A CPI Property Group teljes portfóliója 2023-ban meghaladta a 20,3 milliárd eurót. Ezek mellett Magyarország legnagyobb irodaállomány-tulajdonosa és -üzemeltetője, illetve a hazai retail piacon – a bevásárlóközpont-üzletágban – a negyedik legnagyobb szereplő. A vállalat hazánkban jelenleg 603 500 négyzetméternyi kereskedelmiingatlan-területet kezel. A magyarországi portfólió összértéke 1,3 milliárd euró, miközben a kihasználtság 93 százalékot tesz ki – írják sajtóanyagukban.
A vállalathoz 328 500 négyzetméternyi irodaterület tartozik, többek között olyan épületeket nevesíthetünk, mint a myhive Haller Gardens, az Arena Corner vagy éppen a BudaPart Gate. A portfólió számos épülete elérte vagy megközelítette a 100 százalékos kihasználtságot, 54 ezer négyzetméternyi területre több mint 60 bérleti szerződést írtak alá 2023-ban – emeli ki a CPI Hungary.
Bevásárlóközpontok és luxushotelek a portfólióban
Az irodaházak mellett a vállalat 275 ezer négyzetméteren évi 65 millió látogatót fogad, olyan bevásárlóközpontokban és bevásárlóparkokban mint az Europeum, a Pólus, a Campona és a Stop Shop. Továbbá a hotelek közül a Mamaison Andrássy Hotel, a Courtyard Marriott és a Marriott Budapest is az ő égiszük alá tartozik.
Aktív volt a CPI a vállaltfelvásárlások terén
Három különböző cégkultúrával rendelkező ingatlanpiaci vállalatot vontak össze egy egységes vagyonkezelési rendszerbe, amelynek során a két bekapcsolódó vállalat – Immofinanz és S IMMO – erősségeit megtartották, elég ha csak a myhive irodamárkát említjük meg.
Kiemelik, hogy a jelenlegi átalakuló gazdasági környezetben az egyes eszközöket eltérő módon érintik az aktuális trendek és mutatók. Így a szállodaipar fellendülést él át, az irodapiac folyamatosan alkalmazkodik az új trendekhez, míg a bevásárlóközpont-üzletág a jól ismert kihívásokkal küzd. Vagyis az integrált vállalatirányítás diverzifikált portfólióval párosul, amely egyedi megközelítési módokat jelent a menedzsment számára.
A vállalat versenyképességét az integrált vagyon- és ingatlankezelés, illetve a korszerű energiastratégia biztosítja. Az in-house szolgáltatások pedig hosszú távon bérlőmegtartó erővel bírnak. Elősegítik a gyors reakcióidőket a bérlők problémáinak kezelésére, illetve a hatékony és rugalmas épületüzemeltetési megoldásokat, amelyek magas kihasználtsági mutatókat eredményeznek – írják.
Nagyvállalatként is törekedni a fenntarthatóságra
A CPI Magyarország legnagyobb irodaportfólió tulajdonosaként és üzemeltetőjeként aktívan támogatja a teljes szektor ESG (Environmental, Social, Governance) szemléletének formálását. A cég hazánkban az ingatlanpiacon elsőként állított fel ESG stratégiát, illetve elsőként ajánlott a bérlőinek „Fenntarthatósági megállapodást”, közismertebb nevén zöld bérleti szerződést. Ezek alapján fenntarthatósági fórumokat tart évente kétszer, hogy megismertesse a bérlőket a környezettudatos együttműködési lehetőségekkel, illetve együtt hatékonyan csökkentsék az ingatlanok és bérlemények környezetre gyakorolt negatív hatásait. Továbbá a CPI a villamosenergia-szükségletét régiós megújuló energiaforrásokból biztosítja származási garanciával – zárul a közlemény.