Összesen 18, 9 üveges és 9 dobozos búzasört vizsgáltak a NÉBIH munkatársai. Magyar, német, belga, holland, osztrák és francia előállítású termék egyaránt szerepelt az itallapon.
A termékek élelmiszerbiztonsági szempontból fontos paramétereit, azaz a toxin- és nehézfémtartalmat, illetve növényvédőszer-maradék, köztük a glifozát tartalmat is. A mért értékek minden esetben a megengedett határérték alatt voltak.
A búzasörök a minőség hatósági próbáján is átmentek. Az alkohol-, a CO2-, az energia-, az eredeti és valódi extrakttartalom, valamint a szín meghatározása során sem találtak kifogásolnivalót a szakemberek.
A 18 búzasör között előfordult világos szűrt-szűretlen, vörös, félbarna, barna, valamint egy biosör is, alkoholtartalmuk pedig 4,5-7 százalék között mozgott.
A három dobogós
- A kóstolók kedvence a Hoegaarden minőségi világos belga fehér búzasör lett.
- A második helyen azonos pontszámmal a hazai előállítású, szűretlen vörös Alakor Biosör és a Paulaner Hefe-weissbier német világos szűretlen búzasör végzett.
- Harmadikként a Chimay belga minőségi félbarna búzasör zárt.
Te nézegeted a kalóriatartalmat sörözés közben? Kellene! Sörhas. Ez a szó sok mindent elárul arról, hogy a sörfogyasztás igen könnyen zsírképződést is okozhat. A sörök között óriási különbség lehet energiatartalmukat tekintve, de ha csak az alkoholért isszuk, akkor úgy látszik, majdnem mindegy. A Privátbankár cikke >>>> |