A Napi Gazdaság keddi száma szerint az E.On megkapta a Gazdasági Versenyhivataltól az engedélyt arra, hogy eladja két magyarországi erőművét, a debrecenit és nyíregyházit. A vásárló Veolia és az E.on már tavaly megegyeztek, hogy a két, 2013 óta nem üzemelő erőművet átveszi a francia cég. Az E.On 2013 júniusában állította le a hő- és áramelőállító központokat, a kedvezőtlen gazdasági környezetre hivatkozva. A Veolia vizsgálja a biomassza-tüzelés alkalmazásának lehetőségét is.
Megkezdték a bankok a devizahitelesek értesítését, küldik a levelet az ügyfeleknek. Arról, hogy mi lesz az értesítőben, cikkünkben mindent megtudhatnak. A bankok várhatóan a törvénynek megfelelően április végéig minden érintettet értesítenek, több helyen új alkalmazottakat vettek fel a sikeres kézbesítés érdekében. Azok, akik nem értenek egyet a bankkal az értesítést követően sem, a Magyar Nemzeti Bank mellett működő Pénzügyi Békéltető Testülethez fordulhatnak vagy jogászhoz.
A korábbi bejelentéseknek megfelelően megkezdi újraszervezését a hírhedt hazai tőzsdeszereplő, a Business Telekom. Hitelezők egy részével sikerült megegyezni és heves egyeztetések folynak az Elastoffice AG-vel is. A tárgyalásokat március 20-ig kell sikeresen lezárni, addig nem is számítanak felszámolásra. A BTel papírjaival ismét lehet kereskedni, mivel a cég pótolta a hiányzó rendkívüli tájékoztatást.
Németországban megkezdődött tegnap a CeBIT, a világ legnagyobb informatikai kiállítása és vására. Fő témák a dolgok internete és a digitális gazdaság. A Telekom okoskerékpárt mutat be, a BlackBerry mobilgyártó hétfőn kijött a legbiztonságosabb tablettel, de rengeteg újdonságra lehet még számítani a 3300 kiállítótól. Ezzel egy időben az amerikai Austinban egy szintén nagyszabású szórakoztatóipari- technológiai bemutató folyik, a South By Southwest, amelyen ott van például a SoundArc nevű magyar játékfejlesztő startup, vagy az általunk is bemutatott házi sörfőzéssel foglalkozó Brewie.
Kevés makrogazdasági adatra hagyatkozhatnak ma a befektetők az európai piacokon. A ZEW gazdaságkutató intézet egy óra múlva ismerteti a márciusi német és uniós hangulatindexét, illetve a februári fogyasztói árindexet az Európai Unióban. Egyébként vegyesen nyitottak a piacok: a szárnyaló frankfurti index öt század százalékos eséssel nyitott, míg a londoni és a párizsi piac pluszban kezdett. A BUX a tegnapi záráshoz képest alig változott, mára pedig emelkedésre számítanak a hazai elemzők. Amellett, hogy a Mol osztalékjavaslata kellemes hatással lehet a részvényekre, az Otp is jól teljesít, így összességében enyhe növekedésre várnak a szakértők. Szerdán összeül a FED nyíltpiaci bizottsága, így a befektetők arra várnak, hogy tisztábban láthatnak majd az amerikai kamatemeléssel kapcsolatban.