1p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Folytatódott az erős eladói nyomás a tőzsdéken, zuhan az euró, gyengül a forint, esnek a nyersanyagok. A görög és a spanyol helyzet egyre súlyosabb, a befektetők teljes erővel az európai fejleményekre figyelnek. Ezúttal nem segített az a hír sem, hogy Kína tovább lazította a bankok tartalékolási követelményeit és nem látszik az sem, hogy milyen hír állíthatja meg az általános esést.

17:20

Továbbra is erős a nyomás a részvénypiacokon. Bár az amerikai indexek többsége már csak 1 százalék alatti veszteségen áll, az európai tőzsdék masszív, 2 százalék körüli mínuszt mutatnak.

A BUX 1,8 százalékkal esett, 17009 ponton zárt, a vezető részvények mind mínuszban fejezték be a napot. Az OTP 2,5 százalékkal esett, 3627 forintra, a Mol 1,2 százalékot veszített, 16300 forinton zárt, a Richter 0,6 százalékkal gyengült, 35705 forintra, a Magyar Telekom pedig 455 forinton fejezte be a napot, 1,5 százalékkal olcsóbban, mint pénteken.

15:45

Folytatódott az erős esés az amerikai tőzsdenyitásban is, a Dow Jones ipari index mind a 30 tagja gyengüléssel nyitott. Rossz hír volt, hogy a bajba került J.P. Morgan amerikai nagybank átszervezi a menedzsmentet. Tovább erősödött a dollár, a forint pedig tovább gyengült. Az európai gondok erősödése miatt ismét az amerikai állampapírok felé mozdultak a befektetők, a hozamok csökkentek 3, 5 és 10 éves futamidőn is. Friss árfolyamok>>

13:20

Ismét erős eladói hullám tarolja a piacokat a hét első kereskedési napján, a befektetők minden szegmensben az eladói oldalon vannak túlsúlyban. Az fő mozgatóerős a dollár erősödése, az euró/dollár keresztárfolyam már az 1,29-es szint alá esett, emiatt folytatódott az erős eladás az olaj és az arany piacán.

 

A dollár erősödését az euró esése okozza. Az európai közös pénz a görög és a spanyol fejlemények miatt esik. Görögországban a hétvégén sem tisztult a kép a politikai káoszban, úgy tűnik nem fog sikerülni olyan koalíciót összehozni, amelyik megtartja az euróövezeti tagságot és az eurót, így a csőd elkerülhetetlen. Közben Spanyolországban péntek óta egyértelmű, hogy nagyobb helyi bankok jelentős veszteségeket kénytelenek továbbra is elkönyvelni az ország hitelpiacán.

Ma ráadásul újabb hozamemelkedéssel adott el Spanyolország kincstárjegyeket és kötvényeket összesen 2,9 milliárd euróért, ami azt jelzi, hogy a befektetőket aggasztja az ország pénzügyi állapota. A 12 hónapos kincstárjegyekből 2,2 milliárd eurónyit értékesítettek 1,8-szeres túljegyzéssel. Az átlagos hozam 2,985 százalékra emelkedett a múlt hónapban tartott azonos lejáratú kincstárjegy-aukción kialakult 2,623 százalékról. Spanyolország 711 millió értékben 18 hónapos lejáratú kötvényeket is értékesített 3,2-szeres túljegyzéssel. Az átlagos hozam az áprilisi aukción elért 3,110 százalékról 3,302 százalékra emelkedett. A spanyolok csütörtökön 3 és 4 éves lejáratú kötvényeket terveznek eladni.

Folytatódott a forint gyengülése is, az eurót 291-292 forint körül jegyzik.A nyugat-európai tőzsdéken erős, 2 százalék körüli a mínusz, a BÉT-en a részvényszekció 1,5 százalék körüli esést mutat.

 

Ezúttal csak kicsit segített, és főleg az ázsiai kereskedésben, hogy sajtóértesülések szerint a Kínai Értékpapír-szabályzó Bizottság lazított a külföldiek számára a kínai részvény- és kötvénypiaci befektetéseket lehetővé tevő program keretein. A kvalifikált külföldi intézményi befektető nevet viselő program újabb módosításával a hatóság egyebek közt a merev befektetési szabályozásokon lazít. Ez azt jelenti, hogy mostantól nem kötelező a kvóta legalább 50 százalékát értékpapírokba fektetni, az a külföldi intézményektől függően szabadon felhasználható.

Szintén jelentős változás, hogy az új szabályok szerint ugyanahhoz a külföldi intézményhez tartozó több befektető is kiválthat engedélyt. A hírek szerint a hatóság a hosszútávú befektetők részére a kvóták nagyságának megnövelését is fontolgatja. A program eredeti, 30 milliárd dolláros keretét április elején növelték meg 50 milliárd dollárral, minden eddiginél több határokon túli intézménynek lehetővé téve a befektetést. Május elején a lapok arról cikkeztek: a hatóság a program résztvevői körének kiszélesítését vizsgálja, eszerint a jövőben külföldi fedezeti alapok és magántőkealapok is befektethetnének a kínai részvény- és kötvénypiacokon. A programot a kínai vezetés 2003-ban indította el a külföldi intézményi befektetők Kínában való tőkepiaci beruházásainak keretprogramjaként. A külföldi beruházóknak először a hatósághoz kell engedélyért fordulniuk, ezután a devizafelügyeletért felelős szabályozószerv, a SAFE határoz meg kvótákat számukra. Idén már 28 új külföldi intézmény kapott engedélyt, míg tavaly egész évben csupán 29.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Deviza / Áru Még ennél is jóval magasabb üzemanyag-árakat jósolnak a jövő hétre
Privátbankár.hu | 2016. október 1. 16:59
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Deviza / Áru Két kézzel szórja a pénzt a tűzre a kínai jegybank
Privátbankár.hu | 2016. február 7. 12:04
Tovább zuhan a kínai devizatartalék, miután a jegybank rengeteg pénzt éget el a piacon a jüan stabilizálására.
Deviza / Áru Őrülten vették az olajat, de a forint és az OTP is kapós volt
Privátbankár.hu | 2015. június 10. 18:53
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Deviza / Áru Hol van a mi forintunk? Lengyelország jobban teljesít
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 16:17
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Deviza / Áru De jó, hogy nincs devizahitelünk – végképp megállíthatatlan a frank
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 17:00
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Deviza / Áru Újból a vas és acél országa lehetünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 15:58
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Deviza / Áru Tovább adják a forintot: ma is gyengülünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 09:34
Megint 301 forintál jár az euró jegyzése, több régiós devizával együtt gyengülünk.
Deviza / Áru Európában is a kőolajért megy a harc - bíróságra citálják a németeket
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 07:50
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Deviza / Áru Elhagyta magát a forint - frissítve
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 13:54
Az előző két nap komoly erősödése után ma visszaesett a forint, az euró árfolyama 300 körül van ismét.
Deviza / Áru Zseniális devizaügylet, vagy a következő svájci frank bukta?
Fellegi Tamás | 2015. április 21. 16:24
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG