Az Aegon Magyarországnál körülbelül négyszázan jelentettek viharkárt, összesen mintegy 33 millió forintos értékben. Ez a közeljövőben csak tovább romlik majd, mert marad a viharos időjárás.
A Generali Biztosítóhoz mintegy 930 kárbejelentés érkezett. Ezek túlnyomó többsége szélkár, de villámcsapás, felhőszakadás és jégverés miatt is tettek bejelentést. A károk becsült értéke összesen 80 millió forintra tehető. A legtöbb bejelentés szintén Budapestről érkezett, de Pécs és Debrecen térségéből is magas számban keresték meg a biztosítót.
Az Allianz Hungária Zrt.-hez idén eddig 3000 viharos időjárással összefüggő kárbejelentés érkezett, csaknem 130 millió forint értékben. Ebből csak áprilisban 275 kárt jelentettek, melynek várható értéke 17 millió forint lesz. Az átlagos kárérték az év egészét tekintve közel 50 ezer forint. A héten bekövetkezett károk területi elhelyezkedését tekintve a legtöbb bejelentés Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből érkezett az Allianzhoz.
A Groupama Garancia Biztosítóhoz 952 bejelentés érkezett a viharokkal kapcsolatban, a becsült kárösszeg 60 millió forint.
Miután a szeles idő tovább tart majd, ráadásul a kárbejelentések zöme a viharos időjárást követő napokra jut majd, így az előzetes biztosítói kárigény inkább a 300 millióhoz közelít majd.
Így vigyázzon magára!
A legtöbb kár ismét Budapesten volt, de Nyíregyháza, Debrecen és Pécs sem marad el sokkal. A jelenség erősségét nem igazán befolyásolhatjuk, de felkészülhetünk rá. Ehhez gyűjtött tanácsokat az Aegon:
- Az ajtókat, ablakokat zárjuk be!
- Áramtalanítsuk az elektromos berendezéseket!
- Ha nem otthon tartózkodunk, keressünk védett, stabil helyet!
- Álljunk autónkkal biztonságos, zárt helyre!
- Kerüljük el a fákat, épületeket, hogy a letört ágak, cserepek, üvegszilánkok ne okozzanak sérülést.
- Védjük fejünket a szél sodorta tárgyaktól, ágaktól!
- Tartsuk erősen a kisgyerekeket, ne szakadjunk el társainktól!
- Maradjunk távol a leszakadt, életveszélyes villamos távvezetéktől!