2p

Ezt írja elő a friss kormányrendelet.

A kormányrendelet szerint a hatodik életévét be nem töltött kiskorú, valamint értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve autizmus spektrumzavarral élő személy kivételével mindenki köteles 

  • a tömegközlekedési eszközön utasként, illetve a tömegközlekedési eszközön történő munkavégzés során,
  • a pályaudvarok, az állomások, illetve a megállóhelyek utasforgalom számára megnyitott részein, valamint a személyforgalom lebonyolítására és kiszolgálására szolgáló azon munkahelyein, ahol az utasok és a dolgozók közvetlen kapcsolatba kerülhetnek 

maszkot olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.

Az sem mindegy, hogy viseljük. Fotó: depositphotos
Az sem mindegy, hogy viseljük. Fotó: depositphotos

Értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve autizmus spektrumzavarral élő személy a fogyatékosságügyi országos érdekvédelmi szervezet által kiállított tagsági igazolvánnyal, a maszkviselésre vonatkozó szabályok alóli mentesség érvényesítéséhez kiállított, fogyatékos állapot fennállását igazoló dokumentummal, orvosi igazolással igazolhatja az állapotát.

Nem köteles a tömegközlekedési eszköz vezetője maszkot viselni a tömegközlekedési eszköz zárt kialakítású vezetőfülkéjében történő munkavégzés során.

Az üzemeltető köteles gondoskodni arról, hogy a tömegközlekedési eszközön vagy a helyiségben, illetve a területen tartózkodók a maszkot viseljék. Ha ezt valaki nem teszi, azzal szemben intézkedhetnek, illetve szankciókat alkalmazhatnak. A tömegközlekedési eszközön maszk nélkül utazó vagy a maszkot nem a rendeletben meghatározott módon viselő személyekre a viteldíjon felül többletdíjra (pótdíjra) büntethetik.

Azt a személyt, aki a tömegközlekedési eszköz vezetőjének vagy az üzemeltető más alkalmazottjának felszólítására sem viseli a maszkot, vagy nem hagyja el a tömegközlekedési eszközt, a tömegközlekedési eszköz vezetője vagy az üzemeltető más alkalmazottja köteles

  • az utazásból kizárni,
  • rendőri intézkedést kezdeményezni, és
  • gondoskodni arró, hogy e személy leszálljon a tömegközlekedési eszközről.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Nagy Márton a mobilszolgáltatókkal egyeztetett
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 10:35
Árkorlátozás jöhet.
Közérdekű Matolcsy Györgyék építkezései előtt kormányrendeletek simították az utat
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 10:14
A jegybank Szabadság téri székházának felújítását is nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházássá minősítették. 
Közérdekű Rekordok árnyékában
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 12:45
A nemzetközi teniszvilág figyelme Miamira irányult vasárnap, mert Novak Djokovicnak esélye nyílt megszereznie a századik ATP tornagyőzelmét. Egy csúcsot azonban már azzal felállított, hogy a mestertornák legidősebb döntőse lett. Budapesten is jubileumra készültek a tenisz szerelmeseinek 25. alkalommal megrendezett Csók Tenisz! csapatversenyén.
Közérdekű Hiányoznak a bambínók
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 11:58
Európa az Atlanti-óceántól az Urálig, az Északi-sarkkörtől a Földközi-tengerig népességének fogyásával küzd. A zsugorodásban élen járó országok közül Olaszország riasztó adatokat produkál.
Közérdekű NGM: Kezd visszaállni a lakosság bizalma
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 09:18
Januárban 10,4 százalékkal nőtt a bruttó átlagkereset, a reálbér 17 hónapja emelkedik, hívta fel a figyelmet a tárca.
Közérdekű Matolcsy György megszólalt a százmilliárdos botrány ügyében, szerinte minden rendben
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 08:56
Matolcsy György szerint súlyos hibákat tartalmaz az ÁSZ jelentése, az alapítványi vagyont nem érte kár.
Közérdekű Újabb területen foghatja meg az árakat a kormány
Privátbankár.hu | 2025. március 29. 08:47
Még az árstop is visszatérhet.
Közérdekű Orbán Viktor az ellenzéki füstölésről: „Ilyet sem láttunk még”
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 09:14
Szigorítást lengetett be a kormányfő.
Közérdekű Szörnyű, mire készülnek a benzinkutak
Privátbankár.hu | 2025. március 26. 14:22
Nagy áremelések jönnek csütörtökön.
Közérdekű Árrésplafon: itt az új minisztériumi tájékoztató
Privátbankár.hu | 2025. március 26. 10:54
Összesen 1000 termékből 874-nek az ára csökkent a Nemzetgazdasági Minisztérium szerint. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG