A botránypapírt a tőzsde Prémium kategóriájából átsorolják a Standard kategóriába. Az átsorolást követő 1 éven belül nem is kérheti a társaság, hogy visszahelyezzék. A BUX és a BUMIX indexből már november 21-én kikerült a papír.
A tőzsde egyúttal felszólítja a kibocsátót, hogy a jövőben fokozottabban ügyeljen a szabályzat betartására, valamint a tőzsde felé fennálló tartozásait haladéktalanul rendezze - több tételben több mint 7 millió forinttal tartoznak a BÉT közleménye szerint.
A tőzsde és a felügyelet szerepét betöltő MNB számos határozatban figyelmeztette már a BTelt a tőzsdei szabályok, a tájékoztatási kötelezettség teljesítésére, több bírságot is kapott már a társaság, már kétszer fel is függesztették a kereskedést papírjaival - jelenleg is tart a legutóbbi felfüggesztés, nem lehet kereskedni a társaság papírjaival a BÉT-en, mivel a felfüggesztés okaként az MNB határozatában megjelölt rendkívüli tájékoztatást még mindig nem adta ki a cég.
A tőzsde arra is felhívja a figyelmet: magas a közkézhányad, a december 30-i állapot szerint a részvények 62,8 százaléka foroghat a tőzsdén (foroghatna, ha nem lenne felfüggesztve).
Rengeteg a baj
Már régóta nagyon nagy gondok voltak a Business Telecom háza táján, ezért nem is igazán meglepő, hogy a társaság közgyűlése nemrég profilváltásról és kivonulásról döntött.
A Magyar Telekom is pereli a BTelt elmeradt szolgáltatási díj és járulékai miatt, több mint 944 millió forint a pertárgy.
Mint emlékezetes, az MNB 2014. szeptember végén már figyelmeztette és felszólította a BTel-t a rendkívüli tájékoztatással kapcsolatos jogszabályi rendelkezések betartására, illetve a feltárt jogszabálysértések miatt 2,5 millió forint felügyeleti bírság megfizetésére is kötelezte.
A cég jelentése szerint a bő félmilliárdos nyereségből szűk félmilliárdos veszteség lett. Az árbevétel nőtt, de a részvényárfolyam több mint 90 százalékot esett egyetlen év alatt.
A cég papírjai még a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában forognak, azonban kikerültek a BUX és a BUMIX indexből november 21-én. A BÉT vezérigazgatója az index bizottság javaslatára azért döntött így, mert a társaság sorozatosan megszegte a tájékoztatási kötelezettségeit.
November közepén közel egy teljes napra leállt a cég országos szolgáltatása, a honlapja és ügyfélszolgálata is elérhetetlenné vált - az ügy pikantériája, még a Budapesti Értéktőzsdét sem lehetett telefonon elérni, mert a BTel szolgáltatásait használják. Ezzel az üggyel kapcsolatban sem volt kielégítő a tájékoztatás a felügyelet szerint.
Korábban egyszer már az MNB felfüggesztette a társaság részvényeinek kereskedését, mivel a kibocsátó megsértette a rendszeres tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó előírásokat. A jegybank 5 millió forint bírságot is kiszabott a cégre.
Nemrég arról is beszámoltunk: Timur Rahimkulov nagybefektető egymilliárd forintért cserébe próbálhatja meg felfuttatni a BTelt.