Napjainkban már egyre jobban odafigyelünk arra, mit hozhatunk ki megtakarításainkból, befektetéseinkből. A testre szabott, a kockázatvállalási hajlandóságunkhoz, elképzeléseinkhez és lehetőségeinkhez maximálisan igazodó megoldás megtalálása azonban nem egyszerű – ebben tudnak segíteni az MKB Bank személyes pénzügyi tanácsadói.
Az MKB Alapkezelő legújabb, december 15-ig jegyezhető befektetési alapja, a hosszú távú megtakarításoknak kínál biztonságos befektetési alternatívát. Az MKB FIX Hozamú Tőke- és Hozamvédett Származtatott Befektetési Alap meghatározó globális jelenléttel bíró, tőkeerős vállalatok részvényteljesítményéből nyújt részesedést, lejáratkori tőkevédelem, illetve az ötéves futamidőre járó 20%-os (éves szinten 3,99%; EHM: 3,71%) védett hozam mellett. Az alap alacsony kockázatú befektetési forma, ugyanis a lejáratkori tőke- és hozamvédelmet az alap befektetési politikája biztosítja.
A kecsegtető hozamon túl, ha ügyfelünk az alapot nyugdíj-előtakarékossági (nyesz) számlán helyezi el az MKB Bankban, az elért hozam adómentességet is élvezhet, míg a számlára befizetett összeg után adó-visszatérítés vehető igénybe.
Egy egyszerű példa arra, hogyan lehet 500 ezer forint MKB FIX Hozamú Tőke- és Hozamvédett Származtatott Alapba való befektetéssel 116 ezer forinttal több bevételt elérni MKB Nyugdíj-előtakarékossági számlán:
500 ezer forint befektetésével és az MKB FIX Hozamú Származtatott Alap lehetséges legalacsonyabb hozamfizetésével kalkulálva, standard értékpapírszámlán az ötéves futamidő végén ügyfelünk 84 ezer forint adózott hozamot érne el.
Ha nyesz számlán helyezi el ugyanezt az összeget, a standard értékpapírszámlához képest 116 ezer forinttal több, összesen 200 ezer forint bevétel elérése lehetséges.
A számlára befizetett 500 ezer forint után adó-visszatérítés vehető igénybe: ez jelenleg az évente befizetett összeg 20 százaléka, jelen kalkulációban 100 ezer forint.
A 20 százalékos (éves szinten 3,99%; EHM: 3,71%) védett hozam, azaz 100 ezer forint pedig mentesülhet a 16 százalékos kamatadó – esetünkben 16 ezer forint – megfizetésétől.
Fontos figyelembe venni azonban azt is, hogy nyugdíjcélú megtakarítási formáról van szó, így a nyesz számlán elért jövedelem adómentességének, és az adó-visszatérítés igénybevételének feltétele a számla nyugdíjszolgáltatásként történő megszüntetése. Erre legkorábban a számlanyitás adóévét követő harmadik adóévben kerülhet sor, a számla tulajdonosának pedig igazolnia kell nyugdíjjogosultságát. A számlán az adóévben befizetett összeg 20 százaléka után vehető igénybe adóvisszatérítés, maximum 100 ezer forint. Ha a számlatulajdonos 2020 előtt éri el a nyugdíjkorhatárt, az adókedvezmény összege legfeljebb 130 ezer forint lehet évente.
Az MKB Nyugdíj-előtakarékossági számla ideális hosszú távú megtakarítási forma azoknak, akik fontosnak tartják anyagi biztonságuk megerősítését nyugdíjas éveikre is.
Az MKB FIX Hozamú Tőkevédett Származtatott Befektetési Alapról és a nyugdíj-előtakarékossági számlával kapcsolatos tudnivalókról, feltételekről a bank személyes pénzügyi tanácsadói testre szabott információkkal szolgálnak az MKB Bank 88 tagú fiókhálózatában, vagy az MKB Telebankár 06 40 333 666 számán. További részletek az www.mkb.hu oldalon.
(x)