Az új lakossági kincstárjegyet egyhetes jegyzési időszakok során értékesítik, minden héten új sorozatot - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI érdeklődésére. A konkrét feltételeket, beleértve a kamatot és a mennyiséget az első sorozat értékesítése előtt a jegyzési időszak kezdete előtt három nappal hirdetik meg (a jogszabályokban meghatározott időpontban).
A kormány növelni kívánja a lakosság állampapír-állományát, ennek érdekében számos intézkedésről döntött a közelmúltban. A Magyar Közlöny április 5-i számában megjelent határozat szerint 1,958 milliárd forintot csoportosítottak át a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló keretből a Magyar Államkincstár (MÁK) valamint a fővárosi, megyei kormányhivatalok javára. Az összeg a szükséges számítástechnikai fejlesztések, marketing tevékenység, új értékesítési pontok valamint azokhoz közvetlenül kapcsolódó többletkiadások finanszírozását szolgálja. A pénzzel december 20-ig kell elszámolni.
A tárca közölte azt is, hogy az illetékes minisztériumok vizsgálják az okmányirodáknál történő értékpapírszámla-nyitási és forgalmazási lehetőségeket is. Emellett a jövőben várhatóan bővül a postai állampapír-forgalmazás. A Magyar Posta jelenleg is részt vesz az állampapírok értékesítésében, hiszen a Kincstári Takarékjegyek kizárólagos forgalmazója.
A tárca válaszából kiderül az is, hogy a lakossági állampapír vásárlás ösztönzésére május közepétől támogató reklám kampány indul.
Ilyen madár az a Kamatozó Kincstárjegy A Kamatozó Kincstárjegy már a 90-es években is létezett, a lehető legegyszerűbb, egy éves, tízezer forintos névértékű, fix kamatozású, kifejezetten a lakosságnak szól. Egymást követő egy hetes jegyzési időszakok során lehet megvásárolni, így minden évben 52 sorozata képződik. Jelenlegi kamata évi nyolc százalék, a papír hozama (EHM) a jegyzés és a kamatozás kezdete között eltelő pár plusz nap miatt kissé alacsonyabb, mint a névleges kamata, jelenleg 7,93 százalék. Az értékpapírt az Államkincstáron kívül elsődleges lakossági forgalmazóknál is lehet kapni, ezek kereskedelmi bankok. A Kincstár évi 97,5-99,9 százalékos árfolyamon (9-10 százalékos hozam mellett) visszaveszi lejárat előtt. (Nem tévesztendő össze a Postákon kapható Kincstári Takarékjegyekkel.) |