Oroszországban az igazolt Covid-19-fertőzések száma az elmúlt nap alatt 4696-tal 966 ezer 189-re emelkedett a kedden közölt hivatalos adatok szerint. Ez volt április vége óta a legalacsonyabb napi növekmény. A terjedés üteme 0,5 százalékos, az új esetek 26,7 százaléka tünetmentes.
Oroszország a negyedik helyen áll a világon az eddig kimutatott koronavírus-fertőzések számát tekintve az Egyesült Államok (5,7 millió), Brazília (3,6 millió) és India (3,1 millió) után.
Az aktív esetek száma 2076-tal 169 874-re csökkent. A halálozások száma 120-szal 16 568-ra, a gyógyultaké pedig 6642-vel 779 747-re emelkedett.
Az országban a járvány kezdete óta több mint 34,8 millió, az elmúlt nap folyamán pedig mintegy 187 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 214 ezer 519 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.
Solban Kara-Ool, a Mongólia határán fekvő Tuvai Köztársaság vezetője közölte, hogy másodszor is elkapta a Covid-19-et. A politikust ugyanezzel a fertőzéssel már kezelték kórházban május 25. és június 4. között.
Vlagyimir Csulanov, az orosz egészségügyi minisztérium főinfektológusa kedden az Interfax hírügynökségnek kijelentette, hogy a másodszori fertőzés igen ritka. Oka az egyes emberek immunrendszerének sajátosságában keresendő, és abban hogy a szervezet védekező rendszerének legyengülése esetén kevés antitest termelődik.
Jövő hónapban jöhet az újabb vakcina bejegyzése
Anna Popova tisztifőorvos, az orosz fogyasztóvédelmi felügyelet vezetője a Gazeta.ru beszámolója szerint közölte, hogy Oroszországban szeptember folyamán bejegyezhetik a második Covid-19 elleni vakcinát, a novoszibirszki Vektor központ egyik oltóanyagát.
Rinat Makszjudov, a Vektor vezérigazgatója a Rosszijszkaja Gazeta kormánylapnak elmondta: azért van szükség többféle vakcina kidolgozására, mert a kezdetekkor nem tudható, hogy melyik lesz a leghatékonyabb és a legbiztonságosabb közülük. Az oltóanyagok alkalmazását emellett differenciálhatják a különböző lakossági csoportok között.
Makszjudov szerint a Vektor három vektorvakcina, valamint egy-egy alegyeség-, peptid- és mRNS-alapú oltóanyag kifejlesztésén dolgozik.