Közel négyszeres túljegyzés volt a három hónapos kincstárjegyek aukcióján, a 45 milliárd forintnyi papírra 173,4 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, így nem meglepő, hogy 55 milliárd forintra emelték a kibocsátási mennyiséget. Az átlaghozam 7,84 százalék lett éves szinten, majdnem pontosan annyi, mint az előző napi 7,85 százalékos másodpiaci referenciahozam és alacsonyabb az egy héttel korábbi 7,98 százalékos aukciós eredménynél is.
A szokásos naptári negyedéves ütemezéstől némileg eltérően február-áprilisi állampapír-kibocsátási tervet tett közzé az ÁKK. Ebben az említett időszakban lejáró mennyiségnél 145 milliárd forinttal több diszkont kincstárjegy és 134 milliárd forinttal több államkötvény kibocsátása szerepel. Ez azért érdekes, mert a decemberben közzétett éves terv szerint egész évben 613 milliárd forintnyi forintbank kibocsátott állampapírt szándékoztak kibocsátani (nettó, tehát a lejáratok megújítása feletti mennyiségről van szó).
Ez időarányosan negyed évre csak 153 milliárd lenne, most pedig három hónap alatt majdnem 280 milliárd forintnyi kibocsátása várható. Ráadásul az említett 613 milliárd úgy oszlana meg a terv szerint, hogy 566 milliárd jönne kötvényekből, és csak 11 milliárd kincstárjegyekből, de most a kincstárjegyekre ennek sokszorosát irányozták elő. (További 36 milliárdot lakossági papírokból terveztek begyűjteni, amire az új inflációkövető kötvénnyel jó esély látszik.)
Három hónapos kincstárjegyek aukciói |