A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Magyarország versenyképességét az oktatás színvonalának emelésével is támogatja - mondta a jegybank oktatási igazgatója pénteken az M1-en.
Előre a ranglétrán
Dubéczi Zoltán kiemelte: a felsőoktatás támogatásával az MNB hosszú távon ahhoz kívánja hozzásegíteni a magyarországi egyetemeket, hogy a globális ranglistákon helyet kapjanak a legjobb száz felső oktatási intézmény között. A jegybank rövid távon pedig a magyar közgazdasági oktatás színvonalának növelését tűzte ki célul, azonban a minőség mellett mennyiségi növekedésre is szükség van, ugyanis a közgazdasági képzéseken túl kevés a hallgató - tette hozzá.
Dubéczi Zoltán felidézte, hogy az MNB tavaly szeptemberben elsőként a Pécsi Tudományegyetemmel közösen indította el új geopolitikai, geoökonómiai doktori programját, a Budapesti Corvinus Egyetemmel történő együttműködés révén pedig egy új jegybanki specializációt alakítottak ki.
Mit keres a felsőoktatásban az MNB? Az MTA Közgazdaságtudományi Bizottsága nemrég megkongatta a vészharangot az MNB oktatási programja miatt. Dr. Ábel István bizottsági tag interjút adott a Privátbankárnak: szerinte nem feltétlenül kell félni attól, hogy az MNB terjeszkedik az oktatás területén. |
Kiemelt cél
Matolcsy György jegybankelnök tegnap a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági Évnyitóján is elmondta: a versenyképesség fejlesztéséhez elengedhetetlen az oktatás fejlesztése, ehhez pedig úgy tűnik, egy hatalmas wellnes-bunkeren keresztül vezet az út: tegnap számolt be arról a 444, hogy a Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány (Pageo), amely oktatási központot akar létrehozni a Budai Várnegyedben, háromszintes, wellness-funkciókkal bővített bunkerrendszert építene. A Pageo közleményben tagadta, hogy készülne ilyesmi.