A YouTube, vagy a Facebook felhasználói a napokban szembesülhetnek olyan hirdetésekkel, amelyekben látványosan át akarják verni a felhasználókat.
Itt a magyar köztársasági elnök szájmozgásával és meglehetősen gyenge nyelvtudást mutató mesterséges intelligenciával igyekeznek rávenni kisbefektetőket, hogy 90 ezer forintos befeketetéssel Mol-részvényekből busás haszonra tegyenek szert.
A csalók egyben egy ismert méditaermék stílusát és kiszerelését vették át, ha valaki a linkre kattint azt hiheti, hogy az Index.hu hírét olvassa.
De ez nem így van.
A magunk részéről nem akarjuk, hogy szélesebb körhöz eljusson ez a csalás. A hírről beszámolunk, de az átverés lehetőségét semmilyen szinten nem akarjuk promótálni.
Megkerestük az ügyben a Mol sajtóosztályát is, állásfoglalásukat változtatás nélkül közöljük.
„Sajnos az utóbbi napokban ismét megjelentek olyan hirdetések, befektetésre vonatkozó felhívások, melyeket a Mol nevével visszaélve csalók indítottak.
Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy az ilyen jellegű hirdetések, ajánlatok mögött nem a Mol áll, ezekhez az aktivitásokhoz, ajánlatokhoz vállalatunknak nincs köze.
Az esetről tudomásunk van, egyúttal megtettük a megfelelő lépéseket, melyekkel fellépünk az internetes csalók ellen.”
Magunk is sokat foglalkozunk az elkeserítő csalási kísérletekkel.
Ez a történet is csak annyiról szól, ha túl szép, hogy igaz legyen, akkor érdemes egyet hátralépni.