Hírek
Cikkek Fektesse pénzét a lengyel légitársaságba! 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 17:16
Egy befektetési bank segítségével szerezne friss tőkét a veszteséget termelő, lengyel LOT légitársaság, jelentette a Reuters hírügynökség. A légitársaság az idei év első félévében 178 millió, tavaly egész évben pedig 733 millió euró veszteséget szenvedett el. A légitársaság arra számít, hogy a második félév már javulást hoz. A LOT vezérigazgatója azt mondta, még nem döntöttek arról, hogy milyen módon szereznek friss tőkét. A lehetőségek között említette egy részvénycsomag értékesítését másik légitársaságnak, esetleg pénzügyi befektetőnek, de a részvénypiacra történő bevezetést is elképzelhetőnek tartotta. Május végén a német Süddeutsche Zeitung írta meg, hogy a német Lufthansa légitársaság részesedést szerezne a LOT lengyel állami légitársaságban. Az államkincstári minisztérium, amely az idén 80 éves LOT-ban 68 százalékos tulajdonrésszel rendelkező államot képviseli, akkor azt közölte: vannak érdeklődők a társaságra, de a privatizációs eljárást még nem indították meg. Mélyrepülésben a német légiközlekedés Adósságai miatt visszatartják a SkyEurope gépeit  Légi cégek: csak most jön a csődhullám Lufi volt? Fapados kuponokkal éltek vissza Dugóhúzóban: ilyen buktát még nem látott a British AirwaysMTI
KKV Digitalizálódik a TV, népszerű a szélessáv, hanyagoljuk a telefont 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 17:03
Júniusban több mint egymillió háztartás már digitálisan televíziózott, derül ki a Nemzeti Hírközlési Hatóság által közzétett televíziós gyorsjelentésből
Cikkek Nem ad több kölcsönt az Athlon 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 16:37
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete visszavonta az Athlon Pénzügyi Szolgáltató Zrt. tevékenységi engedélyét és kezdeményezte a Fővárosi Bíróságnál a társaság felszámolását. A felszámolás elrendelését követően a felszámolást a jogszabályok szerint a Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft. köteles elvégezni. A Felügyelet már 2009. július 13-i határozatában kötelezte az Athlon Zrt.-t arra: 45 napon belül maradéktalanul feleljen meg a saját tőke minimális mértékére vonatkozó jogszabályoknak, s egyúttal biztosítsa a megfelelő működési feltételeket az üzletileg megbízható, stabil tulajdonosi joggyakorlás érdekében. A kötelezés oka az volt, hogy az Athlon Zrt. tulajdonosai közti viták következtében a társaság tőkehelyzete rendezetlen, annak saját tőkéje elmaradt a jogszabályban előírt minimális jegyzett tőkétől. A Felügyeletet az elmúlt napokban tájékoztatta a Fővárosi Bíróság arról, hogy hitelezői egyetértés hiányában az Athlon Zrt. csődeljárásának megszüntetéséről döntött. Ez azt jelenti, hogy a társaság továbbra sem fogja tudni rendezni tőkehelyzetét, betartani a megbízható ellenőrzésre és irányításra vonatkozó jogszabályokat, illetve az esedékes fizetési kötelezettségeinek sem tud eleget tenni - áll a PSZÁF közleményében Kamatcsökkentés: ellenszélben a jegybankelnök KáPé Hitel: 500 ezres büntetést kaptak A felügyelet számon kéri a banki ígéreteketPrivátbankár
Cikkek Nőtt az amerikai külkermérleg 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 16:32
Júniusban 27 milliárd dollárra nőtt az amerikai külkereskedelmi mérleg hiánya, azt követően, hogy májusban közel tíz éve a legalacsonyabb szintre csökkent a deficit. Az adatok szerint a hiány 4 százalékkal 27 milliárd dollárra nőtt az egy hónappal korábbi 25,96 milliárd dollárról. Elemzők júniusban 28,7 milliárd dollárt vártak. Az import 2,3 százalékkal 152,8 milliárd dollárra, a kivitel értéke pedig 2 százalékkal 125,8 milliárdra emelkedett. Az első hat hónapban a hiány 173 milliárd dollár volt, több mint 50 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A hiány emelkedését az import bővülése okozta, amire először volt példa az elmúlt 11 hónapban. Az elemzők szerint a behozatal növekedése újabb jel, hogy a gazdaság kezd fellélegezni a krízis nyomása alól. A közgazdászok szerint a hiány csekély mértékben tovább emelkedik a következő hónapokban, de az év végére jóval a tavalyi érték alatt marad, amikor a deficit 695,9 milliárd dollárt tett ki. A külkereskedelmi mérleg hónapok óta javul, vagyis kisebb a hiány, főként a gazdaság lassulása és a külföldi termékek iránti kereslet visszaesése miatt. A válság okozója éledezik Jó hír a magyaroknak is: élénkül a német külkereskedelem Mélyponton az ipari termelés Kisebb az ipari bukta, tovább javult a külker mérleg Külker: 379 milliárdos javulás a mérlegben MTI
Cikkek Jelentős veszteség az E.ON-nál 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 15:24
Befolyásolta a válság a magyarországi  E.ON vállalatok eredményeit, csökkent a gáz- és áramértékesítés, így a várakozásoknál alacsonyabb árbevételt értek el az év első felében - mondta el Kutas István, az E.ON Hungária pr vezetője az MTI kérdésére. Hozzátette: az E.ON Földgáz Trade Zrt.-nél jelentős veszteség halmozódott fel, mert az év elejei forintgyengülés hatását nem tudta érvényesíteni a cég a nagykereskedelmi gázárban. A német E.ON, a magyar vállalatok anyacége közzé tette az első félévi konszolidált beszámolóját: egyszeri tételek nélkül 4 százalékkal 3,46 milliárd euróra gyarapodott az adózott eredmény, míg az elemzők csak 3,17 milliárd euróra számítottak. A pénzügyi adatok nem befolyásolják a már folyamatban lévő magyarországi beruházásokat, a zsanai földgáztároló bővítését és a gönyűi erőmű építését. Ezeknek a beruházásoknak az  értéke külön-külön is meghaladja a 400 millió eurót, de az E.ON már eddig is az egyik legnagyobb befektető volt Magyarországon. Az E.ON érdekeltségeinek 15,6 terawattóra mennyiséggel az áramelosztásban közel 45 százalékos részesedésük van, míg a társaság a gázpiacon nagykereskedőként piacvezető, a földgáz-elosztásban pedig 12 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik. Az E.ON Hungária csoport 2008-ban konszolidáltan 2,56 milliárd euró árbevételt ért el, 11,8 százalékkal többet az előző évinél. A társaság profitadatokat nem közöl, de azt igen, hogy az anyagjellegű kiadások az árbevételhez közel hasonló arányban, 11,2 százalékkal, a személyi jellegű ráfordítások pedig 7,3 százalékkal nőttek. Az E.ON Hungária saját tőkéje egy év alatt 2,7 százalékkal 1,28 milliárd euróra emelkedett. A földgáz nagykereskedő E.ON Földgáz Trade árbevétele 20,8 százalékkal 947,39 milliárd forintra nőtt egy év alatt, de az anyagjellegű ráfordítások -  döntően a földgáz beszerzésének költsége - 35,4 százalékkal 941,65 milliárd forintra emelkedtek. A 2007-es 60 milliárd forintos adózás előtti eredmény 2008-ra 12,61 milliárd forint veszteségbe fordult át, melynek oka elsősorban a kormány által alacsonyan tartott gázár - mondta Kutas István. A gáztárolási tevékenységen 2008-ban 13,8 milliárd forint adózott nyereség keletkezett, de ez is elmarad a 2007. évi 17,8 milliárd forinttól. A tárolási tevékenység bevétele egy év alatt 12,8 százalékkal 43,92 milliárd forintra esett vissza: a magas gázárak miatt a gázkereskedők a korábbi évhez képest másképp használták a tárolót. Az üzemi szintű nyereség 2008-ban 11,7 százalékkal 25,14 milliárd forintra mérséklődött. Kína megdobhatja az olajkeresletet E.ON: leépítés elbocsátások nélkül Lőn világosság: eltűnnek a boltokból a régi körték Távfűtés: egyenletes díjfizetést mindenkinek! MTI
Cikkek Tudjuk, hogy gyűjteni kéne a palackokat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 15:12
A kibocsátott műanyag flakonok mindössze 18-20 százalékát gyűjtik szelektíven Magyarországon, noha a lakosság 75 százaléka tisztában van a PET palackokból származó környezetvédelmi problémákkal - mondta Viszkei György, az ÖKO-Pannon Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója. Viszkei György, a társaság júliusban, 500 fő megkérdezésével készült felmérését ismertetve elmondta: a válaszadók háromnegyedének véleménye szerint az italcsomagolások közül a műanyag palackok terhelik leginkább a környezetet. A felmérés ugyanakkor azt mutatja, hogy a résztvevők környezettudatosabbnak vallják magukat, mint amilyenek a valóságban. A megkérdezettek 82,4 százaléka úgy nyilatkozott, hogy részt vesz a szelektív gyűjtés különböző módjaiban, ugyanakkor a kibocsátott PET (polietilén-tereftalát) palackoknak csupán 18-20 százaléka kerül a szelektív visszagyűjtési csatornákba. Kifogyhatatlan energiára építene Miskolc Pihenjen családjával és fizessen PET-palackokkal! MTI
Cikkek Kamatcsökkentés: ellenszélben a jegybankelnök 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 15:00
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa tagjai közül négyen szavaztak a jegybanki alapkamat 100 bázispontos, 8,5 százalékra való csökkentése mellett - olvasható a tanács július 27-i ülésének közzétett jegyzőkönyvében
KKV Ellentétes hatások a mobilpiacon 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 14:43
Az idei év vége felé a mobiltelefon készülékek világpiaca az értékesítési darabszám szerint ismét növekedési pályára léphet
Cikkek Szigeti veszedelem: influenza nincs, nemi betegség van 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 14:33
Nagyobb az esélye annak, hogy nemi betegséget kapjanak el a fesztiválozók, mint annak, hogy új influenzával fertőződnek meg a Szigeten
Cikkek Szigeti sztárallűrök: zokni, csoki, kanapé 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 14:20
Megtörtént a hangmérés is a Szigeten, és mindent rendben találtak, ezért indulhat a fesztivál. A fellépők különleges kérésekkel bombázzák a szervezőket
Cikkek Kötvénykibocsátásba menekülnek az önkormányzatok 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 14:05
Az Állami Számvevőszék által vizsgált önkormányzatok négyötöde nem biztosította költségvetési egyensúlyát 2005 és 2008 között
Cikkek Mélyrepülésben a német légiközlekedés 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 13:52
Németországban olyan mértékben csökkent a repülőterek forgalma idén az első fél évben, amire az adatrögzítés kezdete, 1951 óta nem volt példa. Az első fél évben 3,6 millióval, azaz 7,8 százalékkal kevesebben utaztak belföldre és külföldre, mint egy évvel korábban: 42,6 millióan. Az utazási kedv hanyatlása leginkább az európai célállomásokat sújtotta, ezeken a viszonylatokon 8 százalékos volt a visszaesés, közölték a német szövetségi statisztikai hivatalban. A második számú európai repülőteret, Németország legforgalmasabb légikikötőjét, a frankfurtit üzemeltető Fraport AG a maga részéről arról számolt be, hogy júliusban az egy évvel korábbinál 3,5 százalékkal kevesebb, 7,7 millió utas fordult meg a kezelésében lévő légikikötőkben. Egy évvel korábban még 8,5 millió utast kezeltek.     A gazdasági válság miatt a németek inkább otthon töltik szabadságukat, ezért Németországban ugrásszerűen megnőtt a kereslet a kempingek és az olcsó szálláshelyek iránt. Adósságai miatt visszatartják a SkyEurope gépeit  Légi cégek: csak most jön a csődhullám Lufi volt? Fapados kuponokkal éltek vissza Dugóhúzóban: ilyen buktát még nem látott a British Airways Elrepült a Lufthansa profitjának 88 százaléka Szárnyal eddig a fapados piacvezető  MTI
Pénzügyi szektor Kelet-Európában többet tűrnek az emberek 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 13:40
A Nemzetközi Valutaalap érzékenyebb lett, de továbbra is érvényben van, hogy aki fizet, az parancsol
Cikkek Hosszú távon javulhat a hangulat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 13:30
A német Ifo gazdaságkutató intézet 63,6 pontra emelte az euróövezeti gazdasági hangulatmutatóját a mostani, harmadik negyedévre az előző negyedévi 55,1 pontról. A jelenlegi helyzet részmutatója 28,0 pont a második negyedévi 29,9 pont után, vagyis a mostani körülmények megítélése kissé romlott, de a hat hónapra előre tekintő várakozások gyorsan javulnak: a részmutató 93,0 pontra ugrott az előző negyedévi 76,0 pontról. Kedvezően ítélték meg a következő fél évi gazdasági kilátásokat Németországban, Ausztriában, Franciaországban és Hollandiában. Érdemi változásra nem számítanak Olaszországban, Portugáliában, Szlovéniában, Szlovákiában, Belgiumban, Spanyolországban és Finnországban. Romlást valószínűsítenek Írországban és Görögországban. Az idei évre átlagosan 0,7 százalékos inflációt várnak, ez messze az Európai Központi Bank (EKB) legföljebb évi 2 százalékos inflációs célja alatt van. A várakozások szerint az euróövezet alapkamata nem változik a következő fél évben, míg a tőkepiaci kamatok növekednek. A dollár, az angol font, a japán jen jelenleg kissé alulértékeltnek tűnik, de az Ifo felmérése szerint az euróövezetben nem számítanak a dollár felértékelődésére az euróval szemben a következő hat hónapban. Javult a régiónk üzleti hangulata Elérte a 20%-os mínuszt a lett GDP A románok megpuhították az IMF-et MTI
KKV Új idők: neten nézik a pornót a gyerekek 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 13:29
Szex- és pornóoldalakat, közösségi szájtokat és YouTube-videókat néznek leggyakrabban a gyerekek a neten
Cikkek Háromszázezer gyerek élete veszélyben 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 13:22
32 ezer olyan adós van, aki 90 napnál hosszabb ideje nem törleszti a hitelét, és 2008. szeptembere, a gazdasági válság kezdete óta, 3 ezer esetben történ végrehajtás
Cikkek Kína megdobhatja az olajkeresletet 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 13:00
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) átlagosan napi 83,94 millió hordós világméretű kőolajfogyasztást jósolt, főleg a kínai kereslet növekedése miatt napi 190 ezer hordóval többet, mint a legutóbbi, júliusi előrejelzésében. Ez még így is 2,7 százalékkal kevesebb lenne a tavalyinál, és azonos a 2005-ös világfogyasztással. Az IEA, tízhavi csökkentés után, júniusban kezdte emelni az idei világfogyasztásra szóló előrejelzését. A jövő évre az IEA most napi 85,25 millió hordós világfogyasztást vár, napi 70 ezerrel többet, mint júliusban valószínűsítette, ez 1,6 százalékkal lenne több az ideinél. Az IEA azt várja, hogy az OPEC-en kívüli világtermelés napi 50,82 millió hordó lesz az idén, napi 190 ezer hordóval több a tavalyinál, és napi 340 ezer hordóval több, mint amennyit a múlt hónapban jósolt a szervezet. A többletet elsősorban az orosz kitermelésre alapozták az IEA elemzői. Jövőre az OPEC-en kívüli termelés napi 410 ezer hordóval napi 51,2 millió hordóra nőhet az IEA szerint. Az ügynökség becslése szerint az OPEC termelése a második negyedévben napi 28,50 millió hordóra nőtt az első negyedévi 28,49 millióról, és az OPEC-országok fenntartható termelési kapacitása napi 35,12 millió hordó. 300: a csatamező helyett a benzinkutaknál Sajátos kombináció: a Mol-siker titka Újra az egekbe szökhet az olaj ára Számos gázvezetékről tárgyalt Putyin Ankarában MTI
Cikkek Hízókúrán a részvényalapok 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 12:05
Február óta először regisztráltak tőkebeáramlást a hazai befektetési alapok piacán, és visszatértek a korábbi hónapok kiugró hozamai is
Cikkek FKF: csak húszmilliót kapott a volt vezér 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 11:48
A 20 millió forintot sem érte el annak a végkielégítésnek a nagysága, amit Hajdu Györgynek, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) korábbi vezérigazgatójának 44 évi munkaviszonya után kifizettek - közölte a cég cáfolva ezzel az összegről szóló korábbi lapinformációt. A társaság közleményében leszögezik: a Magyar Hírlap keddi számában Hajdu Györggyel kapcsolatban megjelent minden állítás valótlan. Hajdu György ugyanis csak bruttó 19,9 millió forint végkielégítésre és egyéb jogcímeken bruttó 16 millió forintra volt jogosult a lapban jelzett, 200 millió forint közeli összeggel szemben. Mint írták, nem felel meg a valóságnak a lap azon állítása sem, hogy a volt vezérigazgatót tanácsadóként foglalkoztatná tovább a cég. Tény az is, hogy Hajdu György az FKF Zrt. igazgatóságának nem nyugdíjba vonulásától, hanem 1996 óta tagja a Fővárosi Közgyűlés döntése alapján.      Az MTI úgy értesült, hogy az FKF Zrt.-től 2007 óta 760 ember távozott, s közülük 190-en kaptak a jogszabályoknak megfelelő végkielégítést. Ennek nagysága a volt vezérigazgatónak járt összeggel együtt sem haladta meg a 250 millió forintot. A távozók között voltak olyanok, akik jövedelmük alapján nagyobb végkielégítést kaptak, mint a volt vezérigazgató, aki 670 ezer forintos fizetéssel ment nyugdíjba. Végkielégítések: Oszkó tűzzel-vassal harcol FKF: 200 millióhoz közeli végkielégítés? BKV: nyugdíjasnak is járt a 100 millió Végkielégítések: ennyivel távoztak a MÁV-vezetők Kielégítve: 3,3 milliárdos bánatpénz a BKV-nálMTI
KKV Olcsó szemüvegek: nem éri meg kockáztatni 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 10:48
A támogatás eltűnése miatt a szakemberek szerint az emberek a bevásárlóközpontokban fognak szemüveget vásárolni
Cikkek Ezúttal nem hétvégén romlik el az idő 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 10:22
A Kárpát-medence térségébe a tegnapi hidegfront után ma szárazabb levegő áramlik, a hétvégén igazi strandidőre számíthatunk
Cikkek Az év végében bíznak a Synergonnál 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 10:05
A Synergon csoport az idén 20 milliárd forint körüli árbevételt és 6 százalékos üzemi eredményt vár - mondta Lazarovits Márk. A Synergon Informatika Nyrt. vezérigazgatója hozzátette: elsősorban a negyedik negyedévben bíznak, az év utolsó három hónapjában várnak jelentős növekedést.     A csoport az első félévben 8,402 milliárd forint bevételt ért el, ami 26 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az adózás utáni eredmény több mint 42 millió forint volt, szemben a tavalyi több mint egymilliárd forint veszteséggel. Az üzemi eredmény 250 millió forint volt, 600 millió forinttal jobb a tavalyinál. 40 milliós nyereség a Synergonnál Átalakul a SynergonMTI
Cikkek Végkielégítési botrányok: Oszkó tűzzel-vassal harcol 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 09:26
Jövőre az ideihez képest legalább 300 milliárd forinttal kevesebb bevétellel számol a kormány, ennyit meg kell takarítani a 3,8 százalékos hiánycél teljesüléséhez
Befektetés Folytatódhat a tőzsdei lejtmenet 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 09:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 136,35 pontos csökkenéssel, 17.606,30 ponton nyitott szerdán. A keddi záróértékéhez képest a mutató így 0,77 százalékkal gyengült. Előzetes elemzői vélemények szerint egyébként a mai napon folytatódhat a részvények kedden megindult gyengülése. A BUX 732,49 pontos, 3,96 százalékos csökkenéssel, 17.742,65 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 52,8 milliárd forint volt, a vezető részvények egyaránt veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest. Friss tőzsdei árfolyamok MTI, Privátbankár
Cikkek Édes trükk: csokival drágább lehet a vásárlás 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 08:02
Bevásárlás előtt jobban tesszük, ha nem nassolunk csokoládét vagy más édességet, mert ilyenkor hajlamosabbak vagyunk többet fizetni
Makro / Külgazdaság Sziget-zaj: 55-ből 5-ös 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 07:33
Megtörtént az első hivatalos zajszintmérés a Sziget fesztivál kezdete előtt. A környék lakóit elvileg nem fogja zavarni a rendezvény
Cikkek Soros már látja a fényt az amerikai alagút végén 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 07:21
Az amerikai gazdaság már elérte a mélypontot és a harmadik negyedévben már pozitív előjelű lesz a GDP-változás - mondta Soros György. A magyar származású amerikai üzletember szerint elsősorban a kormány gazdaságélénkítő kiadásainak köszönhető, hogy a harmadik negyedévben már növekedni fog az amerikai gazdaság. Soros kipengette a félmilliárdot, de fellebbez Soros: szabályozni kell a pusztító csereügyleteket Soros Kínának drukkolMTI
Cikkek Nem fogynak a sütők, hűtők 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 07:17
Az idén optimista becslések szerint is legfeljebb 900-950 ezer nagy háztartási gépet vásárolnak a magyar vásárlók - idézi Gerő László véleményét a Világgazdaság. A piaci lejtmenetet jól fejezi ki, hogy 2006-ban az eladott mennyiség még 1,6 millió volt - mondta a lapnak a Candy Magyarország ügyvezetője. Az okok között a legfontosabb, hogy a hazai gépellátottság mértéke a legtöbb termékcsoportban, beleértve a hűtő- és mosógépeket, tűzhelyeket, már elérte a 100 százalékot, azaz csak cserelehetőség van. Az eladott gépekből származó bevétel viszont a mennyiségi mutatóknál kisebb mértékben csökken, 9-10 százalékkal, mert a gyártók a forintgyengülés miatt mintegy 8 százalékos áremelést érvényesítettek. Megérkezett a zöld mosógép: elég egy pohár vízMTI, Világgazdaság
Cikkek 300: a csatamező helyett a benzinkutaknál 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 07:09
Ma bruttó 5, illetve 6 forinttal emelte a Mol a 95-ös benzin és gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát. A mostani emeléssel a benzin átlagára ismét 300 forint fölé került, elérte a 304 forintot. A gázolaj átlagára 280 forint.     A Mol egy hete emelte a 95-ös benzin árát 4 forinttal, a gázolajé akkor nem változott. Az egyes kutaknál 10-30 forintos eltérést is tapasztalhatnak az autósok. Újra az egekbe szökhet az olaj ára Őszi benzinár: az APEH így látja Szerdától jöhet a 318 forintos benzin is! MTI, Privátbankár
Cikkek Nyomás alatt a forint 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 07:05
A közép-kelet-európai devizapiacok szerdán enyhe nyomás alatt lesznek, miután az értéktőzsdék keddi visszaesése a befektetői kedv lanyhulását jelezte - írta elemzők véleményét idézve a Dow Jones hírügynökség. Egy euróért jelenleg 272,02 forintot adnak a devizapiacon. Magyarországon a júliusi inflációról megjelent keddi adatok arra utalnak, hogy a tizenkét havi árindex a vártnál kevésbé gyorsul. Ez megerősítette azt a piaci meggyőződést, hogy a Magyar Nemzeti Bank a hó végén folytatja a kamatcsökkentést. Így a forint, miután kedden háromheti mélypontot ért el, egyelőre beszorulhat a 272-275/eurós sávba - vélik elemzők.     Legfrissebb devizaárfolyamokMTI, Privátbankár
Cikkek Hazaterelik a nyugdíjpénztári vagyonokat 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 07:00
A nyugdíjpénztári befektetések devizanem szerinti szabályozása a Stabilitás Pénztárszövetség szerint eddig a lehető legliberálisabb volt
Cikkek Új vírus: hadra készek a gyógyszergyárak 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 19:17
Az új típusú influenza ellen elegendő és jó minőségű gyógyszer és vakcina áll a lakosság rendelkezésére - hatmillió egységnyi oltóanyag készül
Cikkek Hosszú élet: legyen optimista és nő 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 19:05
Egy amerikai kutatás szerint az optimista nők tovább élnek és kisebb az esélyük a szívbetegségekre, mint azoknak a nőknek, akik sötétebben látják a világot
Cikkek Adósságai miatt visszatartják a SkyEurope gépeit 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 18:04
Több órán át nem szállhatott fel kedden a SkyEurope diszkont légitársaság több járata a Bécs-Schwechat repülőtérről a légikikötővel szembeni rendezetlen tartozások miatt - jelentette az osztrák sajtó az APA hírügynökség alapján. A hírügynökség értesülése szerint hat járat - Szaloniki, Nizza, Burgasz, Athén, Amszterdam és Barcelona - vesztegelt Bécsben, ezekre összesen mintegy nyolcszáz utas váltott jegyet. A légitársaság intenzív tárgyalásokat követően végül pénteken 15 óráig kapott fizetési haladékot. Ha ezt a határidőt is elmulasztja, a repülőtér azonnali hatállyal megszünteti szolgáltatások nyújtását a légitársaságnak - közölte egy repülőtéri illetékes. A légitársaság gépeit korábban más repülőtereken - Párizsban, Bukarestben és Szófiában - is feltartóztatták már. A SkyEurope június 22-én jelentette be, hogy bírósági védelmet kért a hitelezőktől, de nem fizetésképtelen. A védelmet megkapta, azóta tárgyal a lehetséges befektetőkkel. Erre és pénzügyi kötelezettségeinek átstrukturálására három hónapja van. Július végén bejelentették, hogy az osztrák FOCUS Equity B.V. befektetőcsoport 16,5 millió euróval beszáll az Ausztriában bejegyzett SkyEurope Holding AG-ba. Aláírtak egy megállapodást a brit Chain Box Technology Ltd-vel is: ez a cég 5 millió eurós áthidaló kölcsönt ad a SkyEurope-nak forgóeszköz finanszírozásra, amíg meg nem lesz az állandó finanszírozás a SkyEurope és a FOCUS befektetőcsoport egyezménye alapján. Egyúttal hangsúlyozták a cégnél, hogy a hitelezői védelem nincs hatással a működésre. Légi cégek: csak most jön a csődhullám Lufi volt? Fapados kuponokkal éltek vissza Dugóhúzóban: ilyen buktát még nem látott a British Airways Elrepült a Lufthansa profitjának 88 százaléka Szárnyal eddig a fapados piacvezető  MTI
Cikkek 40 milliós nyereség a Synergonnál 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 17:54
A Synergon csoport 40 millió forint adózott nyereséggel zárta a 2009-es első félévet, szemben az előző évi hasonló időszak 1,08 milliárd forintos veszteségével - közölte az informatikai társaság a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerinti tőzsdei gyorsjelentésében kedden. A Synergon gyorsjelentésében kiemelte: a csoport konszolidáltan 205 millió forint üzemi eredményt ért el 2009 első hat hónapjában, főként a jelentősen magasabb fedezet tartalom és a szolgáltatásoknak az értékesítésen belüli magas aránya miatt. Az idei első féléves üzemi eredmény több mint 600 millió forintos javulás a 2008. évi első hat havi adathoz képest. A csoport értékesítésének árbevétele 2009 első félévben 8,4 milliárd forintot ért el, ami 27 százalékkal haladta meg a 2008. első félévi értéket. A válság okozója éledezik Brutális: több mint 1 milliárdot vesztett a Hypo Lassan 2 éve nem produkált ilyet az AIG Az Allianz lassan lerázza magáról a válságot MTI
Cikkek Alapkamat: bátran vágnak az ukránok is 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 17:52
Ukrajnában 10,25 százalékra csökken a jegybanki alapkamat a jelenlegi 11,00 százalékról szerdától. Az erről szóló keddi jegybanki bejelentés szerint a kamatcsökkentést azt tette lehetővé, hogy megerősödtek a kedvező folyamatok a pénz- és hitelpiacokon. Az ukrán központi bank rámutatott arra is, hogy a kamatcsökkentéssel élénkíteni akarják a gazdaságot. Ukrajnában utoljára júniusban csökkentették az alapkamatot, akkor egy százalékponttal. Idén várhatóan 13-14 százalékkal hanyatlik az ukrán hazai össztermék (GDP). A gazdaság javulásának azonban már vannak jelei, így a júliusi ipari termelés 16 százalékkal nőtt júniushoz viszonyítva. Javult a régiónk üzleti hangulata 1700 millió dollár gázpénzt kap Ukrajna Ukrajna kicsit jobb adós lehet MTI
Cikkek Botrányos "pofapénzek" Debrecenben is? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 17:29
Debreceni önkormányzati cégeknél is fizettek a fővárosihoz hasonlóan elfogadhatatlan menedzseri végkielégítéseket - közölte Varga Zoltán szocialista önkormányzati képviselő, az MSZP debreceni alelnöke kedden sajtótájékoztatón. Tájékoztatása szerint a tavaly 660 millió forint veszteséget felhalmozó önkormányzati cég, a Debreceni Regionális és Innovációs Ipari Park Kft. távozó igazgatójának végkielégítése és úgymond "éves javadalmazása" meghaladta a 40 millió forintot. Hasonlóképpen közös megegyezéssel és több mint 10 millió forint lelépési pénzzel távozhatott a Csokonai Színház direktori székéből Csányi János, aki a kirendelt önkormányzati biztos értékelése szerint számviteli és pénzügyi szabálytalanságok sorát elkövetve 70 millió forintot meghaladó kárt okozott Debrecennek - mondta a szocialista politikus. Varga Zoltán szerint "az érthetetlen, jogtalan és morális-etikai kérdéseket felvető kifizetések sorát gyarapítja az elmúlt hónapokban - külön polgármesteri utasításra - kifizetett, átlagosan 3,2 millió forintos ´pofapénz´ is, amelyet a vagyonkezelő holding tagvállalatának vezetői úgy kaphattak meg, hogy az igazgatóság határozatában deklarálta: nem fizet prémiumot a holding nehéz gazdasági helyzetére tekintettel". Debrecen vezetői ugyan a napokban azt nyilatkozták, hogy a városban nyilvánosak és megtekinthetőek az úgynevezett menedzserszerződések, a valóság ezzel ellentétes - jegyezte meg a politikus. Ezzel kapcsolatban Varga Zoltán szóvá tette: az elmúlt hónapokban két városi cég felügyelőbizottságát is megszüntették, a vagyonkezelő holding pedig megtagadta a szocialista politikusoktól, hogy betekinthessenek a Lycium Hotel gazdálkodásába és a repülőtéri ingatlanok bontásának szerződéseibe. Az MSZP debreceni frakciója ezek után kezdeményezni fogja, hogy a felügyelőbizottságok megismerhessék a város tulajdonában lévő gazdasági társaságok menedzserszerződéseit, és amennyiben szükséges, azok módosítását. Ahol pedig már nincs felügyelőbizottság, ezt a lehetőséget a városi közgyűlésnek kell megkapnia - közölte Varga Zoltán. Az érintettek cáfolják a vádakat A Debreceni Regionális és Innovációs Ipari Park Kft. az ipari parkok értékelési szempontjai alapján országosan a legjobbak között található - reagált Mészáros József, a helyi vagyonkezelő holding általános és stratégiai igazgatója kedden a Varga Zoltán szocialista önkormányzati képviselő sajtótájékoztatóján elhangzottakra. Mészáros József rámutatott: a 2008. évi mínusz 675.112 ezer forintos adózás előtti eredményből 741.996 ezer forint "pénzügyi műveletek ráfordítása" volt, amely - Debrecen közgyűlésének támogató döntése alapján - az ESS neutronkutató elhelyezésére szánt Déli Ipari Park elnevezésű ingatlan megvásárlásához felvett hitelhez kapcsolódik. A holding vezetője szerint a távozó ügyvezető részére fizetett juttatások a társaság éves beszámolója szerint 15 millió 247 ezer forinttal növekedtek az egy évvel korábbihoz képest. Mészáros József cáfolta, hogy Kósa Lajos polgármester utasította volna a holding vezetőit a tagvállalati vezetőknek szánt bármely kifizetés kapcsán. Ezzel szemben a cégvezetők - éppen a gazdasági válságra tekintettel - lemondtak a nekik járó prémium feléről - tette hozzá. A kifogásolt felügyelőbizottságok pedig beolvadás, illetve a létszámnak a törvényi előírás alá csökkenése miatt szűntek meg - közölte a vagyonkezelő holding igazgatója. FKF: 200 millióhoz közeli végkielégítés? BKV: nyugdíjasnak is járt a 100 millió  Végkielégítések: ennyivel távoztak a MÁV-vezetők Kielégítve: 3,3 milliárdos bánatpénz a BKV-nál BKV: Kocsis marad, sokat köszönhet az SZDSZ-nek MSZP: a BKV-vezér csak sarat lapátol Bajna is prémiumokat osztogatott MTI
Cikkek A magyar cégek még nem látják a végét 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 17:16
A Magyar Fejlesztési Bank elemzése szerint a honi vállalatok még nagyon nem látják a válságos idők végét, de a beruházási kedv már kezd visszatérni
Befektetés BÉT: látványos bukták napja 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 16:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 732,49 pontos, 3,96 százalékos csökkenéssel, 17.742,65 ponton zárt kedden. A Mol árfolyama 3,97 százalékkal 13.300 forintra csökkent, az OTP részvények ára 5,76 százalékkal 4.470 forintra esett. A részvénypiac forgalma 52,8 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények egyaránt veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest. Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta:  délelőtt még emelkedni tudtak a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényei, azonban kora délután már a magyar és a nemzetközi piacokon is megkezdődött az árfolyamok lemorzsolódása. A BÉT-en egyedül az OTP tudta tartani magát egészen három óráig, amikor több amerikai makroadat is napvilágot látott. Az üzletkötő rámutatott: az Egyesült Államokból érkező kedvezőtlen adatok miatt jelentős korrekció indult meg a nemzetközi tőzsdéken és a magyar börzén is. A magyar blue chipek egyaránt minimum értékükön zártak kedden, míg a legnagyobb veszteséget a bankpapírok piacán tapasztalható erőteljes negatív befektetői hangulat miatt az OTP szenvedte el. Vaszkó Szabolcs kiemelte: a hét második kereskedési napján a forint is gyengült az euróval szemben, ami szintén erősítette a korrekciós hangulatot a Budapesti Értéktőzsdén. A Mol árfolyama 550 forinttal, 3,97 százalékkal 13.300 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 273 forinttal, 5,76 százalékkal 4.470 forintra esett, forgalmuk 47,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 2,59 százalékkal 677 forintra gyengült, forgalma 615,5 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 950 forinttal, 2,55 százalékkal 36.350 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 291,3 millió forintos forgalom mellett 1100 forinttal, 5,12 százalékkal 20.400 forintra csökkent. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.843,68 ponton zárt kedden, ez 35,55 pontos, 1,89 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! Kedvenc vállalataink: mindent visznek a multik MTI
Cikkek Váratlan trendforduló: 275-ös szint felé indult a forint 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 16:42
Bár a 270 forintos szint alatt volt több napig az euró, az elemzők nem vártak trendfordulót. De arra sem számítottak, hogy hirtelen 275 felé indul az egyre gyengülő árfolyam
Pénzügyi szektor A hitelválság csak jövőre csap le teljes erejével 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 16:30
Jövőre lesz a legmélyebb a hitelválság Kelet-Európában: a térség több országában 20 százalékra emelkedhet a problémás hitelek aránya
Cikkek Van, ahol csökken a távhődíj 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 16:15
A távfűtési költségek csökkentése érdekében elvégzendő épületkorszerűsítéshez minden állami pályázaton nyertes társasház automatikusan elnyeri a helyi támogatást Kazincbarcikán - közölte a a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei város kedden az Önkormányzati Sajtószolgálat honlapján.A példaértékű önkormányzati támogatás révén a lakóknak mindössze a teljes költség negyedét kell állniuk; ezáltal a város 2077 lakásában beépülhetnek a termosztatikus radiátorszelepek, felszerelhetők a költségosztók, és az épületeken belül egyenletesebb lehet a hőmérséklet. Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere szerint ez harmadrésze a nem szabályozható fűtés miatt korszerűsítendő lakásoknak. A korszerűsítés végezhető a fűtési szezon alatt is, optimális esetben egy nap alatt egy egész lépcsőház munkálataival is végezhetnek a szakemberek.   A családok nagy részének már a fűtési szezonban lehetőségük lesz mérni és szabályozni a távfűtést, ezzel pedig legalább 10-15 százalékkal csökkenteni távfűtési számlájukat. Áfaemelés: na, ezt jól eltolták! Távfűtés: egyenletes díjfizetést mindenkinek!  Távfűtés: a vízre nincs kedvezményes kulcs  MTI
KKV A költséglefaragás csak tűzoltás 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 16:07
A banki forrásszűke idején azok a cégek tudják hosszú távon is biztosítani működésük finanszírozását, amelyek tartósan növelik nyereségességüket
Cikkek FKF: 200 millióhoz közeli végkielégítés? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 15:53
A Fővárosi Közterület-Fenntartónál (FKF) a végkielégítések kifizetése a munka törvénykönyve és a kollektív szerződés alapján történik - közölte az FKF kedden az MTI-vel annak kapcsán, hogy a Magyar Hírlap azt írta: Hajdu György korábbi vezérigazgató több évtizedes munkaviszony után 2007 májusi távozása után 100 és 200 millió forint közötti végkielégítést kapott. Az FKF közleményében azt írta: a végkielégítések mértékét a munkaviszonyban eltöltött időtartam határozza meg. Eszerint a munkában eltöltött idővel arányosan jár valamennyi munkavállalónak a végkielégítés. Az FKF az igazgatóság és a felügyelőbizottság részére részletes beszámolót készít a végkielégítésekről és a továbbiakban az ott született határozat szerint jár el - írták. A Magyar Hírlap információi szerint Hajdu György végkielégítése közelebb volt a 200 millióhoz, mint a 100 millióhoz és az igazgatóság tagja maradt, valamint tanácsadóként is tovább dolgozik a cégnek. BKV: nyugdíjasnak is járt a 100 millió Végkielégítések: ennyivel távoztak a MÁV-vezetők Kielégítve: 3,3 milliárdos bánatpénz a BKV-nál BKV: Kocsis marad, sokat köszönhet az SZDSZ-nek MSZP: a BKV-vezér csak sarat lapátol MTI, Magyar Hírlap
Cikkek Javult a régiónk üzleti hangulata 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 15:39
A következő fél évre vonatkozóan  határozottan javult, mind  a saját üzleti környezetük mind a gazdaság egészének megítélése  Kelet-Európában működő külföldi cégek körében - ez derül ki Thomson Reuters OeKB kedden kiadott Közép és Kelet Európai Üzleti Környezet  felméréséből. A felmérés szerint - bár továbbra is a negatív tartományban volt - az egész régióban javult az index: az áprilisi mínusz15-ről júliusra mínusz 7-re emelkedett. A mutató pozitív volt Lengyelországban és Csehországban, nulla Oroszországban, ahol az előző felmérés során még -20 volt az index értéke. A legrosszabb értéket  Magyarország és Ukrajna mutatta  felmérésben. Magyarországon az index értéke 4 ponttal -28-ra emelkedett, ezzel a lista végén szerepel, míg Ukrajna a második legrosszabb volt. Az osztrák pénzintézet, az OeKB által készített felmérés során 400 nemzetközi vállalatot kérdeztek meg. Londoni elemzők korábban úgy nyilatkoztak, hogy a költségvetési fegyelem "markánsan" javította a Magyarországgal kapcsolatos piaci hangulatot. A Bank of America-Merrill Lynch bankcsoport londoni befektetési részlegének július végi elemzése szerint Magyarország például az OECD-térségen belül a legerősebb költségvetési pozícióban kerülhet ki a globális recesszióból, és ciklikus kiigazítással számolva jövőre akár költségvetési többlete is lehet. Derűlátóbbak a családok, de még félnek Tovább csökkent az amerikaiak bizalma  Éves csúcson: az infláció jókedvre derítette a németeket MTI
Pénzügyi szektor Végveszélyben: az önkormányzatokra terhelik az adósságunkat? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 15:23
Az önkormányzatok elővásárlási joga a bedőlt lakáshiteleknél olyan megterhelő, hogy alapfeladataik ellátása veszélyben van. A szektoron még 120 milliárdot spórolnának is
Cikkek Az ideális bevásárlóközpont: hol költenek a magyarok? 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 14:50
A könnyű eligazodás és megközelíthetőség, illetve a termékkínálat változatossága a legfontosabb szempontok az ideális bevásárlóközpont kiválasztásánál
Cikkek Költségvetés: a PM is beszáll az egyeztetésekbe 
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 14:25
Az egyes tárcákkal és az MSZP illetékes munkacsoportjaival egyeztet a 2010-es költségvetésről kedden és szerdán a Pénzügyminisztérium - tudta meg az MTI több forrásból. Bajnai Gordon miniszterelnök hétfőn négy terület - az oktatási, a szociális, az önkormányzati és a közlekedési - képviselőivel folytatott megbeszélést a jövő évi büdzséről. A két nagyobb tervezett kiadáscsökkentő lépés e tárcákat érinti: 120 milliárdot az önkormányzatoknál, 70 milliárd forintot pedig a közösségi közlekedés átalakításánál kellene megtakarítani. Kedden az egészségügy, a külügy, a kancellária, az agrárium, a környezetvédelem és a fejlesztési tárca van soron, de már a kormányfő nélkül. A hétfői frakcióülés után, amelyen Bajnai Gordonnal egyeztettek a szocialista képviselők, Göndör István frakcióvezető-helyettes azt mondta: a jövő évre tervezett 3,8 százalékos hiánycélt tartani kell, a többi szám nincs "kőbe vésve". Szocialista politikusok ehhez azt tették hozzá az MTI-nek, hogy a hiánycél mellett adott a gazdasági visszaesés, illetve a már elfogadott törvények miatt a 2010-ben várható adóbevételek alakulása. A Nemzetközi Valutalapnak júniusban megküldött szándéknyilatkozatban a kormány azt vállalta, hogy csökkenti a helyi önkormányzatok feladatait és ösztönzi a hatékonyság javítását, ezáltal "2010-ben összesen legalább 120 milliárd forintos megtakarítás érhető el". Rögzítették továbbá, hogy a vasúti közlekedés költségvetési támogatását is csökkentik, oly módon, hogy a MÁV-Start állami vasúttársaság működési kiadásainak csökkentését kötelezővé teszik és felülvizsgálják az ártámogatásokat (szűkítve a jogosultsági kört). "A 2010. évi költségvetésnek az Országgyűléshez történő beterjesztése idejére meghatározzuk a közösségi közlekedés támogatását 40 milliárd forinttal csökkentő intézkedéseket, különös tekintettel a MÁV-Start előirányzatára. Ezeket a megtakarításokat teljes körűen szerepeltetjük a 2010. évi közszolgáltatási szerződésben, melyet a MÁV-Starttal ez év végéig fogunk megkötni" - írta szándéknyilatkozatában a kormány. Múlt szerdán a kabinet elfogadta a közösségi közlekedési rendszer átalakításának stratégiáját, amely szerint 2010-től csak a bruttó hazai termék (GDP) egy százaléka fordítható a közösségi közlekedésre, azaz jövőre az ideinél 70 milliárd forinttal kevesebbet - tehát a szándéknyilatkozatban vállaltnál is kevesebbet - akar költeni az állam a MÁV-ra és a Volánra. Minden úgy alakult, ahogy a PM számolt? Fidesz: 2010-re megszorítás és munkanélküliség Mennyire veszi komolyan az MSZP az IMF-szerződést?  Két év alatt - 7,6% GDP: takarékoskodnunk kell! MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG