Nagyot esett az euró a dollárral szemben, megbillent a forint és a legtöbb európai tőzsde is a spanyol pénzügyminiszternek arra a bejelentésére, hogy a magas hozamfelárak arra utalnak, hogy országa előtt gyakorlatilag bezáródtak a pénzpiacok kapui. Cristobal Montoro az Onda Cero rádiónak mondta ezt.
Közben érkezett az újabb kedvezőtlen makroadat az euróövezetből. Májusban árnyalatnyit tovább csökkent a szolgáltatási szektor teljesítménye: a londoni Markit Economics gazdasági kutató intézet adata szerint a beszerzési menedzser index 46,7 pont volt az áprilisi 46,9 pontot követően. Elemzők 46,5 pontot vártak. A index nyolc hónapja folyamatosan csökken, az áprilisi érték a legalacsonyabb tavaly október óta. A mutatók 50 pont feletti értékei a gazdasági aktivitás bővülését, míg az 50 pont alattiak visszaesését jelzik. Az euróövezet legnagyobb gazdaságában, Németországban is több mint féléves mélypontra csökkent a mutató, 51,8 pontra az áprilisi 52,2 pontról.
A gyenge adatok és aggasztó hírek ellenére egyelőre nincsen egységes lejtmenet a piacokon, ugyanis egyre többen bíznak a közös eurókötvény megjelentetésében és abban is, hogy az amerikai Fed folytatja a mennyiségi lazítások sorát. A CNBC felmérése szerint a Fed minden bizonnyal hamarosan bejelenti újabb állampapír-vásárlási programját a gazdaság élénkítése céljából. A várakozások szerint 451 milliárd dollárra fog rúgni a harmadik kvantitatív enyhítés.
A forint árfolyama kismértékben gyengült az euróval szemben a délelőtt folyamán. Míg reggel még 302 forint alatt, addig késő délelőttre 303 forint fölött állt a jegyzés. Ennek hátterében egyértelműen a nemzetközi hangulat hullámzása áll.