Karácsony előtt a legtöbb háztartásban a háziasszonyok többfogásos menüvel készülnek, igyekeznek minden családtag kedvencét megsütni, megfőzni. Az áruházak, élelmiszerboltok is készülnek a növekvő keresletre, ilyenkor gyakran ellenőrizetlen helyről származó húsáru is a polcokra kerülhet.
Óvjuk saját és családunk egészségét azzal, hogy ellenőrzött helyről származó, jó minőségű húst választunk. A kiváló alapanyag érezhetően pozitívan befolyásolja a termék élvezeti értékét, így a megfelelő tárolással és elkészítéssel, sokkal finomabb lesz az étel - közölte a Privátbankárral a Bonafarm Zrt.
„Elsősorban a takarmányozás, a higiénia és az állatok tartása határozza meg a tőkehús minőségét, amelynek alapja a stabil genetikai- és állat-egészségügyi hátterű tenyészállomány.” – mondta Katona Gergely a Bonafarm húsmestere.
Állattal csak a telepen találkozhatnak a dolgozók
Az újmajori telep szigorú Állategészségügyi Szabályzattal rendelkezik, amely részletesen tartalmazza a telep személy- és jármű forgalomra vonatkozó követelményeit. A legbelső zónába – az állatokhoz közvetlenül - bejutni sem egyszerű, a telepre jövet mindenkinek kötelező zuhanyoznia, hajat mosnia, majd telepi ruhába átöltöznie -közölte Katona Gergely.
A Bonafarm Mezőgazdaság újmajori sertéstelepe – amely 1400 koca számára biztosít helyet - kiemelten magas állat-egészségügyi státusszal rendelkezik. A szigorú szabályozás célja, hogy a hét legjelentősebb „nagy gazdasági kárt okozó” sertésbetegségtől a telep mentes maradjon, így garantálva, hogy a malacok egészségesek legyenek. A szigorú követelmények például azt is meghatározzák, hogy az állatorvos csak az újmajori telepet látogathatja (azaz magán állatorvosi szolgáltatást nem végezhet), a fertőzési lehetőségek elkerülése érdekében. Ugyanezen ok miatt a dolgozók még otthon sem tarthatnak háziállatot.
A társaság tájékoztatása szerint a gyógyszerfelhasználásuk, a megfelelő védelemnek köszönhetően jóval a magyar átlag alatti, és annak is nagy része a megelőzést és a kedvező állat-egészségügyi státusz további fenntartását szolgálja.
A malacok szeretnek relaxálni
Katona Gergely szerint a modern technikai megoldások, a korszerű eszközök az állatok megfelelő életkörülményeit szolgálják. A szakember szerint fontos az is, hogy az állatokat ne bántalmazzák, fontos ugyanis az állatokat érő stressz csökkentése.
A stressz-mentes környezet elengedhetetlen része a megfelelő fekvőfelület, a tisztaság és kellő mennyiségű és minőségű takarmány és víz biztosítása. A malac és a koca hőmérsékleti igényei eltérnek, míg a koca a hűvösebb (20 fokot), a kismalacok a melegebb klímát (jellemzően 30 fok körülit) kedvelik. Mindezt a termek hőmérsékletének szabályozásával, továbbá egyedi fűtéssel lehet biztosítani.