Zala Park bevásárlóközpont. Kép forrása: Google Streetview |
Közel hárommilliárd forintos vételárral a Diófa Alapkezelő Zrt. által kezelt Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alapja vásárolta meg a zalaegerszegi Zala Park bevásárlóközpontot - tájékoztatta az eladó.
A tulajdonos Resideal Zrt. - a Magyar Szanálási Vagyonkezelő Zrt. ingatlan- és vagyongazdálkodási leányvállalata - megbízásából eljáró MARK Ingatlan Zrt. nyílt, többfordulós pályázat során értékesítette a térség legnagyobb bevásárlóközpontját.
A Zala Park közel 14 ezer négyzetméteres bérbe adható területtel, 94 százalékos üzletkihasználtsággal működő bevásárlóközpont, amelynek 7,5 hektáros területén további 4 ezer négyzetméternyi bővítési lehetőség van. Az április végi tranzakciót követően a régi és az új tulajdonos közösen egyeztet a bérlőkkel a tulajdonosváltásból adódó jogi és pénzügyi feladatokról.
Kinek kell a Köki? Legutóbb eredménytelenül zárult a Köki Terminál értékesítésére kiírt pályázat. A meghirdetett ingatlanért a benne lévő ingóságokkal és a védjegyekkel együtt a felszámoló 27 milliárd forintos irányárat határozott meg. Részletek >>>> |
Az eladó Resideal Zrt. szanálás alatt álló intézményektől átvett ingatlanok professzionális kezelésére specializálódott társaság. A kezelt ingatlanportfolió könyv szerinti értéke meghaladja a 10 milliárd forintot, s ebben bevásárlóközpontok, fejlesztési telkek, lakások és irodák is találhatóak.
A Diófa Alapkezelő 2014-től szereplője a hazai ingatlanbefektetési piacnak, s az utóbbi két évben került a tulajdonába a Green House és az Infopark "E" és "G" irodaházai. A kezelt ingatlanportfólió összértéke jelenleg 57,5 milliárd forint, amely közel 137 ezer négyzetméter bérbe adható területet jelent.
A Zala Parkot megvásárló Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alap vagyona két év alatt átlépte a 100 milliárd forintos állományt.
A Zala Park építése és működése során kiadott korábbi közlések szerint a 2008-as alapkőletétel után 2009-ben nyitott meg az egykori Zalahús területén a ConvergenCE Capital Kft. mintegy 40 millió eurós - akkori árfolyamon több mint 10 milliárd forintos - beruházásával a térség legnagyobb bevásárlóközpontja. A társaság egyebek közt a budapesti Nyugati tér melletti Eiffel Tér Irodaház és Kulturális Közpark, a pozsonyi Park One, valamint a IX. kerületi Citypoint9 Raktár- és Üzletközpont fejlesztője volt.
A nyilvános cégadatok szerint a még 2007-ben alapított, budapesti székhelyű, de a luxembourgi Europa Real Estate II. S.á.r.l. tulajdonában lévő Zala Park Kft. üzemeltetésében működött a zalaegerszegi bevásárlóközpont. A társaság ellen egy végrehajtási kérelem miatt 2012 áprilisában csődeljárás indult, ami 2013 szeptemberében felszámolássá fordult át. |