Hírek
Cikkek
Ideges piaccal viccelődik a forint
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 09:41
A forint a régiós devizákkal együtt erősödik a szerdai gyengülés után, árfolyamát változatlanul a nemzetközi befektetői hangulat alakítja. Az eurót csütörtök délelőtt kilenc óra után 270,50/60 forinton jegyezték, 0,35 százalékkal erősebb forint árfolyamon az előző délutáni 271,40/60 -as szintnél. Nyitáskor az árfolyam 272,50 forintnál állt, majd folyamatosan erősödött.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
A kereskedők változatlanul viszonylag ideges, alacsony likviditású piacról számolnak be, ahol kis tételek mozgatása is magas árfolyamváltozást idézhet elő. A nap folyamán, a régiós devizák árfolyamának alakulásával összhangban, erősödés várható.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
Gyurcsány megnevezte főellenségét
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 09:32
Új, közös megoldásokra van szükség ahhoz, hogy Magyarország a lehető legkevesebb veszteséggel élje túl a nemzetközi gazdasági válság időszakát - jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a csütörtöki gazdasági csúcsot megnyitó rövid beszédében, az Országházban.
A kormányfő szerint az elmúlt 80 év legsúlyosabb gazdasági válságának idején politikusnak nem politikus, munkavállalónak nem munkáltató, munkáltatónak nem munkavállaló az ellenfele.
A fő ellenfél a válság, a bizonytalanság, a megszűnő beruházások, a fenyegetés, hogy munkahelyek sokasága szűnik meg - szögezte le Gyurcsány Ferenc.
Gazdasági csúcs - a nap összes eseménye
A miniszterelnök szerint ebben az új helyzetben nem lehet a régi módon gondolkozni és cselekedni, nem lehet a régi, megszokott, sokak által megunt játszmákat tovább folytatni. Az új helyzetben együtt kell működni, új, közös megoldásokat kell keresni, olyanokat, amelyek segíthetik Magyarországot, hogy a lehető legkevesebb veszteséggel élje túl ezt az időszakot - mondta a kormányfő. Hozzátette: olyan változások sokaságát kell elindítani, amelyek elősegíthetik, hogy a válság végén Magyarország pozíciója a régió országaihoz képest erősödjön.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
Kína is válságkezel, csak egy kicsit másképp
A cégek se tudják nyögni a hiteleket
Annyi az adós, mint égen a csillag
Fidesz: elsőként jöjjön a nulla százalékos járulék
Marakodnak a nyugdíjon és a családi pótlékon
Csomagokkal mennek a pártok a csúcsra
Nagyot bukhat, aki most vált nyugdíjpénztárat
Nyugdíjas forintok: hova kerül a pénzünk? MTI
Cikkek
Csúcs előtt még egy kis szlovák-magyar is belefért
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 09:27
Sólyom László köztársasági elnök a Sándor-palotában fogadta Szili Katalint, az Országgyűlés elnökét és Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt; a közjogi méltóságok a Magyarország és Szlovákia közötti feszültség enyhítéséről tárgyaltak csütörtök reggel - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal.
Az Országgyűlés elnökével és a miniszterelnökkel folytatott megbeszélésen közösen áttekintették a szlovák-magyar viszonyt az elmúlt időszakban kedvezőtlenül befolyásoló konfliktusokat - tartalmazza a közlemény, amely szerint a résztvevők arról tárgyaltak, hogy a más-más közjogi funkciójukból eredően milyen eszközökkel járulhatnak hozzá a két ország közötti feszültség enyhítéséhez.
Sólyom-Gyurcsány-Szili csütörtökön
Gyurcsány: ideje megállítani a nacionalistákat
Gyurcsány nem érti a szlovák rendőrség brutalitását
MTI
Cikkek
Csúcs 2.0 - 5 óra elég a megmeneküléshez?
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 09:17
Bár a miniszterelnökön kívül pártelnökök nem képviseltetik magukat, minden párt felszólal a - nemzeti helyett most - gazdasági csúcson. Az MSZP egységet, a Fidesz kormányváltást, az MDF pedig új adórendszert és eurót szeretne. Demján szerint a nemzeti csúcs is kellett a csőd elkerüléséhez
Cikkek
Agrártermékek: az árak visszafordultak
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 09:04
Az agrártermékek termelőiár-szintje az idén szeptemberben 8,8 százalékkal csökkent a 2007 szeptemberihez képest, ami jelentős változás az előző havi, 2,7 százalékos és az egy évvel korábbi 25,6 százalékos drágulással szemben - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
A növényi termékek árszínvonala szeptemberben éves bázison 22,2 százalékkal mérséklődött, az élő állatok és állati termékek árszínvonala pedig 9,3 százalékkal nőtt. A mezőgazdasági árak az idén az első kilenc hónapban 11,0 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához viszonyítva, ezen belül a növényi termékek árszínvonala 6,3 százalékkal, az élő állatok és az állati termékek árai pedig 17,2 százalékkal emelkedett.
Agrártámogatás: Sólyom normakontrollt kért
Az sem baj, ha kicsi és görbe
Elkeserítő év vár a mezőgazdaságra - is MTI
Cikkek
BÉT: csúcs ma csak a Parlamentben lesz
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 08:59
Rossz hírek befolyásolják csütörtökön a tőzsdéket, emiatt további gyengülés várható a budapesti börzén is. A lassuló kínai ipari termelés, a III. negyedéves német GDP, vártnál nagyobb visszaesése, valamint az Intel amerikai vállalat profitfigyelmeztése is kedvezőtlenül hat csütörtökön a piacokra - mondta Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír Zrt. vezető elemzője.
A negatív hírek azt vetítik előre, hogy folytatódik az elmúlt hetek tendenciája, további gyengülésre van kilátás a részvénypiacokon. Az elemző a nyitásban visszaesést vár a Budapesti Értéktőzsdén, de nem zárta ki annak lehetőségét, hogy később talpra áll a piac.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
Megjegyezte, hogy az OTP pénteken teszi közzé gyorsjelentését, emiatt a forgalma visszafogott lehet, de úgy vélte, ez nem menti meg a papírt a további lemorzsolódástól.
A BUX 433,31 pontos, 3,55 százalékos csökkenéssel, 11.782,97 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 15,5 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Cikkek
A "gonosz IMF" és Magyarország
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 08:54
A válság neheze még hátravan a magyarok számára címmel közölt elemzést a Le Monde című francia napilap a pénzügyi és gazdasági válság magyarországi hatásairól.
Cikkek
USA: 60 dollár feletti olajárat várnak jövőre
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 08:40
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj csütörtök reggel 51,32 dollár volt Londonban a legközelebbi határidőre, 1,05 dollárral olcsóbb a szerdai zárónál. Hajnalban 41 centtel volt olcsóbb. Szerdán 3,34 dollárral olcsóbbodott.
ÁRALAKULÁS A TÖBBI PIACON: MINDENÜTT LEJTŐN
A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate csütörtök reggel hordónként (159 liter) 55,27 dollár volt a chicagói Globexen, 89 centtel olcsóbb a szerdai New York-i zárónál. Hajnalban 40 centtel volt olcsóbb. Szerdán 3,17 dollárral olcsóbbodott.
Az etanolkeverésre alkalmas normálbenzin gallononként (3,78 liter) 1,2322 dollár volt a Globexen, 0,0159 dollárral olcsóbb a szerdai zárónál. Szerdán 0,0578 dollárral olcsóbbodott.
A földgáz millió brit hőegységenként (mmbtu, hozzávetőleg 28,264 köbméter) 6,304 dollár volt a Globexen, 0,101 dollárral olcsóbb a szerdai zárónál. Szerdán 0,300 dollárral olcsóbbodott. Az európai párlatkereskedelem számára irányadó londoni gázolajjegyzés tonnánként 573,75 dollár volt, 13,00 dollárral olcsóbb a szerdai zárónál. Szerdán 20,25 dollárral olcsóbbodott.
USA: 63,5 dollár lesz az olaj átlagára 2009-ben
Az amerikai kormány energiaügyi tájékoztató hivatala (EIA) visszafogta az OPEC és a szervezeten kívül álló olajtermelők folyó negyedévi és jövő évi olajtermelésére vonatkozó előrejelzését. Egyben jelentősen csökkentette a kőolaj és a benzin jövő évi átlagárára vonatkozó becslését.
Az EIA szerdán közölt havi jelentésében azzal számol, hogy az OPEC negyedik negyedévi olajtermelése napi 31,93 millió hordó lesz. Egy hónappal korábban ezt napi 32,44 millió hordóra tette.
Az amerikai kormányhivatal előrejelzése szerint az OPEC jövő évi átlagos napi olajtermelése 31,13 millió hordó körül alakul, míg a múlt hónapban még napi átlag 31,59 millió hordóval számolt a jövő évre.
Az OPEC szervezetén kívüli olajtermelők esetében az EIA azt várja, hogy jövőre a napi olajtermelésük 490 ezer hordóval bővül az egy hónappal korábban várt napi 730 ezer hordó növekedéssel szemben. Ennek alapján az OPEC-en kívüliek jövő évi átlagos napi olajtermelése 49,20 millió hordó lesz. Egy hónapja az EIA még napi 49,51 millió hordót jósolt.
Az EIA becslése szerint a nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta hordónkénti átlagára 63,50 dollár lesz jövőre. Ez 37 százalékkal alacsonyabb az idei átlagárnál, és jóval kisebb az egy hónappal ezelőtt várt hordónkénti 112 dolláros átlagárnál.
A benzin gallononkénti (1 gallon=3,78 liter) átlagára várhatóan 2,37 dollár lesz jövőre, 28 százalékkal olcsóbb az idei átlagárnál az Egyesült Államokban. Az EIA a múlt hónapban a benzin jövő évi átlagárát még 3,56 dollárra várta.
Másfél éves mélyponton az olajár
MTI
Makro / Külgazdaság
Keressen ál-alapítványokat!
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 08:26
A szakember szerint a Magyarországon bejegyzett alapítványok száma meghaladja a tízezret. Ennyi tehetős jótevő él közöttünk? Ha így is lenne, mi értelme van ugyanazon, vagy hasonló cél érdekében több alapítványt is létrehozni?
Makro / Külgazdaság
Busht már a vádlottak padján látnák
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:57
Néhány terrorizmus ellenes kijelentését már sajnálja a leköszönő amerikai elnök. Hiba volt azt mondani, hogy "kerítsék elő Oszama bin Ladent, élve vagy halva"
Cikkek
Madrid-Budapest: az eddigi legnagyobb kvótabiznisz
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:42
Belgium után Spanyolország is szén-dioxid-kibocsátási kvótát vásárolt Magyarországtól - olvasható a karbonpiac legfőbb információs forrásaként szolgáló Point Carbon internetes oldalán. Az üzletről Szabó Imre környezetvédelmi miniszter nyilatkozott a weboldalnak, amelyen az olvasható, hogy ez az eddigi legnagyobb kvótaértékesítési üzlet. Korábban, még szeptemberben, Belgium 2 millió tonna szén-dioxid-kibocsátási egységet vásárolt Magyarországtól, akkor az volt az első kibocsátási kvótaértékesítés a világon, az üzlet értékét azonban nem hozták nyilvánosságra a felek. Az MTI-nek szerda este nem sikerült a környezetvédelmi tárcát elérnie az ügyben.
Olyan 50 év jön, amit nem fogunk elfelejteni
Ilyet még nem látott a világ: eladtuk a kvótánkat MTI
Makro / Külgazdaság
NATO: már nem katonadolog?
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:39
"A NATO keleti irányú bővítése mind nagyobb terület mind kisebb erővel való védelmének folyamata. A szövetségbe katonai értelemben mind kevésbé felkészült és hozzáértő országok lépnek be, amelyek nem is nagyon törekszenek cselekvőképességre."
"Az Egyesült Államok európai katonai kontingense gyorsan csökken. Az utóbbi nyolc évben a NATO-ba felvett országokban nem létesítettek amerikai támaszpontokat. Újabb országok felvétele a NATO-ba minimum Moszkvától való teljes politikai elszakításukat jelenti, maximum: a hidegháborús gyakorlat teljes megismétlését, nevezetesen Oroszország kimerítését értelmetlen fegyverkezési hajszával és olyan fenyegetettségre való reagálással, amely nem létezik."
"A NATO keleti bővítése jelentős mértékben öncélú: létértelmet ad a gigászira duzzadt brüsszeli bürokráciának, ám ez az értelem megszűnt a Varsói Szerződés és a Szovjetunió szétesésével, új értelmet nem találtak."
Ezek a tételek még az enyhébbek azok közül, amelyek nemrég láttak napvilágot a moszkvai Nyezaviszimaja Gazeta heti katonai mellékletében "NATO: ördög, de nem is olyan ijesztő" cím alatt.
A cikk szerzője Alekszandr Hramcsihin, kemény hangú katonai szakíró, egyébként az orosz Politikai és Katonai Elemző Intézet analitikai osztályának vezetője, aki szerint hazájában vakon hisznek az észak-atlanti tömb erejében. Ez a többség számára a fő veszély, a liberális kisebbség számára pedig remény.
A szakíró szerint 1990 és 2008 között Európában a NATO harckocsijainak száma több mint 24 ezerről 13 ezerre, harci repülőgépeinek száma 5600-ról 4000-re csökkent. Belgium, amelynek a hidegháború végén még több mint 300 harckocsija volt, 2010-re búcsút mond az utolsó tankjának is.
Obama: Magyarország fontos szövetségesünk
Újra egymásra találhat Európa és Amerika
Súlyos örökség: Obama moshatja Bush szennyesét MTI
Cikkek
Bal lábbal kelnek ma a tőzsdék
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:34
Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok csütörtök reggel is rossz hangulatban kezdenek, követve a Wall Street szerdai és az ázsiai piacok csütörtöki lejtmenetét. A múlt hét végén bejelentett kínai gazdaságösztönző program bíztató hatása elmúlt, az ázsiai tőzsdék közül csak a sanghaji zárt pozitív területen csütörtökön.
Az értékforgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 kilencvenkét pont körüli veszteséggel nyithat, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 hatvan pont körüli hátrálással kezdhet.
A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései közül a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ipari átlagé csütörtök reggelre 0,34 százalékkal 8252 pontra csökkent, a Nasdaq összetett mutatójáé 1,12 százalékkal 1150,50 pontra süllyedt, az S&P 500-asé 0,29 százalékkal 851,00 pontra fogyatkozott.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
A forint ma sokat fog szenvedni
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:20
Az októberi pánik óta a forint szépen stabilizálódott, de ezekben a napokban némi nyomás alatt van, mert a nemzetközi befektetői hangulat megint nem támogatja a kockázatvállalást a felzárkózó piacokon, írta elemzők véleményét idézve csütörtök reggel a Dow Jones hírügynökség.
A londoni bankközi piacon a forint csütörtök reggel, 271,40-90/eurón, 0,10 százalékkal jobb volt a kora hajnalinál, és 7,34 százalékkal gyengébb az euróval szemben, mint a tavalyi év végén. Szerda este 271,67-272,05/euró volt. Szerda reggel 6,26 százalékkal gyengébb, kedd reggel 5,75 százalékkal gyengébb, hétfő reggel 5,93 százalékkal gyengébb, péntek reggel 4,01 százalékkal gyengébb, múlt csütörtök reggel 2,40 százalékkal gyengébb volt az euróval szemben, mint tavaly év végén.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
A szlovák korona csütörtök reggel, 30,445-85/eurón, 9,36 százalékkal erősebb (szerda reggel 9,35 százalékkal erősebb), a cseh korona, 25,450-520/eurón, 3,95 százalékkal erősebb (szerda reggel 4,32 százalékkal erősebb), a lengyel zlotyi, 3,7645-95/eurón, 4,55 százalékkal gyengébb (szerda reggel 4,92 százalékkal gyengébb) volt az euróval szemben, mint év végén.
Ugyanakkor a forint 216,60-81/dollár volt, 0,15 százalékkal jobb a kora hajnalinál, 24,98 százalékkal gyengébb, mint tavaly év végén. Szerdán későn 216,92-02/dollár volt. A szlovák korona csütörtök 0,15 reggelig százalékot vesztett, a cseh korona 0,30 százalékot vesztett, a zlotyi 0,22 százalékot vesztett a dollárral szemben, a kora hajnali értékekhez képest.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Csütörtök reggel az euró 1,2476 dollár volt vételi oldalon, 0,0026 dollárral olcsóbb a szerdai későinél, 14,54 százalékkal gyengébb a dollárhoz képest, mint tavaly év végén.MTI
Cikkek
A közjegyzők turbózzák fel a peres eljárásokat?
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:16
A közjegyzők januártól előzetes bizonyítást végezhetnek, amelynek során helyszíni szemlét tarthatnak, tanúkat hallgathatnak meg, és akár igazságügyi szakértőt is kirendelhetnek - írta a csütörtöki Világgazdaság.
Ennek a gyakorlatnak különösen nagy hasznát veheti az üzleti élet, hiszen például egy a szerződésszegés körülményeit rögzítő közokirat elsimíthatja a konfliktust a felek között - tájékoztatta a lapot Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
Mint elmondta: az előzetes bizonyításnak elsősorban azokban az ügyekben lehet nagy jelentősége, amikor a bizonyíték utóbb már nem, vagy csak nagy nehézséggel szerezhető be. Így például ha romlott árut kap a megrendelő, megkeresésére a közjegyző mintát vesz a szállítmányból, azonosítani tudja a fuvarozó járművet, beszél a tanúkkal, szükség esetén igazságügyi szakértőt kér fel a vizsgálatra. Mindezeket közjegyzői tanúsítványba foglalja, amellyel a sérelmet szenvedett üzleti partner gyakorlatilag rögtön bizonyítási alap birtokába jut. Azzal szemben pedig a szerződésszegő fél már elég nehezen tud érvelni, és belátja, jobban teszi, ha hajlik a megegyezésre - hívta fel a figyelmet Parti Tamás.
A közjegyzők hozzáláttak az előkészületekhez: ügyeleti rendszert vezetnek be, hogy ha az adott esetben az illetékes közjegyző nem érne rá, meglegyen a helyettese. Az előzetes bizonyítás ára a mindenkori közjegyzői óradíjhoz igazodik, azaz nem a vitatott értéktől függő tarifa - olvasható a cikkben.
Annyi az adós, mint égen a csillag
Rendet tesznek a TEÁOR körül
Gazdagodjon a korrupcióellenességből!
Csúnyán elbánnak a kicsikkel a fővállalkozók
Magyar találmány: bírságharmonizáció Világgazdaság
Cikkek
Az APEH védi a 90-es IQ-t
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:12
Az APEH pszichológiai laboratóriumában bíznak abban, hogy legalább a súlyos kockázati tényezőt jelentő embereket sikerül kiszűrni az adóhatóságnál jelentkezőknek előírt IQ-vizsgálat segítségével - írta a csütörtöki Népszabadság.
Az alacsonynak tűnő kilencvenes IQ a nemzetközi sztenderdet követi, ám a képességeket és adottságokat nemcsak tesztekkel mérik, hanem a szakemberek mindenkivel el is beszélgetnek - mondta el a lap kérdésére válaszolva Bakonyi Ágnes APEH-szóvivő.
A teszt önkéntes lesz, ám aki nem veti alá magát, azt bizonyosan nem alkalmazzák - olvasható a cikkben, amely emlékeztet arra, hogy a pénzügyminiszternek az APEH-nél közszolgálati jogviszonyt létesítők pszichikai vizsgálatáról szóló rendelete szerint a még éppen „átlagosnak tekinthető” szellemi képességek alsó határát súroló intelligenciahányados is elegendő lehet ahhoz, hogy a jelentkezőt „adathozzáférés szempontjából védett” munkakörben foglalkoztassák.
Spéci APEH-es munkakörök: 90-es IQ a beugró
Álrevizorok zsaroltak meg több vállalkozót
Teljesen más adótörvényeket akar az ellenzék
Népszabadság
Cikkek
IMF: nem lesz hitelszerződés
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 07:05
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) gyakorlatában nincs külön hitelszerződés, a hitelnyújtásról szóló megállapodás lényegében a kormánynak az IMF által jóváhagyott szándéknyilatkozata
Cikkek
Nyugdíjasok: még két évük van meggazdagodni!
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 06:54
Ha a magánszemély a nyugdíjon kívül más összevonandó jövedelemmel is rendelkezik, akkor a nyugdíj megemeli az adó alapját
Cikkek
Áramtőzsde: "néhány százmillió még hiányzik"
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 06:39
Az áramtőzsdét működtető HUPX tőzsdei tevékenységének megkezdéséhez néhány 100 millió forint tőkeemelésre lenne szükség, de a tulajdonos, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt.-t (Mavir) ezt csak akkor teheti meg, ha ennek költségét az áramtarifában elismerik - mondta újságíróknak Tari Gábor, a Mavir vezérigazgatója.
A Mavir a magyar áramtőzsde létrehozására már 2007 tavaszán megalapította 20 millió forint jegyzett tőkével HUPX (Hungarian Power Exchange) projekttársaságot. A tőzsdei számítástechnikai hátteret a pályázaton kiválasztott román OPCOM szállítja.
A tőkeemelés feltételét a Mavir tulajdonosa szabta meg - fűzte hozzá a vezérigazgató - de azt nem árulta el, hogy a többségi tulajdonos Magyar Villamos Művek (MVM), vagy a közvetlen állami tulajdonos, a Magyar Vagyonkezelő Zrt. (MNV) volt-e.
A vezérigazgató reményei szerint a Mavir igazgatósága a napokban jóváhagyja a HUPX átdolgozott üzleti tervét, és még az idén a tulajdonosok a rendszerirányító közgyűlésén jóváhagyják a projektet. Az áramtőzsde legkorábban így 2009 első felében kezdhet működni - tette hozzá Tari Gábor.
Gázszámla: csak áprilistól fog csökkeni
Fűtésszámla: elmondjuk, mit fizet be
Áramtőzsde: a héten érkezhet a kérelem
MTI
Cikkek
Életben maradtak 252-en
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 06:11
Jelentősen javult a közlekedésbiztonság Magyarországon; 24 százalékkal kevesebb halálos baleset történt idén, mint tavaly, vagyis 252-vel kevesebb ember halt meg
Makro / Külgazdaság
Kövér a fél ország
Privátbankár.hu | 2008. november 13. 06:05
Magyarország felnőtt lakosságának 53 százaléka súlyproblémákkal küzd. A 18 év felettiek átlagos testtömegindexe a normál fölötti túlsúlyos kategóriába sorolható
Cikkek
Minél több a gyereke, annál kisebb a fizetése
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 19:40
Mennyire családbarátok a magyar vállalatok? Milyen hatással vannak a családbarát intézkedések a dolgozók - férfiak és nők - egészségére, közérzetére?
Cikkek
Egyáltalán nem érzik jól magukat a magyar orvosok
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 19:31
Az orvosokban komoly dilemmák merülnek fel mindennapos munkájukkal kapcsolatban; úgy érzik, a betegek nem bíznak bennük, türelmetlenek, sokszor agresszívak is.
KKV
Nyugdíjas artériákkal élnek a kövérek
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 19:26
Az elhízott gyerekek artériái 30 évvel idősebbek naptári koruknál, ami jelzi a szívbetegségek kialakulásának igen magas kockázatát
Cikkek
Rákban halnak meg a pestiek
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 19:25
Jelentősek az eltérések az ország különböző területein, illetve társadalmi csoportjaiban élők egészségi állapotában
Cikkek
Nincs beleszólásuk a nőknek
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 19:03
A nők továbbra is kisebb szerephez jutnak a gazdasági és a politikai döntéshozatalban, mint a férfiak - állapította meg a Világgazdasági Fórum
Cikkek
Kína is válságkezel, csak egy kicsit másképp
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 18:43
A kínai kormány tíz pontban határozta meg a hazai fogyasztás élénkítéséhez szükséges lépéseket
Cikkek
Agrártámogatás: Sólyom normakontrollt kért
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 18:28
Sólyom László köztársasági elnök véleményezésre megküldte az Alkotmánybíróságnak (Ab) az egységes mezőgazdasági támogatási rendszer bevezetéséről és működtetéséről szóló törvényt - közölte az államfő hivatala.
Az Országgyűlés október 20-án 205 igen, 163 nem szavazat és 5 tartózkodás mellett fogadta el az új rendszert, az SPS-t.
Az államfő álláspontja szerint a támogatási jog önállósítása csökkenti a haszonbérbe adott termőföldek forgalomképességét és forgalmi értékét, hiszen a támogatási jog a termelőt, és nem a tulajdonost illeti. Sólyom László szerint ez önmagában nem szükségszerűen alkotmányellenes, de a jogbiztonság megkövetelné, hogy a földtulajdonosok a földjük haszonbérbe adásakor tisztában lehessenek annak következményeivel, és ennek megfelelően szerződjenek. A törvény ennek a követelménynek nem felel meg, hiszen múltbeli időponthoz köti a támogatási jogosultság egy részét, ami sérti a jogbiztonságot - szerepel a közleményben.
2014-ig kitiltanák a külföldieket
A gazdálkodókkal fizettetik a kormány hibáit? MTI
Cikkek
Gyurcsány: jobban szeretek adni, mint elvenni
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 18:19
"Négy hibát követtünk el" címmel közölt interjút Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel a Le Monde című francia napilap szerda délután megjelent számában
Cikkek
Kiverte a Mol a baloldali biztosítékot
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 18:06
Felháborítónak és nemzetietlennek tartja a szocialista Szanyi Tibor, hogy a Mol rossz és rövidlátó parlamenti döntésnek nevezte az úgynevezett Robin Hood-adót. A pénzügyi válság miatt meghozott intézkedések 300-400 milliárd forintot tesznek ki, 2008-ban pontosan ennyi az olajtársaságnak csak a profitja - közölte az MSZP-frakció távhő eseti munkacsoportjának vezetője.
Ha a cég éveken át képes volt százmilliárdokban mérhető kedvezményekre szert tenni azzal a jelszóval, hogy a Mol sikere Magyarország sikere, akkor Magyarország most azt mondja, hogy a Mol sikeréből az emberek részesedni akarnak - fogalmazott a politikus.
Az Országgyűlés hétfőn 190 igen szavazattal, 184 ellenében, tartózkodás nélkül fogadta el a távhőszolgáltatás versenyképesebbé tételéről szóló törvényt, az úgynevezett Robin Hood-adót, amelynek alapján jövőre 8 százalékos különadót kell fizetniük a nagy energiaellátó és -kereskedő cégeknek.
A döntésre reagálva a Mol hétfőn közleményben azt írta, a Robin Hood-adó rossz üzenet a mostani és majdani befektetők felé, mivel 50 százalékos társaságiadó-emelést jelent az energiaszektorban, továbbá indokolatlanul versenyhátrányba hozza a hazai cégeket regionális versenytársaikhoz képest.
Szanyi Tibor szerint ez nemzetietlen megjegyzés a Mol részéről, és kifejezetten felháborító, hogy ne akarjon részt vállalni egy magát nemzeti olajvállalatnak mondó cég azokból a terhekből, amelyeket az országnak most vállalnia kell. Kitért arra, hogy a Mol száz százalékban magán-, döntő részben külföldi tulajdonban lévő vállalat. Az MSZP-s politikus szerint azok a cégek, amelyeket sújt ez az adó, "oroszlánrészt vállaltak abból, hogy az egekbe sikerült rugdalni az energiaárakat".
Ferencz I. Szabolcs, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója közleményben reagált az elhangzottakra. Szerinte nem véletlen, hogy Szanyi Tibor sajtótájékoztatóján "indulatos kifejezésekkel szándékosan félremagyarázta a Mol korábbi közleményét". Hozzátette: az sem véletlen, hogy a szocialista képviselő korábban "az Országgyűlésben szinte egyedüliként nem támogatta a stratégiai vállalatok védelméről szóló törvényt, és annak idején állásfoglalásaival nyíltan támogatta az OMV kudarcba fulladt ellenséges átvételi kísérletét".
Gyurcsányt boldoggá teszi az új adó
Szemüveget Robin Hoodnak
Lesz Robin Hood-adó
MTI
Cikkek
A cégek se tudják nyögni a hiteleket
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 17:53
A törlesztéseikkel leálló vállalati adósok arányának meredek emelkedését jósolja a Moody´s Investors Service, amely szerint az idén nem teljesítővé vált vállalati adósság értéke már jóval 200 milliárd dollár felett van.
A nemzetközi hitelminősítő londoni összesítése szerint a spekulatív besorolású globális vállalati szektorban a nem fizetővé váló cégadósok aránya 2009-ben várhatóan el fogja érni vagy meg is haladja az előző két - 1990-1991-es, illetve 2000-2001-es - amerikai recesszió során mért szintet.
A nemzetközi hitelminősítői gyakorlatban a spekulatív adósosztályzatú vállalatok törlesztési teljesítménye a globális vállalati szektor egészségi állapotának fő mércéje, mivel a befektetésre ajánlott - főleg magas, "A" kategóriás - besorolású cégek egyrészt igen ritkán válnak nem fizetővé, másrészt egyre kevesebb az ilyen osztályzatú vállalati adós.
A Standard & Poor´s, a világ legnagyobb hitelminősítője már tavasszal - még a globális hitelválság robbanásszerű súlyosbodása előtt - azt írta egy londoni elemzésében, hogy lassan teljesen eltűnnek a lehető legjobb, "AAA" kockázati szintre besorolt cégadósok az európai és az amerikai vállalati szektorban a mindent felőrlő verseny és a gazdálkodást is érintő részvényesi követelések miatt.
A Moody´s szerdai londoni elemzése szerint a cég előrejelzési modellje - amely elhúzódó és mély amerikai recessziót vesz alapul - azt mutatja, hogy a spekulatív osztályzatú globális vállalati szektorban a tavaly októberi 1,1 százalékról, és az idén októberi 2,8 százalékról 2008 végéig 4,3 százalékra, 2009 novemberéig 10,4 százalékra szökik fel a törlesztési hátralékba kerülők aránya.
Az amerikai adósságkibocsátók körében a nem teljesítővé válók aránya a prognózis szerint ez év végén 4,9 százalékra, egyéves távlatban 11,2 százalékra növekszik; az európai adósi körben 2,2, illetve 9,7 százalékos nem fizetői arányt jósol a cég ugyanezen időtávlatokra.
Az idén eddig nem teljesítővé vált vállalati adósság összértéke 219 milliárd dollár, vagyis már meghaladja a 2002-es egész évi 212 milliárd dollárt, az előző éves csúcsot, áll a Moody´s elemzésében.
Egyre lejjebb csúsznak a cégek
Se szeri, se száma az eladósodott cégeknek
Céges adósságok: még nem lehet nagy levegőt venni MTI
Befektetés
Megint tízezer alatt a Mol
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 17:40
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 433,31 pontos, 3,55 százalékos csökkenéssel, 11.782,97 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 15,5 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Folytatódott az eső trend a világ tőzsdéin szerdán is. A magyar részvénypiac nemzetközi összehasonlításban ezúttal jobban szerepelt régiós társainál, míg a forint jobban gyengült a térségbeli devizáknál - mondta Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője.
Hozzátette, hogy konkrét kiváltó oka nem volt a csökkenésnek. Az elemző véleménye szerint a piacok most kezdik igazán beépíteni a részvényárakba a recesszió miatt elolvadó vállalati profitokat, ez tartja fenn a csökkenő trendet, amelyben hosszú távon nem várható változás.
A Mol árfolyama 360 forinttal, 3,56 százalékkal 9.750 forintra csökkent, 3,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 120 forinttal, 4,53 százalékkal 2.530 forintra esett, forgalmuk 8,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 25 forinttal, 4,20 százalékkal 570 forintra gyengült, forgalma 1,7 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 500 forinttal, 1,89 százalékkal 26.000 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.
Az Egis árfolyama 227,6 millió forintos forgalom mellett 780 forinttal, 6,77 százalékkal 10.740 forintra esett.
A BUMIX 1.513,41 ponton zárt szerdán, ez 50,08 pontos, 3,20 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Cikkek
Annyi az adós, mint égen a csillag
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 17:36
Drasztikusan nőtt a Központi Hitelinformációs Rendszer "feketelistáján" szereplő, lakossági hiteladósok száma, egy év alatt 39 százalékkal emelkedett
Cikkek
Kiszolgáltatott a forint
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 17:08
A forint előző napi árfolyama közelében 267,80/268,05 forintos euróárfolyamon, majd erőteljes gyengülésbe kezdett, miután az európai tőzsdeindexek is veszteségbe fordultak. Délután négy órakor 271,40/60 forinton jegyezték az eurót a budapesti bankközi kereskedelemben, ami 1,30 százalékos forint gyengülésnek felel meg a kedd délutáni 267,90/268,10 forinthoz képest.
A forint az IMF-csomag bejelentése óta tartotta a 270 forint alatti euróárfolyam-szintet. Leggyengébb pontja 272,70 forintos euróárfolyamnál volt a nap folyamán, a legerősebb pedig 267 forint közelében.
Kereskedők szerint a magyar deviza sorsa szinte teljes egészében a nemzetközi befektetői hangulat alakulásának van kiszolgáltatva. A hangulat romlásához most a globális gazdasági aggodalmakkal összefüggésben zuhanórepülésbe kezdett oroszországi részvényárfolyamok, valamint az IMF-tárgyalások megakadása miatt az izlandi korona és a török líra jelentős gyengülése is hozzájárult.
A régiós devizákat sújtó gyengülés csak a zlotyt kímélte, ami visszanyert valamennyit az előző napi bankszünnap folyamán elszenvedett veszteségéből.
Az értékpapírpiaci árfolyamvesztés az euró kezdeti erősödését is megfordította a dollárral szemben, ami szintén hátrányosan hatott a régiós devizák árfolyamának alakulására. Az EKB 1,2530 dollárban állapította meg az euró referencia árfolyamát szerdára, szemben a keddi 1,2747 dollárral.
A dollárt 216,92/217,10 forinton jegyezték délután négy órakor a budapesti bankközi kereskedelemben, míg előző délután 212,03/23 forinton.
Az MNB hivatalos deviza árfolyam jegyzése alapján egy svájci frank 181,99 (kedden 179,09) forint, 100 japán jen pedig 221,86 (215,01) forint.
A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási (o/n) kamat a jegybanki alapkamat szintjén, 11,50 százalékon áll. Az állampapírok másodpiacán a hozamok egy éven belül nem változtak, 11,60 százalék közelében állnak, hosszabb lejáratokon viszont emelkedtek. Az ÁKK referencia hozama 3 éves lejáratnál 13,25 százalék (+36bp), 5 éves lejáratnál 12,89 százalék (+31bp), 10 éves lejáratnál 9,90 százalék (+24bp) volt.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
Mindent alulmúl a gazdasági közérzet
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 16:52
Mélyponton a gazdasági közérzet, az ezt mutató maximum százpontos index októberben 34,6 ponton állt – derül ki a HVG csütörtökön megjelenő számából.
A lap előzetes tájékoztatása szerint a lakosság és a cégvezetők helyzetértékelése, illetve várakozásai alapján kialakított kombinált mutató most először közlik, de a kutatók tíz évre visszamenőleg is kiszámolták az értékét, amely eddig soha nem volt ilyen alacsony.
A belső gazdasági folyamatok által meghatározott lakossági közérzetre, a külpiaci trendektől függő feldolgozóipari konjunktúraérzékelésre és az ország általános megítélésére épülő indexet a hetilap a jövőben negyedévenként közli.
A Kopint–Tárki munkatársai a lap mostani számában bemutatják az 1999 óta mért részértékeket is, amelyekből kiderül, hogy a legnagyobb mértékben a feldolgozóipari vállalatok közérzete romlott, a legkevésbé – egyelőre – a lakosságé, de most mindkettő mélyponton van.
A gazdaság közérzet mutatója az utóbbi évtizedben a választási években volt a legmagasabb, 50 százalékot meghaladó értékekkel - írja a lap.
Márciusig kell kibírniuk a boltosoknak
Teljes letargiában a cégek
A lízing lehet a kkv-k megmentőjeMTI
Cikkek
Fidesz: elsőként jöjjön a nulla százalékos járulék
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 16:22
A Fidesz szerint január 1-jétől a foglalkoztatási szempontból nehéz helyzetű rétegek esetében a nulla százalékos munkaadói járulék bevezetésével kellene megkezdeni a járulékreformot - mondta Matolcsy György, a Fidesz gazdaságpolitikusa.
A kedvezményt a 24 év alatti, az 55 év feletti és a részmunkaidős női foglalkoztatottak számára kellene biztosítani - közölte az Orbán-kormány volt gazdasági minisztere sajtótájékoztatón. Hozzátette: ez a javaslat is része a Fidesz hétpontos gazdaságélénkítő csomagjának, amivel a csütörtöki gazdasági csúcsra készülnek.
Matolcsy György azt mondta, az adó- és járulékcsökkentés további lépéseként az általános, 20 százalékos járulékcsökkentést kell megtenni.
Matolcsy György kérdésére válaszolva közölte: a bankrendszerben nem szokás szerződés nélkül pénzt folyósítani, ezért a Fidesz továbbra is szorgalmazza, hogy a kormány hozza nyilvánosságra a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött szerződést. Hangsúlyozta: tudni szeretnék az is, van-e az általános vállalásokon túl konkrét vállalása a kormánynak akár a bankrendszer megsegítésére, akár az államháztartás egyes fejezeteinek módosítására.
Matolcsy György Kovács Álmosnak, a Pénzügyminisztérium szakállamtitkárának a napokban tett kijelentése kapcsán beszélt erről. A szakállamtitkár közölte: ha az IMF igazgatótanácsa a magyar pénzügyminiszter és magyar jegybankelnök levelében vázolt gazdaságpolitikai célokat támogatandónak ítéli, akkor hitelszerződés nélkül elindítja a hitel folyósítását.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
Marakodnak a nyugdíjon és a családi pótlékon
Csomagokkal mennek a pártok a csúcsra
Nagyot bukhat, aki most vált nyugdíjpénztárat
Nyugdíjas forintok: hova kerül a pénzünk?
MTI
Pénzügyi szektor
Megdöglött az angol puma, ütik a fontot
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 16:14
A brit gazdaság recessziója már elkezdődött, és jövőre meredek visszaesés várható a Bank of England új inflációs jelentése szerint. Közben rekord mélységbe süllyedt a font az euróval szemben
Cikkek
Rémképek ijesztgetik az OTP-t
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 15:52
Pénteken teszi közzé az OTP a gyorsjelentését, amelyben ugyan a válság első következményei tetten érhetők lesznek, de az alaptevékenység eredménye közel sem szenvedett el akkora veszteségeket, mint a részvény árfolyama
Cikkek
Index-történelem: Ötszáz énekli hangosan a befektetők dalát
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 15:30
Tőzsdeindexeket bemutató sorozatunk korábbi részeiben a NYSE és a NASDAQ részvényeinek teljesítményét külön-külön vizsgáló mutatókkal foglalkoztunk. Ezúttal egy olyan index kerül terítékre, ami nem kivételezik a börzékkel: az S&P 500 egyaránt válogat mindkét tőzsde parkettjéről.
Cikkek
Nem lesznek ott a csúcson a pártelnökök
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 15:27
Gyurcsány Ferenc miniszterelnökön, szocialista pártelnökön kívül a parlamenti pártok elnökei az előzetes nyilatkozatok szerint nem képviseltetik magukat a csütörtöki gazdasági csúcson - mondta Podolák György, a gazdasági bizottság szocialista elnöke.
Podolák György emlékeztetett arra, hogy a KDNP a Fideszhez hasonlóan korábban jelezte, pártelnöki szinten nem képviselteti magát a csütörtöki gazdasági csúcson, amelynek a parlament gazdasági bizottsága ad helyet.
Hozzátette: az MDF elnöke, Dávid Ibolya külföldön van, őt Herényi Károly frakcióvezető helyettesíti, az SZDSZ részéről pedig az előzetes nyilatkozatok szerint nem Fodor Gábor pártelnök, hanem Kóka János frakcióvezető lesz ott.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
Az MDF is sürgeti az eurót
Vették az első akadályt az MDF-es adójavaslatok
Sólyom-Gyurcsány-Szili csütörtökön
Csomagokkal mennek a pártok a csúcsra MTI
Cikkek
A Miniszterelnöki Hivataltól vesznek el pénzt az egészségügyre
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 15:21
Jövőre a gyógyító munkára további tízmilliárd forintra lenne szükség a költségvetésben, és a közvetlenül a betegágy mellett foglalkoztatott ápolókat speciális pótlékkal kellene díjazni - mondta Kökény Mihály, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szocialista elnöke.
Abban bízom, hogy összességében a gyógyító munka költségeit még a jövő év során egy tízmilliárd forint körüli összeggel meg tudjuk emelni - közölte a kormánypárti politikus.
Hozzátette: ebből a tízmilliárdból hárommilliárd átcsoportosítását támogatta az egészségügyi bizottság, egyetértésben a kormánnyal. Megjegyezte: ezt az összeget a Miniszterelnöki Hivatal költségvetéséből csoportosítják át a gyógyító kasszába.
Kökény Mihály azt mondta, az egészségügy működőképessége szempontjából arra mindenképpen szükség lenne, hogy a közvetlenül a betegágy mellett, több műszakban foglalkoztatott ápolóknak valamilyen támogatást, speciális pótlékot adjanak. Erről még folyik a gondolkodás - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy mi lenne a plusz tízmilliárdos forint forrása, a bizottsági elnök kifejtette: részben átcsoportosítással oldanák meg, de szerinte az év során egyéb lehetőségek is megnyílhatnak. Kökény Mihály kitért arra, hogy a pénzügyi válság miatt annyi változás van a korábban reálértéket tartó egészségügyi finanszírozásban, hogy nem lesz lehetőség bérnövekedésre és a 13. havi fizetés biztosítására. Szerinte ezeket leszámítva nincs az egészségügyet érintő más elvonás.
Mint fogalmazott, a stabilitásért valamilyen áldozatot az egészségügyben is hozni kell.
Kökény Mihály elmondta, hogy a Fidesz 70 milliárd forintos módosító csomagot akart "átnyomni" a bizottságon az egészségügy számára, és az ellenzéki párt adócsökkentést is akar. A szocialista politikus szerint a hét folyamán tartott egészségügyi bizottsági üléseken az derült ki, a Fidesz a partnerséget úgy képzeli el, hogy minden javaslatot, amit tesz, azt az MSZP-nek el kell fogadnia.
Ha lenne mód másra is felhasználni a pénzt, Ön mire költené a banki tőkeemelésre szánt 300 milliárdos vésztartalékot? Szavazzon!
Hét egészségpénztár lesz januártól
Bajban van több száz patika
Megsprórolja a GYED-et a kormány?MTI
Cikkek
Óvodáztatási támogatást ad a kormány
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 15:13
Óvodáztatási támogatást vezet be a kormány; az ehhez szükséges gyermekvédelmi tárgyú rendeletek módosításáról szerdán döntöttek - közölte Korózs Lajos, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára a kormányszóvivői tájékoztatón.
Az államtitkár elmondta, január 1-jétől azok igényelhetik a támogatást, akiknek gyermeke halmozottan hátrányos helyzetű, elsődleges célja pedig az, hogy e gyerekek minél hamarabb, már az ötödik életévüket megelőzően is járhassanak óvodába.
A 2009-es költségvetésből mintegy 760 millió forintot szánnak a támogatásra - tette hozzá Korózs Lajos.
Kifejtette, a halmozottan hátrányos helyzet feltétele, hogy a gyermek rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapjon; a szülőnek - gyermekének három éves koráig - legfeljebb általános iskolai végzettsége lehet; továbbá a gyermeket legkésőbb annak az évnek a végéig be kell íratni az óvodába, amikor betölti a negyedik életévét.
Az óvodáztatási támogatás összegéről a szociális tárca államtitkára elmondta: ha a beíratás után a gyermek legalább három hónapig rendszeresen jár óvodába, első alkalommal 20 ezer forintos támogatást kap a szülő, amely - ha az adott települési önkormányzat rendeletben előírja - természetben is nyújtható.
Hozzátette, ha ezután a szülő továbbra is rendszeresen járatja óvodába gyermekét, akkor a beíratás évének júniusában és decemberében további 10-10 ezer forintot kap. Felhívta a figyelmet arra, hogy ugyanazon gyermek után csak az egyik szülő igényelheti a támogatást az adott település önkormányzatánál.
Korózs Lajos arról is szólt, hogy jelenleg a regisztrált, halmozottan hátrányos helyzetű, óvodás korú gyermekek száma mintegy 23 ezer, amelyből a 3-4 évesek száma több mint 11 ezer. A sajtótájékoztatón kiosztott közlemény szerint utóbbi csoport száma az óvodáztatási támogatás bevezetésével várhatóan 20 ezer fölé emelkedik.
Óvodáskori félelmek miatt is rosszak a fogaink
Tízezrekbe kerül az iskolakezdés
Az óvodásokat támogatja a kormány MTI
Cikkek
Kötelező: váltson ugyanarra olcsóbban!
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 15:04
A Biztosítás.hu internetes portál adatai alapján az idei kampányban jelentősen nőhet a saját biztosítójukat olcsóbb díjért újraválasztók száma
Cikkek
A legjobb kötelező tipp: újrakötés
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 14:57
A Biztosítás.hu internetes portál adatai alapján az idei kampányban jelentősen nőhet a saját biztosítójukat olcsóbb díjért újraválasztók száma
Cikkek
Az MDF is sürgeti az eurót
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 14:02
A Magyar Demokrata Fórum ötpárti megegyezést, valamint az uniós tárgyalások azonnali elindítását kezdeményezi az euró mielőbbi bevezetése érdekében
Cikkek
Marakodnak a nyugdíjon és a családi pótlékon
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 13:56
A családi pótlék és a nyugdíjak jövő évi emelése ügyében nem ért egyet a két nagy párt
Cikkek
Álrevizorok zsaroltak meg több vállalkozót
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 13:44
Hamisított igazolvánnyal, magukat az APEH munkatársainak kiadva eddig még ismeretlenek az ország több városában vállalkozóktól azzal csaltak ki pénzt, hogy nagyobb összegért cserébe az ellenük folytatott vizsgálatot úgymond "elintézik"; az ügyben az adóhivatal feljelenést tett - közölte Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal.
Szolnokon egy Tüzép-telepen, Kaposváron és Szekszárdon autókereskedő cégeket kerestek fel az áladóellenőrök és hamis igazolvánnyal a telephely nem megfelelő engedélye miatt akartak bírságot kiszabni, de felajánlották, hogy félmillió forintért cserébe elintézik az alacsonyabb összegű bírságot - olvasható a közleményben. A tájékoztatás szerint két esetben a vállalkozók fizettek az álrevizoroknak.
Az áladóellenőröknek egy kaposvári vállalkozó nem fizetett, és az adóhivataltól kért tájékoztatást a bírságról, majd miután kiderült, hogy csalók akarták megzsarolni, feljelentést tett a rendőrségen. Az APEH a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányságon tett feljelentést.
Az APEH szerint országos csalássorozatról van szó, ezért közölték, hogy az ellenőrzést minden esetben két revizor végzi, akik az ellenőrzés megkezdésekor kötelesek megmutatni szolgálati igazolványukat, valamint a nevükkel és sorszámmal ellátott hivatalos megbízólevelüket. A közlés szerint az APEH Call Centerénél, a 06-40/42-42-42-es telefonszámon adnak tájékoztatást arról, hogy az adott megbízólevelet valóban kiállította-e az adóhatóság.
Emberibb APEH-et akar az SZDSZ
Ne hagyja magát, ha jön az APEH!
MTI
Cikkek
Az sem baj, ha kicsi és görbe
Privátbankár.hu | 2008. november 12. 13:27
Jó napja volt Brüsszelben a görbe uborkának, a pici görögdinnyének és több más hasonló, az unió által eddig "megbélyegzett" zöldségnek, gyümölcsnek
Friss
Nemzetközi
Vizsgálat indult az X és Elon Musk ellen Franciaországban külföldi befolyás gyanúja miatt
Torzíthatják a tartalmak terjesztését.
7 órája
Nemzetközi
Donald Trumpot meghívták Kínába
Az amerikai külügyminiszer először találkozott kínai kollégájával.
7 órája
Részvény / Deviza / Áru
Már nagyon a hétvégét érezte a forint – ennyire jutott
A magyar devizát elhagyta ereje a pénteki kereskedésben a bankközi piacon.
8 órája
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Forgalmirend változás Eger egyik egnagyobb csomópontjában!
13:47
-
Egymilliárd forintnál is nagyobb fejlesztés jöhet az egri strandon
12:00
-
Közösség született az utcából – ilyen volt az első Boldog Utca Bál az Albert Ferenc utcában
08:19
-
Nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
07:41
-
Napos-gomolyfelhős idő, néhol zápor, zivatar lehet
07:28
legolvasottabb
-
Megrogyott a forint, méregdrága egy euró
2025. június 17. 07:21
-
Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
2025. július 2. 12:21
-
Izrael kiengedte a szellemet a palackból – Irán atomhatalommá válhat
2025. június 15. 10:03
-
Vészjósló üzenetet küldött Irán a nagyhatalmaknak
2025. június 14. 11:47
-
Még jobban verejtékezni fog, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
2025. június 30. 07:23
top 24
-
Bűnösnek találta Trumpot a bíróság
2025. július 11. 06:57
-
Orbán Viktor most a közalkalmazottaknak kedvezne
2025. július 11. 08:52
-
Orbán Viktor szövetségese mérhet csapást a NATO-ra Szlovéniában
2025. július 11. 10:21
-
Újabb fordulat az ukrán-magyar balhéban: részleteket közöltek a meghalt besorozott férfiről
2025. július 11. 09:07
-
Izraeli-iráni konfliktus: a mesterséges intelligencia csatatérré változtatta a kiberteret
2025. július 11. 05:43
