Az UNStudió és a Buro Happold Engineering alkotta konzorcium által 2018. április 20-án közzétett látványterve Budapesten felépülő, Dél-Budát és Csepelt összekötő hídról. (MTI Fotó: UNStudió és a Buro Happold Engineering) |
Több mint 1100 milliárd forintra rúgó, folyamatban lévő, illetve a jövőben megkezdődő fejlesztéseket is tartalmaz az a 62 tételből álló lista, amelyet a kormány mutatott be a főpolgármesterrel folytatott tárgyalásokon - írja a Magyar Idők.
A napilap cikke szerint a Budapest 2030 tervhez kapcsolódó felsorolás a fővárosban felsőoktatási, állam- és közigazgatási, sport-, zöldterületi és kulturális fejlesztések mellett számos olyat is tartalmaz, amelyek előkészítése megkezdődött, de a tényleges kivitelezés csak a következő években indul el.
Több száz millió forint csak a tervre A Budapest 2030 fejlesztési terv megvalósítására egyébként néhány nappal ezelőtt egy 600 millió forint értékű közbeszerzést is kiírtak - derül ki a kozbeszerzes.hu-n megjelent tájékoztatóból. |
A 2020–2026-ra tervezett nagy projektek közé tartoznak a mintegy 200 milliárd forintos Liget Budapest projekt még hátralévő építkezései, a Pénzügyminisztérium épületének kialakítása a budai Várban, a Hungexpo fejlesztése, egy húszezer férőhelyes aréna felépítése, a Kvassay-zsilipnél az Új Atlétikai Stadion, és az egykori Nagyvásártelep környékére tervezett Budapest Diákváros vagy más néven Déli Városkapu beruházás.
Kimaradtak a kórházfejlesztések
A Magyar Idők szerint a felsorolásban nem szerepelnek a szintén százmilliárdos nagyságrendű egészségügyi gigaberuházások, például az új centrumkórházak bővítése, építése.
A listán négy folyamatban és előkészítés alatt lévő közlekedési nagyberuházás is szerepel 456 milliárd forint értékben. Jövőre készül el 11,1 milliárd forintból az 1-es villamos meghosszabbítása a Kelenföldi pályaudvarig.
A villamos- és trolibuszbeszerzés II. ütemére 17,6 milliárdot költenek 2020-ig, és hatalmas összeget, csaknem 278 milliárd forintot terveznek költeni az elővárosi vasútvonalak fejlesztésére - írja a lap.