokat. Az üzemi eredmény 4 százalékkal 4,084 milliárd euróra, az EBITDA-eredmény 4 százalékkal 5,047 milliárd euróra, az adózott eredmény 5 százalékkal 2,232 milliárd euróra emelkedett, az egy évvel korábbihoz képest. A bevétel 1,4 százalékkal 24,4 milliárd euróra csökkent, az ipari fogyasztók termelésük visszafogása miatt kevesebb villamos energiát, illetve gázt vásároltak, ugyanakkor növekedett a magánügyfelek száma. A társaságnak Magyarországon a villamosenergia- illetve, a gáz-vízszolgáltatásban vannak érdekeltségei - ELMŰ, ÉMÁSZ, Sinergy, MÁSZ, BDK, Fővárosi Gázművek, TIGÁZ, Fővárosi Vízművek - és hozzá tartozik a Mátrai Erőmű is. Jelentős veszteség az E.ON-nál Sajátos kombináció: a Mol-siker titka Nem csak az olajon csúsztak el a saját márkák  A belső ember: feljelentés az OMV-vezér ellen  MTI
Cikkek Meghúzta a kéziféket az osztrák visszaesés? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:32
Jelentősen lassult az osztrák gazdaság visszaesése 2009. második negyedévében - állt a Wifo osztrák kutatóintézet csütörtökön közzétett gyorselemzésében. A negyedik egymást követő negyedévben csökkent az osztrák GDP, ugyanakkor mindössze 0,4 százalékkal maradt el az előző negyedévitől a szezonális hatásoktól megtisztított mutató. Az első negyedévben még 2,7 százalékos volt a csökkenés. A tavalyi év azonos időszakához képest reálértéken 4,4 százalékkal esett vissza a GDP; az első negyedév 4,7 százalékkal maradt el a tavalyitól. Az adatok kedvező alakulása a kutatók szerint elsősorban a fogyasztás enyhe bővülésével és az export csökkenésének jelentős lassulásával magyarázható. A fogyasztás növekedését részben az osztrák roncsprémium-programra vezetik vissza. Az év első három hónapjában 0,1 százalékkal, április és június között, a növekvő munkanélküliség ellenére, 0,4 százalékkal nőtt a háztartások fogyasztása. Az export csak 1,1, százalékkal csökkent a második negyedévben az előző időszakhoz képest, míg 2009. első és 2008. negyedik negyedében még közel 6 százalékos visszaesést mutatott. Ha nőne a GDP, azt is csak később éreznénk 5% felett: mérséklődött a szlovák recesszió  Átfordultak a németek: növekedés 1 év után Tetőzés? 7% felett a magyar GDP-visszaesés  1,1 milliárdot kell megspórolnia RomániánakMTI
Cikkek Ha nőne a GDP, észre se vennénk most 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:12
Pozitív fordulatot várnak a második negyedév után a magyar bruttó hazai termék alakulását illetően az elemzők, akik szerint már a következő negyedévben is kisebb lesz a visszaesés
Cikkek Az üres irodák országa leszünk? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 11:06
A második félévre jelentős mértékű, 190 000 m2 irodaátadás várható, bár jelenleg csak a projektek negyede tart az építési fázisnál
Cikkek Kijózanodás: nagyon is megéri a sörért fizetni! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 10:42
A stabil pénzügyi háttérrel, alacsony hitelállománnyal rendelkező sörgyártók az elmúlt hónapokban ismét a befektetők kedvenceivé váltak - a befektetők rákaptak a sörre
Cikkek 5% felett: mérséklődött a szlovák recesszió 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 10:16
A második negyedévben 5,3 százalékkal csökkent éves szinten Szlovákiában a bruttó hazai termék(GDP) - közölték a gyorsmérleget a szlovák statisztikai hivatalban csütörtökön. Az év első negyedében a GDP visszaesése 5,6 százalékos volt, ami azt jelenti, hogy a második negyedévben mérséklődött a gazdaság visszaesésének a tempója. Az egész félév alatt 5,5 százalékkal esett vissza a gazdaság az egy évvel korábbihoz képest. Tavaly az egész évben a GDP 6,4 százalékkal nőtt Szlovákiában. A tavalyi második negyedévben 7,9 százalékos volt a növekedés. Az idei második negyedévben a statisztikai hivatal szerint Szlovákiában 15,640 milliárd euró értékű volt GDP. Változatlan árakon számolva éves szinten 5,3 százalékkal, míg folyó árakon 6,5 százalékkal csökkent.  Az áprilisi-júniusi időszakban 2,198 millió ember dolgozott a szlovák gazdaságban, ami éves szinten 1,3 százalékkal volt kevesebb. A második negyedév pontos adatait a szlovák statisztikai hivatal szeptember 2-án teszi közzé. Átfordultak a németek: növekedés 1 év után Tetőzés? 7% felett a magyar GDP-visszaesés  1,1 milliárdot kell megspórolnia RomániánakMTI
Cikkek Nem bírnak leállni? Újabb 100 milliós "búcsú" 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 10:13
Újabb 100 milliós végkielégítést fizethet a BKV; Somodi Lászlónak, a cég volt közlekedési vezérigazgató-helyettesének járhat ekkora összeg, ha a bíróság a rendkívüli felmondással elbocsátott felsővezető javára dönt. Az MTI birtokába került, a BKV felügyelőbizottsága (fb) számára készült belső jelentésből kiderül, hogy Somodi László - aki 2001-től 2008 áprilisáig dolgozott a közlekedési vállalatnál - a 657 ezer forintos alapbér mellé még 300 százalékos prémiumra is jogosult volt. A vezérigazgató-helyettest 2008 április végén mentette fel Balog Zsolt megbízott vezérigazgató, azzal az indokolással, hogy az ő irányításával készült paraméterkönyv "szakmailag alkalmatlan". Somodi László viszont azt hangoztatta, hogy a járatritkításokat tartalmazó paraméterkönyv kudarcáért nem ő felelős egyedül (ráadásul elbocsátása után nagyjából az általa felvázolt paraméterkönyvet fogadták el), ezért bírósághoz fordult. A bíróság várhatóan idén szeptemberben dönt arról, hogy jogosult-e végkielégítésre a volt vezérigazgató-helyettes, ha igen - mint az fb-jelentésben olvasható - "nagyságrendileg 100 millió forintot kell" kifizetnie a BKV-nak. A felügyelőbizottságnak készített listát az akkor Szalainé Szilágyi Eleonóra által vezetett humánpolitikai igazgatóság állította össze idén nyáron. A felsővezetők fizetését és végkielégítését tartalmazó jelentésben az azóta leváltott humánpolitikai igazgató csaknem 100 millió forintos juttatása nem szerepel. BKV: 4 hónapja tudniuk kellett volna a botrányról FKF: csak húszmilliót kapott a volt vezér Végkielégítések: Oszkó tűzzel-vassal harcol Botrányos "pofapénzek" Debrecenben is? BKV: nyugdíjasnak is járt a 100 millió Végkielégítések: ennyivel távoztak a MÁV-vezetők Kielégítve: 3,3 milliárdos bánatpénz a BKV-nál BKV: Kocsis marad, sokat köszönhet az SZDSZ-nek MTI
Cikkek Egy év után növekedés a németeknél 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 09:57
Négy negyedéves jelentés szólt eddig a német gazdaság zsugorodásáról - de megtört a jég. Az első negyedhez képest 0,3%-os a javulás
Cikkek Tetőzés? 7% felett a magyar GDP-visszaesés 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 09:45
A KSH és az Ecostat közös gyorsbecslése alapján Magyarország bruttó hazai terméke 7,6%-kal, a naptárhatást figyelembe véve 7,5%-kal csökkent 2009. II. negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva. A gyorsjelentés számai leginkább az IMF várakozásainak felelnek meg
KKV Mr. Marketing személyesen 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 09:41
A marketing menedzsment legnagyobb guruja, sokunk "kötelező olvasmánya", Philip Kotler ismét Budapestre látogat az IIR Magyarország meghívására (x)
Cikkek Eufórikus kereskedés várható a BÉT-en! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:59
Emelkedést, sőt eufórikus hangulatot várnak a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán csütörtökön az MTI által megkérdezett szakértők. Csáky Attila, az UniCredit Bank kereskedési igazgatója egyértelműen felfelé mutató irányt vár a csütörtöki tőzsdei  kereskedésben, követve az amerikai piacok zárását és az ázsiai börzék irányát. Az OTP piacán ma nem számít meglepetésre a kereskedési igazgató: a legnagyobb magyar bank féléves tőzsdei gyorsjelentésével kapcsolatos várakozásokat már beárazta a piac, változást a tényadatok eredményezhetnek. Sarkadi Szabó Kornél a CASHLINE  Értékpapír Zrt. vezető elemzője csütörtökön újabb eufórikus hangulatot vár a budapesti kereskedésben, akár újabb helyi csúcsot hozhat a tőzsdemutató, az OTP és a forint. Az OTP árfolyama elérheti az 5.000 forintot. Az emelkedés egyértelműen az amerikai bankrészvények mozgását, a nemzetközi szárnyalást követi - mondta a vezető elemző. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 329,19 pontos, 1,86 százalékos emelkedéssel, 18.071,84 ponton zárt szerdán.   Nézze meg, hogyan állnak részvényei!MTI
Cikkek Milliárdos nyerésben az FHB 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:54
Szerkesztőségünknek elküldött jelentéséből kitűnik: az első félévet 5,8 milliárd forint adózás előtti nyereséggel zárta az FHB, ami 17,6 százalékkal több a bázisénál. A határidős ügyletek valós értékváltozása nélkül számítva a nyereség 61,3 százalékkal 7,8 milliárd forintra emelkedett. A konszolidált mérlegfőösszeg a félév végén 817,5 milliárd forint volt, ami 29,6 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. A mérlegfőösszeg 18,6 százalékkal több a tavalyi év véginél. Minden úgy alakult, ahogy a PM számolt? Spéder Zoltán 10 százalék fölé mehet az FHB-ban Még több részvényt tolt a tőzsdére az FHB  Privátbankár
Cikkek A legtöbb fideszesben ott rejlik egy jobbikos 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:41
Augusztus elején a biztos pártválasztók körében 63 százalék a Fidesz, 18 százalék az MSZP és 12 százalék a Jobbik támogatottsága - közli a Szonda Ipsos legújabb kutatását a Népszabadság csütörtöki száma. A Jobbik potenciális tartalékát a Fidesz-tábor jelenti, a nemzeti radikálisokat második voksukkal támogatók kilenctizede a Fidesz szavazója - áll a Szonda Ipsos felmérésében. A Jobbik iránti elutasítás leginkább a szocialistáknál figyelhető meg - olvasható a napilapban. A közvélemény-kutató adatai szerint közel hárommilliós tábora van a legnagyobb ellenzéki pártnak, a szocialisták híveinek száma egymillió fő lehet, míg a Jobbik több mint félmillió választót tudhat maga mögött. Orbán kormányában nem lesz jobbikos! Megszűnt az SZDSZ támogatottsága Soha nem látott előny a Fidesznél 10% alatt: a Jobbik beérte az MSZP-t MTI, Népszabadság
Makro / Külgazdaság BKV: 4 hónapja tudniuk kellett volna a botrányról 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:28
A könyvvizsgáló mindenről tudott, az érintettek mégsem kapták meg a jelentést. A BKV-s végkielégítési ügyben megalapozott a büntetőjogi felelősségre vonás
Cikkek A devizaadósoknak akart kedvezni a jegybank? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:09
A reálgazdaság, a forint- és devizaadósok a mainál jóval alacsonyabb kamatszint elérésében és fenntartásában érdekeltek, amit a kamatszint folyamatos csökkentésével lehet elérni - mondta a Népszabadságnak nyilatkozva Bánfi Tamás, a jegybank monetáris tanácsának (MT) tagja. A Magyar Nemzeti Bank július végén egy százalékponttal, 8,5 százalékra csökkentette az alapkamatot, miután az MT négy tagja, köztük Bánfi Tamás erre a javaslatra szavazott, miközben a jegybank jelenlévő elnöke és egyik alelnöke csak 0,5 százalékpontos kamatcsökkentésre voksolt. Bánfi Tamás, aki a Budapest Corvinus Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, a lapnak elmondta: az alacsonyabb kamatszint segíti a gazdaság versenyképességének javítását és az adósok tartós törlesztő képességének fenntartását. A kamatcsökkentési folyamatot csak a pénzügyi stabilitás váratlan törése akadályozhatja meg - tette hozzá. Kamatcsökkentés: ellenszélben a jegybankelnök MNB: szóba se került az alapkamat! Fokozatos kamatcsökkentési időszak következik Mindenki örült Londonban a kamatdöntésnek Rég látott optimizmus nyomja az MNB-t MTI
Cikkek Reggeli torna: erősödött a forint 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:08
Kissé erősödött a forint az euróval szemben csütörtökön kora reggel. Röviddel 7 óra után az euró 269,33-269,63 forint volt a londoni bankközi piacon a szerda késő esti 269,38-269,68 forinttal szemben. Ugyanekkor a dollár 188,92-189,08 forint volt, míg szerdán későn 189,60-189,90 forint. A befektetők kockázatvállalási hajlandósága határozza meg a forint árfolyamának csütörtöki alakulását is: a Fed szerdai kamatdöntése hidegen hagyta a piacokat, nem okozott különösebb árfolyammozgást Közép-Európában, mivel a befektetők már "beárazták" az amerikai kamat változatlanságát. Szerda kora reggel a térségi fizetőeszközök közül a zloty gyengült a szerda esti álláshoz képest: egy euróért csütörtök reggel 4,1453-4,1493 zlotyt adtak a londoni bankközi piacon, a szerda késői 4,1424-4,1474 zloty után. Elemzők szerint azonban csütörtökön erősödhet. A cseh korona ugyanakkor valamelyest szilárdult: csütörtök reggel egy euró 25,7660 koronát ért, szemben a szerda késő esti 25,8060 koronával. Tőzsdei alkuszok úgy vélik, hogy a korona mozgása a továbbiakban is hullámzó lesz, és a részvénypiac alakulását követi. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron Kicsit összeszedte magát a forint MTI
KKV Már kajára sem futja? Vigyázzon, elhízhat! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 08:04
Legalábbis német kutatók szerint az eladósodottak könnyebben híznak. Vagy csak arról van szó, hogy a kövéreket hamarabb kirúgják?
Makro / Külgazdaság USA: maradt az alapkamat, a deficit triplázott 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 07:46
Nem változott az amerikai alapkamat, miközben a központi költségvetés hiánya az év végére akár négyszerese is lehet a tavalyinak
Cikkek GDP: 7% felett lesz a visszaesés? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 07:24
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma teszi közzé a bruttó hazai termék (GDP) második negyedéves, előzetes adatait. A Reuters által megkérdezett elemzők 2009 második negyedévében 7,1 százalékos csökkenést várnak. Magyarország bruttó hazai terméke 2009 I. negyedévében 6,7 százalékkal, a naptárhatás kiszűrésével 6,1 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A szezonálisan kiigazított adatok szerint a gazdasági teljesítmény az előző negyedévhez képest 2,5 százalékkal csökkent. Tavaly a második negyedévben a növekedés kiigazítás nélkül 2,0 százalékot, naptári hatás kiszűrésével 1,9 százalékot tett ki. Minden úgy alakult, ahogy a PM számolt? Mennyire veszi komolyan az MSZP az IMF-szerződést? Két év alatt - 7,6% GDP: takarékoskodnunk kell! MTI
Makro / Külgazdaság Egészségügy: ellehetetlenülés, pénznélküliség 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 07:16
Két vezető napilap is beszámol az egészségügy finanszírozásának csökkenéséről, az elvonások már az intézmények fennmaradását veszélyeztetik
Cikkek Meglepetésekkel teli az új panelprogram 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 07:08
Számos új lehetőséget kínál a lakások energetikai korszerűsítésére a napokban kiírt pályázat, összesen 15 milliárd forint a támogatási keret - határidő viszont nagyon szűkös!
Cikkek Készüljön: drága és válságos lesz a tanévkezdés 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 07:01
A tanévkezdés idén is jelentős, mintegy 30 ezer forintba kerülhet azoknak a szülőknek, akiknek a gyermeke először ül be az iskolapadba. Mit kapunk ingyen és mire jár támogatás?
Cikkek Kifáradni látszik az OTP 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 13. 06:42
A piaci szereplők 35 milliárd forint alatti adózott eredményt negatívan fogadnának, míg 43 milliárd feletti érték pozitív reakciókat válthat ki - mondta az OTP csoport csütörtöki gyorsjelentését megelőző várakozásról a Világgazdaságnak Dobár Péter, a CIB Bank elemzője. A lap szerint az elemzők átlagosan 41,9 milliárd forintos második negyedévi nyereséget várnak a bankcsoporttól, a tavalyi 74,3 milliárd forintos eredmény után. Az OTP-részvény, amelynek záróára szerdán 4.700 forint volt, már elérte az év végére várt 4.301 forintos értéket - mondta a Világgazdaságnak Vágó Attila, a Concorde elemzője. Legfrissebb tőzsdei árfolyamok a Privátbankáron Ma is az OTP volt a főszereplő a BÉT-en MTI, Világgazdaság
Cikkek Ingatlanpiac: csökkenő díjak, növekvő hozamok 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 19:30
2009 második negyedévében Európa-szerte csökkentették a bérleti díjakat minden ingatlanszektorban. A közgazdászok rövidtávú várakozásai szerint az aktivitás a legtöbb európai piacon csökkent az elmúlt hónapokban, ez pedig hatással van a bérlői piac feltételeire és a bérleti díjak változásaira.
Cikkek Meg kéne gondolni mielőtt autópályába vágjuk a fejszénket 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 18:34
ÁSZ: törvényben kellene előírni, hogy a gyorsforgalmi útfejlesztések megvalósítása előtt költség-haszon elemzés készüljön
Cikkek Roncsprémium: Oroszország is bevezeti? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 18:22
Német példára roncsprémium bevezetését tervezi Oroszország is, gyengélkedő autópiaca fellendítésére. A Vedomosztyi jelentése szerint az erről szóló törvénytervezet előirányozza: a legalább tízéves autó tulajdonosa a roncstelepre szállításkor 50 ezer rubeles (1087 euró) bónra jogosult, de ezt csak Oroszországban gyártott jármű vásárlására fordíthatja. Orosz ágazati szakértők mindazonáltal kétségeiket hangoztatják: véleményük szerint a tízéves autók tulajdonosai nem számítanak a gazdagok közé, ezért ez a lehetőség ebből a rétegből keveseket fog új autó vásárlására ösztönözni, és így kevéssé lendíti majd fel az autópiacot. A szakértők szerint a roncsprémium bevezetését Moszkvában vagy Szentpétervárott, mint próbaterületen kellene tesztelni. Oroszország tesz az Energia Chartára Biciklis roncsprémium - Bécsben már valóság Elkerülhetetlen a roncsprémium negatív hatása Most a roncsot hordják hozzánk a németek Kifut a roncsprémium: újratöltésról szó sem lehet! MTI
Cikkek Ma is az OTP volt a főszereplő a BÉT-en 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 18:11
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 329,19 pontos, 1,86 százalékos emelkedéssel, 18.071,84 ponton zárt szerdán. A BUMIX 1.829,51 ponton zárt szerdán, ez 14,17 pontos, 0,77 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva. A részvénypiac forgalma 38,0 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője elmondta: átmenetinek tűnik a piacokon kedden tapasztalható elbizonytalanodás, így a budapesti tőzsde, a fejlett és régiós országok börzéihez hasonlóan ismét emelkedni tudott. Az elmúlt hetekhez hasonlóan szerdán is "szinte minden befektető" az OTP-re fókuszált, aminek köszönhetően a bankpapír régiós, illetve a nyugat-európai versenytársait is leelőző mértékben drágult - fejtette ki az elemző. Kiemelte: a következő kereskedési napokra várhatóan nagy hatás lesz az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed), magyar idő szerint este nyilvánosságra kerülő kamatdöntése, továbbá az állami állampapír-vásárlási program jövőjéről szóló esetleges határozata. Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője megjegyezte: az elmúlt napokban néhány befektető fantáziáját élénken megmozgató Synergon több mint 10 százalékot vesztett értékéből szerdán, ami mögött feltehetően a spekulánsok által vártnál kisebb, kedden közölt nyereség áll. A Mol 300 forinttal, 2,26 százalékkal 13.600 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 230 forinttal, 5,15 százalékkal 4.700 forintra nőtt, forgalmuk 32,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,30 százalékkal 675 forintra csökkent, forgalma 1,0 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 450 forinttal, 1,24 százalékkal 35.900 forintra esett, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 234,3 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,49 százalékkal 20.500 forintra emelkedett. Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek Fent lesz a neten az összes közigazgatási tapasztalat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 17:35
Elsősorban a közigazgatásban dolgozóknak készül az elektronikus közigazgatási tudásportál - mondta Bódi Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal infokommunikációért és e-közigazgatásért felelős szakállamtitkára budapesti sajtótájékoztatóján. A projektet kifejezetten azért indították, hogy a közszféra dolgozói megoszthassák egymással saját e-közigazgatási tudásukat és elsajátíthassák a kapcsolódó ismereteket - közölte Bódi Gábor. Hozzátette: a portálon igyekeznek az összes, a kormányzathoz kapcsolódó e-közigazgatási, e-közszolgáltatási stratégia mentén kialakított tudást összegyűjteni és elérhetővé tenni. A szakállamtitkár szerint az igazgatási rendszer jelenlegi e-közigazgatási felkészültsége "nem éppen megfelelő", a portál kialakításával ezen a problémán igyekeznek javítani - mondta. Bódi Gábor szólt arról, hogy az oldal nyitott lesz a nagyközönség számára is, és információval szolgál majd azoknak a vállalkozásoknak is, amelyek érdekeltek ezen a területen. A portál uniós támogatással és a magyar kormány társfinanszírozásával valósul meg, 146 millió forintból,  valamennyi funkciója 2010 márciusától lesz majd elérhető. A fejesekre nem vonatkozik a létszámstop? Csak vizsgával lehet köztisztviselő Ügyfélkapu 2 - nem fejlesztés, újabb leállás MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG