A jelentés a szárazságot „csendes gyilkosként” írja le, amely „bekúszik, elszívja az erőforrásokat és - mint egy lassított felvételben, tesz tönkre életeket”. A szervezet szerint súlyosbítja az olyan problémákat, mint a szegénység és az ökoszisztéma összeomlása.
A jelentés kiemeli az afrikai, mediterrán, latin-amerikai és délkelet-ázsiai hatásokat, beleértve azt is, hogy Szomáliában a becslések szerint 4,4 millió ember küzdött válságszintű élelmiszer-bizonytalansággal az év elején. Azt javasolja a kormányoknak, hogy készüljenek fel egy „új helyzetre” olyan intézkedésekkel, mint a megerősített korai figyelmeztető rendszerek – írja a BBC..
Fotó: Depositphotos
„Ez egy lassan haladó globális katasztrófa, a legrosszabb, amit valaha láttam” – mondta Dr. Mark Svoboda, a tanulmány társszerzője, az Egyesült Államok Nemzeti Aszálymérséklési Központjának alapító igazgatója.
„Ez a jelentés hangsúlyozza annak szükségességét, hogy szisztematikusan figyelemmel kísérjük, hogyan befolyásolja az aszály az életet, a megélhetést és az ökoszisztémák egészségét, amelyektől mindannyian függünk.”
A világ aszály góchelyeiről szóló jelentés azonosítja a 2023 és 2025 közötti időszakban a legsúlyosabban érintett régiókat is.