Az alvállalkozók nevében eljáró Likvid Kontroll Kft. kintlévőség-kezelő ügyvezetője elmondta: arra kívánják az építőipari társaságba egy évvel ezelőtt mintegy 50-60 millió forint tőkével tulajdonossá vált állami szervezet figyelmét felhívni, hogy a HBF Építőipari Kft. mintegy 500 millió forinttal tartozik több tucat alvállalkozónak. A demonstráción arra kérték a Széchenyi Tőkebefektetési Alap felügyeletét ellátó minisztériumot, hasson oda, hogy rendeződjön a helyzet a mintegy 100 vállalkozó érdekében.
A demonstrálók képviselőit nem engedték be a Széchenyi Befektetési Tőkealap irodáiba. Erről személyesen kívánták tájékoztatni a felügyeletet ellátó Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vezetőjét, vagy annak képviselőjét, de ott sem fogadták őket.
Mit mondanak a tartozásban érintettek?
Katona Zoltán, a HBF Építőipari Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy társaságuk kintlévősége nagyjából megegyezik a hitelezők által követelt összeggel, helyzetüket az építőiparra jellemző körbetartozás nehezíti. Minden tulajdonosuk szándéka, hogy minden érintett bevonásával megnyugtatóan rendezzék a helyzetet, és ha az egyik hitelezőjük, a CLH cég visszavonja a felszámolási eljárásra vonatkozó kezdeményezését, akkor két héten belül újabb ajánlatot tesznek a hitelező alvállalkozóknak, amelynek lényege, hogy ütemezve kifizetnék a tartozást. Ha a CLH nem vonja vissza a felszámolási eljárásra vonatkozó bírósági beadványát, akkor a HBF Építőipari Kft. védelmet kér, és a tárgyalások azok szabályai szerint folytatódnak