Hírek
Cikkek Extratámogatást ad az EU a bosnyákoknak 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 14:16
A pénzügyi és gazdasági válság hatásainak enyhítésére 39 millió euró támogatást nyújt az Európai Bizottság Bosznia-Hercegovinának - jelentették be kedden Brüsszelben. A támogatás a kis- és középvállalkozásokat hivatott segíteni, közlekedési, környezetvédelmi, illetve energetikai infrastrukturális beruházásokat téve lehetővé. Kap a pénzből a betétgarancia ügynökség is, annak érdekében, hogy sikeresebben tudja megakadályozni a betétek kivonását. Az Európai Bizottság szerint ez a segítség jelentős kölcsönfolyósításokat von majd maga után olyan nemzetközi pénzügyi intézmények, mint az Európai Beruházási Bank, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank, illetve az Újjáépítési Hitelintézet részéről. Brüsszel kilátásba helyezte, hogy az ősszel újabb támogatási programot kíván elfogadni, ami fontosabb bosznia-hercegovinai intézmények kialakítására szolgál majd. Az Unió nem engedi el a Balkán kezét Bankszektor: a hitelezés az egyetlen akadály Uniós pénzek: újra a földön járnak a magyar cégek  MTI
Cikkek A Hankook észre sem veszi a válságot 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 13:58
A magyarországi érdekeltséggel is rendelkező dél-koreai Hankook Tire, a világ hetedik számú gumiabroncsgyártója a második negyedévben 10,8 százalékkal nagyobb árbevételt ért el az egy évvel korábbinál. A Hankook Tire kínai és magyarországi termelése rekord ütemben nőtt, a még mindig felfutóban lévő magyarországi üzem 44,6 százalékkal nagyobb árbevételt ért el az előző évinél az európai piac bővülése és a költséghatékony termelés nyomán, olvasható a cég MTI-hez kedden eljuttatott közleményében. A második negyedben a Hankook csoport teljes bevétele 1,257 ezer milliárd koreai vonra (1 forint=6,5 von) nőtt, egy évvel korábban 1,112 ezer milliárd von után. A cég üzemi eredménye az egy évvel korábbi 79 milliárd vonról 144,8 milliárd vonra emelkedett. A vállalat az idei évre 4,330 ezer milliárd von árbevételt tervez. A Hankook Tire az első negyedévben 13,8 százalékkal nagyobb árbevételt ért el, mint egy évvel azelőtt: 1,135 ezer milliárd koreai vont. Az üzemi eredmény 35,3 milliárd von volt, feleannyi, mint a tavalyi első negyedévi 74 milliárd von, de a tavalyi utolsó negyedévben elszenvedett 3,3 milliárd vonos veszteséget sikerült ledolgozni. A világszerte több mint 12 ezer embert foglalkoztató Hankook tavaly rekord nagyságú, 4,07 ezer milliárd von árbevételt ért el. A cégnek Németországban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Olaszországban, Hollandiában, Svédországban, Spanyolországban, Oroszországban, Magyarországon és Törökországban van leányvállalata vagy értékesítési irodája.   A Hankook Tire számára az európai piac különösen fontos, ezért több mint 500 millió eurót fektet be a magyar gyár felépítésébe, mely 2007. júniusban már megkezdte működését. A telephely a Hankook Tire európai gyártóbázisa. A második fázis befejezése után a tervezett gyártási mennyiség évi 10 millió gumiabroncs lesz. A válság okozója éledezik Az Allianz lassan lerázza magáról a válságot Nyereséggel zárta a félévet az Aviva Újra nyereséges a KBC csoport Egis, Rába, Telekom: befutott a tőzsdei gyors MTI
Cikkek 1,1 milliárdot kell megspórolnia Romániának 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 13:47
Romániának 1,1 milliárd euróval kell csökkentenie a közkiadásait idén, hogy tartani tudja a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) erre az évre kialkudott, megemelt államháztartási hiánycélt, amely a hazai össztermék (GDP) legföljebb 7,3 százaléka. Románia azzal a feltétellel kapott hétfőn újabb engedményt az IMF-től, hogy vállalta: a GDP 0,8 százalékának megfelelő összeggel, vagyis 1,1 milliárd euróval csökkenti közkiadásait. A Mediafax hírügynökség korábban azt írta - nevük elhallgatását kérő tájékoztatókra hivatkozva -, hogy a kormány 100-150 ezer közalkalmazott elbocsátására készül a helyi és a központi közigazgatásból, valamint a decentralizált intézményekből. A kormány azonban tagadja, hogy ilyen számok elhangzottak volna az IMF-el folytatott tárgyalásokon.     Gheorghe Pogea román pénzügyminiszter keddi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az idén a román központi költségvetés várható bevételei 17,5 milliárd lejjel (4,1 milliárd euró) csökkennek az előző évhez képest. Románia idénre tervezett GDP-je pedig csak 497,3 milliárd lejt (118,4 milliárd euró) érhet el a korábban tervezett 531 milliárd lej (126,4 milliárd euró) helyett. A román sajtóban azt találgatják, miből spórolja meg a kormány az 1,1 milliárd eurót. Eddig már bejelentettek néhány megtakarítási módszert. Így például szeptemberben és novemberben tíz napra fizetés nélküli szabadságra küldik a közalkalmazottakat, vagy lerövidítik munkaprogramjukat hat órára a jelenlegi nyolcról, meghatározott időszakra. A kormány emellett vizsgálja az ásványkincsek kitermelése után az államot megillető járadékok növelésének a lehetőségét, és szigorúbban akar fellépni az adócsalás ellen. Mindez azonban nem elég. A kormányfő és a pénzügyminiszter is elismeri, hogy lesznek elbocsátások, viszont még nem közöltek pontos számokat. Pogea újságírói kérdésre válaszolva kedden azt mondta: a kormány vállalta, hogy a jövő év júniusáig a GDP 0,6 százalékának megfelelő összeggel csökkenti a közalkalmazottak bérezésére fordított alapot, ami azt jelenti, hogy "nem ezer-kétezer személy menesztéséről, hanem jelentős számú elbocsátásról" van szó. Bukaresti elemzők szerint a kormány azért nem közöli az elbocsátások pontos  számát, mert az év végén államfőválasztást rendeznek Romániában. Hivatalos: 7,3%-os hiányig mehetnek a románok A románok megpuhították az IMF-et Mennyire veszi komolyan az MSZP az IMF-szerződést? MTI
Cikkek A kivétel erősíti: feleslegesen hangoskodhat a Sziget 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 13:42
Időszakos jelleggel jelentős plusz zajkibocsátást engedélyezett a Szigetnek a szaktárca - a fesztivál viszont mindent megtesz a "halk" szórakozásért
Cikkek A kkv-król megfeledkezik az állam? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 13:20
A kis- és középvállalkozásokat (kkv) segítő, állami konszolidációs programra tett javaslatot a Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ). Mészáros Attila, az egyesület igazgatósági tagja kedden, Budapesten kifejtette: egyebek mellett azt szeretnék elérni, hogy a vállalkozásoknak kizárólag realizált bevételeik után legyen adófizetési kötelezettségük. A VÉSZ továbbá egy úgynevezett kkv konszolidációs hivatal felállítását is szorgalmazza, amely az önhibájukon kívül finanszírozási nehézségekbe ütköző cégeket próbálná talpra állítani, vissza nem térítendő állami támogatásokkal. Uniós pénzek: újra a földön járnak a magyar cégek  Széllel szemben: egyre több a vállalkozás Elbocsátások: ősszel jön csak a feketeleves  MTI
Cikkek Minden úgy alakult, ahogy a PM számolt? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 13:16
Sem a háromnegyedévi, sem az év végi hiányprognózist nem kell módosítani a júliusi részletes államháztartási adatok alapján
Makro / Külgazdaság BKV: nyugdíjasként vette fel a 100 milliós lelépti díjat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 12:59
A humánpolitikai igazgató felvette 200 ezres nyugdíját, aztán a 100 milliós végkielégítését is megkapta - pedig papíron kétszer annyit "keresett", mint valójában
Cikkek DKJ? Csak a szokásos! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 12:50
Az előző hetinél kissé alacsonyabb érdeklődés mellett, 20 bázisponttal 7,85 százalékra csökkent a 3 hónapos diszkont kincstárjegy hozama az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) keddi aukcióján. Az ÁKK a 2009. november 18-án lejáró, D091118 jelű, 3 hónapos diszkont kincstárjegyet hirdette meg jegyzésre, az előző két aukcióval megegyező 40 milliárd forint értékben. Az elsődleges forgalmazók 106 ajánlatot nyújtottak be 152,293 milliárd forint értékben. Az elmúlt héten 179,442 milliárd forint, két hete 189,210 milliárd forint, három hete (50 milliárd forint meghirdetett összegre) 197,785 milliárd forint értékben tettek ajánlatot. Az ÁKK 30 ajánlatot fogadott el a meghirdetett 40 milliárd forintos összegre, a teljes kibocsátás pedig 52 milliárd forint lett, hasonlóan az előző két heti aukcióhoz. A benyújtott és az elfogadott ajánlatok aránya 3,81 volt az előző heti aukció 4,48-as, a két héttel korábbi aukció 4,73-as, a három héttel korábbi 3,95-ös mutatója után. Az aukción kialakult 7,85 százalékos átlaghozam 20 bázisponttal lett alacsonyabb a múlt keddi aukción elért 8,05 százaléknál. Két hete 8,96 százalék, három hete 9,06 százalék volt az átlaghozam. A mostani aukción elért legmagasabb hozam 7,88 százalék, a legalacsonyabb 7,74 százalék volt. 79 bázispontos hozamcsökkenés a DKJ aukcióján Csökkent a három hónapos DKJ hozama  Magas túljegyzés az államkötvényekreMTI
Cikkek VÉSZ: kilakoltatási moratóriumot azonnal! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 12:42
Azonnali árverezési és kilakoltatási moratóriumot követel a magyarországi pénzintézetektől az önhibájukon kívül fizetésképtelenné vált adósokra vonatkozóan a Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) - jelentette be Éliás Ádám, az egyesület elnöke kedden sajtótájékoztatón Budapesten. Éliás Ádám hangsúlyozta: "háborús követeléseik" kizárólag az állampolgárok által jogszerűen használt otthonokra vonatkoznak. A VÉSZ augusztus végéig feketelistára helyezi a moratóriumtól elzárkózó bankokat, és a lakosságot arra kéri, hogy számláikat vigyék át más pénzintézetekbe - mondta. Szili: hiába az egyensúly, ha nincs lakás! Kilakoltatások: nem csak az áldozatok felelősek? Azt csinálnak velünk a bankok, amit akarnak MTI
Cikkek Szabadság híd: gyakorlat miatt zárva 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 11:50
Három éjszakára lezárják a fővárosi Szabadság hidat egy gyakorlat miatt, a tűzoltók a magasból mentést gyakorolják a felújított szerkezeten szerdán, csütörtökön és pénteken éjjel. A gyakorlat célja, hogy a tűzoltók megismerjék, milyen változtatások történtek a felújítás során, megismerjék a híd szerkezetét, hogy szükség esetén végre tudják hajtani a mentési munkákat - mondta Dobson Tibor, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság kommunikációs és jogi főosztályának vezetője.     Az ezredes közlése szerint a tűzoltók emelőkosaras járművek és ugrópárna elhelyezési lehetőségeit keresik majd, illetve a hídról való alpintechnikai mentést is gyakorolják. Dobson Tibor hozzáfűzte: az elmúlt években többször másztak fel pszichés problémákkal küzdő emberek öngyilkossági szándékkal a Szabadság hídra, ahonnan a tűzoltók hozták le őket.     Szerda, csütörtök és péntek éjféltől 2-3 órán át lesz zárva a híd, a korlátozás a hajnali forgalmat már nem érinti. Dobson Tibor azt is elmondta, hogy a felső vezetékeket a gyakorlat idejére áramtalanítják és szünetelni fog a dunai hajóközlekedés is. A legutóbb öt éve tartottak hasonló gyakorlatot a fővárosi tűzoltók a Szabadság hídon. Margit híd: nyugtatóra felkészülni! Végre: kigyúltak a fények, kész a Szabadság híd Visszakapjuk a Szabadság hidat - az autósok ne örüljenekMTI
Cikkek Hiány: a PM szerint nincs szükség újabb jóslatra 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 11:31
Sem a háromnegyedévi, sem az év végi hiányprognózist nem kell módosítani a júliusi részletes államháztartási adatok alapján - közölte Katona Tamás. A Pénzügyminisztérium államtitkára szerint a deficit az idén a hetedik hónapban - önkormányzatok nélkül - 1,2 milliárd forint volt, az első hét havi államháztartási hiány 815,8 milliárd forint lett, a GDP 3,1 százaléka, ez pedig az előzetesen közöltekkel megegyezik. (Az előzetes adatok szerint az államháztartás júliusban - önkormányzatok nélkül - 1,2 milliárd forint hiánnyal zárt, az első hét havi államháztartási hiány 815,6 milliárd  forint lett, ami a GDP 3,1 százalékával egyenlő.) A PM prognózisa szerint a háromnegyedévi pénzforgalmi szemléletben számított hiány 1.067,7 milliárd forint, a GDP 4,1 százaléka, míg az éves 991,8 milliárd forint a GDP 3,8 százaléka lesz önkormányzatok nélkül.  A szaktárca júniustól csak háromhavonként ad pénzforgalmi szemléletben államháztartási előrejelzést. Hivatalos: 7,3%-os hiányig mehetnek a románok Brutálisan elszaladt a tb-kassza hiánya Az újabb "válságbüdzsét" nem érzik majd az emberekMTI
Cikkek Áfaemelés: na, ezt jól eltolták! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 11:08
A következő hónapokban hat majd teljes egészében a júliusi adóemelés az inflációra, aminek a nagysága az elemzők szerint az év végig nem lehet gátja a további lassú, de folyamatos monetáris lazításnak, azaz jegybanki alapkamat-csökkentésnek
Befektetés Sajátos kombináció: a Mol-siker titka 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 10:32
A bizonytalan piaci környezet a régió olajtársaságait sem hagyja érintetlenül- mondta Kiss Péter, a KPMG Energetikai és közüzemi szektorának globális vezetője
Deviza / Áru Újra az egekbe szökhet az olaj ára 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 09:28
A kőolaj ára száz dollár fölé emelkedik legkésőbb 2011 elejére, mert a termelők nem lesznek képesek követni a kereslet növekedését
Cikkek Fölélőtték az inflációt - árindex mínusz áfa 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 09:22
Az előzetes elemzői várakozásokra alaposan rácáfolva 5,1 százalékot tett ki a KSH által közölt éves szintű infláció júliusban. A fogyasztói árindex havi szinten 1,3 százalékkal kúszott feljebb, szemben a 2,4 százalékos prognózissal. A júliusi adóváltozásoktól megtisztított mutató éves viszonylatban mindössze 1,4 százalékot tett ki
Cikkek Tőzsde: eljött a korrekció ideje? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 09:07
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,05 pontos emelkedéssel, 18.480,19 ponton nyitott kedden.  Az index a legutóbbi, hétfői záróértékéhez képest így 0,03 százalékkal erősödött. A BUX index hétfői jelentős emelkedése után előzetesen korrekciót vártak a mai napra a piaci szakértők. A Központi Statisztikai Hivatal által reggel közölt magyar inflációs adat is befolyásolhatja a kereskedést - jósolták.     A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 654,99 pontos, 3,68 százalékos emelkedéssel, 18.475,14 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 31,8 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Friss tőzsdei árfolyamokMTI, Privátbankár
Cikkek Kijöhet a gödörből a magyar Electro World 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:41
A kilenc áruházból álló magyar Electro World hálózat új tulajdonosa közel 2,3 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre és kifizette a társaság bankhiteleit, illetve szállítói tartozásait - írja a Világgazdaság. A lapnak nyilatkozó Polgár Csaba ügyvezető igazgató elmondta: az átszervezések révén várhatóan nullára, vagy minimálisra csökken a cég vesztesége, amely a 2008. áprilisában zárult üzleti évben meghaladta a  2,5 milliárd forintot. Becsődölt plázák: tömeg helyett szellemtanya Megvették az egész Electro Worldöt - 1 euróért Megmenekül az Electro World? Terjeszkedik az Electro World SzlovákiábanMTI, Világgazdaság
Cikkek Közüzemi díjak: egyre nagyobb tartozást görgetünk magunk előtt 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:39
Az év közepén meghaladta a 22 milliárd forintot a lakossági földgázfogyasztók szolgáltatókkal szembeni tartozása - írja a Népszava. Egy évvel korábban még csupán 18-20 milliárd forint körül mozgott országos szinten a be nem fizetett gázszámlákból eredő lakossági adósság, mondta a lapnak Molnár Gábor. A Magyar Gázipari Egyesülés ügyvezetője hozzátette: a gázcégek kintlévősége feltehetően az általános gazdasági válság hatására növekedett ilyen óriási összegre.     Balog Róbert, a mintegy 240 ezer lakást ellátó Főtáv Zrt. szóvivője ugyancsak a fizetési fegyelem romlásáról számolt be. Elmondta: idén a lakosság körében mintegy 1,5 százalékkal romlott a díjbeszedési hatékonyság. A társaságnak ráadásul az üzleti szektorban keletkező kintlévősége is az egy évvel korábbi másfélszeresére növekedett. Távfűtés: a vízre nincs kedvezményes kulcs Olcsóbb lesz az alternatív energiaMTI, Népszava
Cikkek Mosószer, hajfesték: van, amire mindig jut pénz 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:29
A háztartási vegyiáruk és kozmetikumok forgalma 2008 július és 2009 június között 3 százalékkal, mintegy 300 milliárd forintra bővült az előző 12 hónaphoz képest
Biztosítás Az életbiztosításon spórolunk 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:22
A magyarországi biztosítók díjbevétele az idei első félévben 13,3 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége
Vásárló Nem félnek a bíróságtól a mamutok 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:09
A nagy vállalatok egy része nem hajlandó bíróságon kívül rendezni a fogyasztók panaszait, és az esetek többségében elutasítja a békéltető testületek döntését is
Makro / Külgazdaság Biciklis roncsprémium - Bécsben már valóság 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:03
Roncsprémiummal támogatják Bécsben a régi kerékpárok újra cserélését. Az osztrák főváros és az ARBÖ autóklub közös akciójának célja: javítani a közlekedésbiztonságot. A 70 eurós visszatérítést helyi lakosok igényelhetik egy új kerékpárról szóló, legkevesebb 140 eurós számla bemutatásával. A blokk nem lehet régebbi kéthetesnél. A támogatásért le kell adni egy, a KRESZ-nek megfelelően felszerelt biciklit.     Az akció egyelőre ötszáz kerékpárra korlátozott, de ha szükség lesz rá, bővítik a keretet. A pályázóknak előzetesen jelentkezniük kell egy internetes űrlap kitöltésével. Aki nem fér bele a félezer főbe, az akció végéig várólistára kerül. Elkerülhetetlen a roncsprémium negatív hatása Most a roncsot hordják hozzánk a németek Kifut a roncsprémium: újratöltésról szó sem lehet!MTI
Cikkek Egyre hihetőbb az OTP terve 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 08:00
Közel 40 milliárd forint nettó profitot érhetett el a második negyedévben csoportszinten az OTP Bank, így az első fél éves nyereség várhatóan meghaladja a 80 milliárd forintot - összegezte az elemzői véleményeket a Napi Gazdaság. A bank vezetőinek tervei szerint éves szinten 150 milliárd forint lesz a nettó nyereség, ami az első fél évi számok alapján már egyre hihetőbbé válik.     A cikk szerint az első negyedévhez hasonlóan elsősorban a céltartalékolás mértéke lehet kérdéses, illetve az, hogy miként változik a nem fizető adósok aránya . A lap által készítet konszenzus szerint a céltartalék összege a második negyedévben 55 milliárd forint lehet, mintegy 150 milliárdos nettó kamatbevétel mellett. Friss tőzsdei árfolyamokMTI, Napi Gazdaság
Cikkek Fordulat: megint több elbocsátást jelentenek 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:49
Megtört a négy hónapja tartó csökkenő trend, és az elküldendő dolgozók száma újra emelkedésbe fordult - derül ki az Állami Foglalkoztatási Szolgálat adataiból
Cikkek Befagyott a román ingatlanpiac 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:43
Romániában az ingatlanügyletek értéke 92 százalékkal csökkent 2009 első félévében a tavalyi év első hat hónapjához képest. A Cushman & Wakefield és a Jones Lang LaSalle ingatlanpiaci tanácsadó cégek adatai szerint az adásvételek, bérbeadások értéke csak 62 millió euró volt az egy évvel korábbi 815 millió helyett.     A Ziarul Financiar című gazdasági-pénzügyi napilap által idézett elemzők szerint ez azzal magyarázható, hogy a román gazdaság bizonytalanságai miatt csökkent a külföldi beruházók érdeklődése.  Kelet-Közép-Európában a romániaihoz hasonló drasztikus csökkenést csak Csehországban, Bulgáriában és Szlovákiában jegyeztek föl. Az elemzők szerint a második félévben sem várható javulás a román ingatlanpiacon. Lízingpiac: szűk esztendő után növekedés jöhet Ipari ingatlanok: kitart még a lendület Budapesti lakáspiac: mindenki kivárMTI
Cikkek Őszi benzinár: az APEH így látja 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:40
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal közzétette a szeptember 1-je és szeptember 30-a között, a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolással kapcsolatban alkalmazható üzemanyagárakat. A 95-ös ólmozatlan motorbenzin literenként 297 forinttal, a gázolaj 277 forinttal, a keverék 324 forinttal, az autógáz pedig 167 forinttal számolható el a jövő hónapban.     Ha a személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozó magánszemély az üzemanyagköltséget a közleményben szereplő árak szerint számolja el, nem szükséges az üzemanyagról számlát beszereznie. Szerdától jöhet a 318 forintos benzin is! Nyárra csökkent az olajexportMTI, Privátbankár
Makro / Külgazdaság Huszonhétszer többe került egy külföldi szavazat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:25
A tavaly márciusi népszavazáson az egy belföldi szavazóra jutó kiadás 1.017 forint volt, az egy külföldi szavazóra jutó pedig 27.787 forint- közölte az ÁSZ
Makro / Külgazdaság Bukásra ítélte az OVB az sms-es szavazást 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:16
Az OVB úgy látja, az sms-es szavazás sértené a választás titkosságát és az egyenlőség elvét, így népszavazást sem lehet e kérdésben tartani
Cikkek Átszabnák a parkolási rendeletet? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:08
Az ombudsman szerint a parkolási társaságok hely- és időrögzítésre alkalmas fényképfelvétellel is kötelesek lennének igazukat bizonyítani
Makro / Külgazdaság Margit híd: nyugtatóra felkészülni! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 07:02
A kivitelezői szerződés hétfői aláírásával és a vízcsőcserével összefüggő munkálatokkal gyakorlatilag megkezdődött a Margit híd felújítása
KKV Végkielégítések: ennyivel távoztak a MÁV-vezetők 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 06:47
A MÁV Zrt. átlagosan közel tízmilliós végkielégítést fizetett az utóbbi években elbocsátott felsővezetőknek, a felmondási idő megváltásáért átlagban 17,5 millió forint járt
KKV A gyerekeknek felmegy a vérnyomása a TV-től! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 18:05
Magasabb azoknak a gyerekeknek a vérnyomása, akik sokat néznek televíziót, még akkor is, ha nem kövérek és egyébként eleget mozognak
KKV Nem biztos, hogy a web legyőzi a nyomtatott sajtót? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 17:43
A hírügynökségek világszerte kétfrontos harcot vívnak: a válság mellett meg kell küzdeniük az internettel is
Cikkek Nem biztos, hogy a web legyőzi a nyomtatott sajtót? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 17:43
A hírügynökségek világszerte kétfrontos harcot vívnak: a válság mellett meg kell küzdeniük az internettel is
Cikkek Kezdődik az őrület: Nagyszínpad! Nagyszínpad! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 17:07
Szerte a világból - összesen 41 országból - majd’ 200 külföldi fellépő érkezik az idei Szigetre, Elefántcsontparttól Ausztráliáig, Malitól Japánig, Szenegáltól Kubáig. És persze a hazai zenei élvonal, na meg a műfajok kavalkádja, színháztól a költészetig – 5 nap, 55 programhelyszín, napi 200-250 program, nulladik és mínusz egyedik nappal fűszerezve. De mi a legnagyobb hiba, amit egy fesztiválozó elkövethet?
Cikkek Tb: Mikola szerint drámai a helyzet 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 14:58
Mikola István szerint nyilvánvalóvá vált, hogy drámai és tarthatatlan a társadalombiztosítási (tb) alapok helyzete. A Fidesz egészségügyi szakpolitikusa azzal kapcsolatban mondta ezt hétfőn Budapesten, hogy kiderült, nő a hiány a tb-nél. A Világgazdaság hétfői számában azt írta, hogy a tb-alapok 134 milliárd forintos deficitet halmoztak fel augusztus elejére a tervezett 5,2 milliárdos hiánnyal szemben. Mikola István sajtótájékoztatóján közölte, a tb-alapok bevételcsökkenése egyértelműen a jelenlegi gazdasági helyzetből fakad: aki munkanélküli, nem tud járulékot fizetni, akinek pedig csökken a reálkeresete, annak a jövedelemarányos járulék formájában befizetett pénze is kevesebb. A politikus szerint a kormányzatnak tárgyalásokat kell kezdenie az egészségügyi ellátórendszer szereplőivel. Brutálisan elszaladt a tb-kassza hiánya Befektetési alapok: tisztán tejelt a részvény  Spekuláljon arra, hogy elfogy a termőföld! MTI
Cikkek Elérte a 20%-os mínuszt a lett GDP 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 14:45
Rekord mértékben, csaknem 20 százalékkal csökkent a hazai össztermék (GDP) Lettországban a második negyedévben. A lett miniszterelnök azonban úgy véli, az ország túl van a legrosszabbon, és a helyzet ezentúl javulni fog. "A következő negyedévekben a helyzet pozitívabb lesz, habár számos komoly gazdasági probléma marad még. Lettország legyőzte a statisztikailag legmélyebb visszaesést", olvasható a kormányfő, Valdis Dombrovskis nyilatkozatában. A lett GDP a második negyedévben 19,6 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Ekkora zuhanásra nem volt példa azóta, hogy Lettországban 1996-ban megkezdték az adatok regisztrálását. A visszaesésért főként a kiskereskedelem, az ipari termelés, illetve a szálloda- és vendéglátó szektor volt felelős: 28 százalélkos, 19 százalékos, illetve 35 százalékos csökkenéssel. Lettországban már  2007 utolsó negyedében megkezdődött a visszaesés negyedéves összehasonlításban, és a tavalyi második negyedév óta tart a lejtmenet éves összehasonlításban is az EU statisztikai hivatalának összesítése szerint. Az idei első negyedévben 18,0 százalékkal volt kisebb a lett GDP az egy évvel korábbinál. Sovány vigasz, hogy a több évig éltanulónak számító Lettország már nem a legrosszabban teljesítő gazdaság az Európai Unióban: a múlt héten Litvánia 22,4 százalékos GDP-csökkenést jelentett a második negyedévről éves egybevetésben. A románok megpuhították az IMF-et Export híján elvérzik a Tátrai Tigris? Az IMF nélkül már nem sokáig bírják a litvánok IMF: 2011-ig nem kell kamatot fizetni  MTI
Cikkek MNB: szóba se került az alapkamat! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 14:35
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa nem tárgyalt a jegybanki alapkamatról - ülésezési rendjének megfelelően - a hétfői ülésen - közölte a jegybank honlapján. A testület áttekintette a gazdasági és pénzügyi folyamatokat. A tanács legutóbb július 27-én 100 bázisponttal 8,5 százalékra mérsékelte a jegybanki alapkamatot, meglepve a piacot, amely csak 50 bázispontos kamatvágásra számított. A következő kamatdöntő ülést augusztus 24-én tartják. Fokozatos kamatcsökkentési időszak következik Közel 3000 milliárd forintnyi kéthetes kötvény Mindenki örült Londonban a kamatdöntésnek MTI
Cikkek Hivatalos: 7,3%-os hiányig mehetnek a románok 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 14:16
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 7,3 százalékos államháztartási hiányt engedélyez Romániának a hazai össztermékhez (GDP) viszonyítva - jelentette be hétfőn Jeffrey Franks, az IMF romániai küldöttségének vezetője. Az IMF negyedévenként felülvizsgálja, hogy Románia miként teljesítette az IMF szervezésében márciusban megkötött, többoldalú készenléti hitelmegállapodásba foglaltakat. Franks elmondta, hogy a román kormánynak csökkentenie kell a GDP 0,8 százalékának megfelelő összeggel a közkiadásokat, hogy a GDP 4,6 százalékáról most 7,3 százalékára emelt államháztartási hiánycélt tartani tudja. A küldöttség azt javasolja pénzintézet igazgatótanácsának, hogy az IMF idénre tervezett két hitelrészletének egy részét a román kormány az államháztartási hiány fedezésére fordíthassa. A románok megpuhították az IMF-et Mennyire veszi komolyan az MSZP az IMF-szerződést? MTI
Cikkek Kielégítve: milliárdos bánatpénz a BKV-nál 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 14:02
A BKV kimutatásai szerint a cégnél 2007 óta mintegy 3,3 milliárd forintot költöttek végkielégítések kifizetésére. Kocsis feljelentést tett
Cikkek Fidesz: 2010-re megszorítás és munkanélküliség 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 13:34
A Fidesz szerint újabb brutális megszorításokról, áremelésekről és növekvő munkanélküliségről szól a jövő évi költségvetés a jelenlegi előkészítettség szintjén. "Azok a megszorítások, amelyekről már lehullott a lepel, valamint az ebből fakadó fogyasztás-visszaesés egyértelműen a gazdaság további visszaesését fogja jelenteni" - mondta Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki stábjának vezetője budapesti sajtótájékoztatóján azzal összefüggésben, hogy hétfőn az MSZP-frakció Bajnai Gordon kormányfővel egyeztetett a 2010-es büdzséről. A fideszes politikus szerint ahhoz, hogy Magyarország felül tudjon kerekedni a válságon, olyan költségvetés kellene, amely a jövő évinek - jelen állás szerint - "homlokegyenest az ellenkezője". Mennyire veszi komolyan az MSZP az IMF-szerződést?  MSZP: hogy lehet tőkét kovácsolni a 2010-es büdzséből? Jelentős változások jönnek áfa-ügyben Két év alatt - 7,6% GDP: takarékoskodnunk kell!  Bajnai: a munka becsülete és a közbiztonság is pénzbe kerül Az újabb "válságbüdzsét" nem érzik majd az emberek 1,2 milliárdos hiány júliusban  MTI
Cikkek Bankszektor: a hitelezés az egyetlen akadály 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 12:44
A közép- és kelet-európai bankszektorban most a hitelek minősége és a kockázat a legfontosabb korlátozó tényezők, de a szektor megmenekült
Cikkek Szerdától jöhet a 318 forintos benzin is! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 12:29
Újabb öt forinttal nő szerdától a benzin ára, a gázolajé pedig hat forinttal emelkedik a hazai töltőllomásokon - értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu. Így a benzin országos átlagos ára 303 forint lesz, legdrágábban azonban 318 forintért tankolhatunk 95-öst.  A gázolaj átlagos ára 280 forint lesz literenként. A bioetanol, 212 forintos átlagos árával egyre vonzóbb alternatívának számít, az autógáz átlagos ára 161 forint. Idén összesen 78 forinttal nőtt a benzin, és 36 forinttal nőtt a gázolaj ára. Tavaly ilyenkor, mint szerda után is, épp 303 forint volt a benzin átlagos ára, míg a gázoljaé 320 forint. A valaha tapasztalt legmagasabb árakat idén még nem közelítettük meg: 2008 júniusában 315 forint volt a benzin, és 335 a gázolja átlagára. A múlt héten a gázolaj ára nem, de a benzin ára emelkedett, négy forinttal. Az elmúlt egy hét alatt 6,4 százalékkal nőtt a benzin tőzsdei ára, a gázolajé pedig csaknem 8 százalékkal. Az olaj ára is emelkedett, egy hónap alatt mintegy 10 dollárral, most 70 dolláros áron áll. A finomított olajtermékek múlt heti áremelkedése valószínűleg a spekulációnak tudható be, fundamentális okokkal legalábbis nem nagyon magyarázható a drágulás. A kereskedők egy része valószínűleg abban bízik, hogy az amerikai gazdaság végre újra elindul felfelé, vagy legalább a zuhanása megáll. Ezt egyébként a számok is jelzik, valamelyest csökkent ugyanis az USA munkanélküliségi rátája, és a gazdasági visszaesés is egy százalékpontosra szelídült. A spekulációk hátterében az is állhat, hogy most kezdődik igazán a hurrikán-szezon, ami visszavetheti a Mexikói-öböl olajkitermelését. Mindazonáltal ezt a hetet már csökkenéssel kezdték az üzemanyagárak, a benzin például szeptemberi szállítási határidőre 0,8 százalékkal alacsonyabb áron kelt el a szingapúri tőzsdén, mint a pénteki záráskor. Drágul a tankolás: megint 300 környékén a benzinár Új olajfeldolgozó technológia érkezik Privátbankár
Cikkek 140 embert rúgnak ki, hogy fennmaradjon a kórház 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 12:16
A működőképesség megőrzése érdekében csoportos létszámleépítést hajt végre a nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban a fenntartó Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat; a gyógyintézményből 140 dolgozót bocsátanak el október elsejével. Az erről szóló határozati előterjesztést hétfői, rendkívüli ülésén 27 igen és 2 nem szavazattal, 10 tartózkodás mellett fogadta el a térségi helyhatóság. A közgyűlés az áprilisban életbe lépett egészségügyi finanszírozási rendszer kedvezőtlen változásaival indokolta a döntést.    A központi finanszírozás csökkentése miatt a nyíregyházi kórháznak havi szinten 130-150 millió forint, éves szinten több mint 1,6 milliárd forintnyi bevételhiánnyal kell számolnia, ez pedig az intézmény működőképességét is veszélyezteti - áll a közgyűlési határozatban.     Pikó Károly, a kórház főigazgatója az MTI-nek elmondta: szükséges és nehéz döntést hozott a szabolcsi közgyűlés, ennek értelmében az intézmény 2720 dolgozójából 140-et bocsátanak el október elsejei hatállyal. A gyógyításban közvetlenül részt nem vevő, így főként a háttérszolgálatban és adminisztratív munkakörben dolgozók vannak az elbocsátott alkalmazottak között - tette hozzá. Veszélyezteti a Hospinvest az ivóvízellátást Megtizedelt táppénzek: mi változik? Spórolás: már a műtőket is bezárjákMTI
Cikkek Külföldön is szeretjük használni a bankkártyánkat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 12:12
A magyarok többsége szívesen veszi igénybe a bankkártyáját, ha elutazik. Kevesen vannak viszont, akik a kártyához járó biztosítással is élnek
Cikkek Mennyire veszi komolyan az MSZP az IMF-szerződést? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 11:55
A 2010-es büdzsé kapcsán csak a 3,8%-os hiánycél van kőbe vésve, de az MSZP szerint az IMF számait nem kell minden áron tartani. A kormánypártban már a múlt héten is felvetődött, hogy a következő évi költségvetés egyes tételeiből politikai tőkét is lehetne kovácsolni. A miniszterelnök viszont hajthatatlannak tűnik: nem akar választási büdzsét, viszont visszaállítaná a munka becsületét
Cikkek Szili előlépett: hiába az egyensúly, ha nincs lakás! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 11:26
A házelnök kritikus hangon beszélt a devizahitelesek érdekében hozott intézkedésekről: ha kilakoltatják a fél országot, mit ér az egyensúly?
Cikkek Elcoteq: 700 embert küldenek el 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 10. 11:10
Szeptember végétől hétszáz fővel kevesebben dolgoznak a pécsi Elcoteqben; a leépítésre a megrendelés-állomány csökkenése miatt van szükség - mondta Krippl Zoltán, a cég kommunikációs ügyekért felelős igazgatója az MTI-nek hétfőn. Várhatóan 390 saját és 310 kölcsönzött munkaerőtől válik meg az elektronikai cég, a csoportos létszámleépítésről már a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központot is értesítették. A pontos létszám az elkövetkezendő napokban alakul ki, miután lezajlottak a tárgyalások a cég üzemi tanácsával. Krippl Zoltán hangsúlyozta: a leépítés a vállalat minden egységét érinti. Pár napja még rendben volt a hazai munkapiac? A főnök tudja, hogy utáljuk Munka: az ellenőrzöttek 87 százalékánál volt szabálytalanság Viszonylag sima ügy volt Bajnai 100 napja 10 éves csúcson az euróövezeti munkanélküliség MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG