A szvasztika vagy horogkereszt jelenleg egyik ország, legális párt, nemzetközi szervezet, cég jelképei között sem szerepel. Eredetileg azonban indiai vallási szimbólum volt, így Ázsiában vallási célokra ma is használják, anélkül, hogy a nácizmusra utalnának vele. (A magyar Wikipédia itt ír róla.)
A vörös csillag azonban nem csak a kommunizmus jelképe Nyugaton, hanem sok minden másé is. Így szociáldemokrata pártoké (amelyeket nem becsületes dolog összemosni a kommunizmussal), mint a mexikói PSD, vagy a brazil Munkáspárt (PT), amely 2003-tól 2016-ig a brazil kormánykoalíció része volt. (A tavaly leváltott Dilma Rousseff-el az élen.) A Wikipedia egyik szócikke alapján úgy tűnik, manapság a valódi kommunista pártok inkább a sarló-kalapácsot preferálják.
Csillagok Svájctól Dzsibutiig
Az nem meglepő, hogy a kommunista és sztálinista, koncentrációs táborokat fenntartó Észak-Korea zászlajának közepén egy nagy vörös csillag éktelenkedik. De egy egész sor, cseppet sem kommunista ország zászlajában van még ott. Az Új-Zélandi zászlóban mindjárt négy kisebb példányt is találunk. Van még Panama, Észak-Ciprus, Tunézia, Dzsibuti, Zimbabwe, Algéria, Washington D. C., Kalifornia állam vagy például Valais (Wallis) svájci kanton zászlajában is belőle.
Van vörös csillag Fehéroroszország (Belorusszia) még mindig eléggé szovjet stílusú címerében, Kubáéban viszont, amely kommunista ország, vörös sapkában ugyan, de fehér csillag szerepel. Az úgynevezett frígiai sapka, amely többnyire vörös, egyébként számos latin-amerikai ország címerében látható, a szabadság jelképe. Sok forradalomban használták, mint a Nagy Francia Forradalom is, és így számos ember halála is kapcsolható hozzá.
Halálos fegyverek tömege
Az olasz címer közepét egy hatalmas öt ágú csillag foglalja el, széle vörös, a belseje fehér, de még a királyság idejéből származik. Mozambik (valamint Kelet-Timor) címerében viszont a vörös csillag mellett szuronyos kalasnyikov, egy eredetileg szovjet tervezésű gépkarabély is helyet kapott, amely állítólag sok-sok milliónyi ember halálában játszott már szerepet világszerte. Más országok címerében más, szintén emberélet kioltására alkalmas fegyverek szerepelnek, mint kard, íj, lándzsa, ágyú, buzogány, puska, balta, hadihajó.
Foci, vermut, csoki
Ám nem csak államok használják, vállalatok és egyéb szervezetek is. Ilyen a Red Star FC sportklub Franciaországban, a San Diego Yacht Club, egy amerikai egyesület, belgrádi, szófiai focicsapatok. Szerepel a Macy's amerikai kiskereskedelmi vállalat logójában és a San Pellegrino cég ásványvizein, üdítőin. Egy Martinazzi nevű vermut is vörös csillaggal van díszítve. A brit lottó 2011-es szelvényén is önkényuralmi jelkép adja a logó alapját, bár ezt azóta úgy tűnik, megváltoztatták kék négyágú csillagokra.
A Milky Way (magyarul Tejút) nevű édesség csomagolása logikus módon tele van csillagokkal, egyik közöttük bepirosodott. A Stella Artois sör címkéinek egyes verzióiban is szerepel egy öt ágú csillag, vörös kerettel, fehér középpel, nem éppen meglepő módon, mivel stella=csillag.
A hivatalos szíriai zászlóban két darab zöld öt ágú csillag van, az ellenzéki koalíció azonban egy régebbi változatot használ három vörössel. A katalán függetlenségpártiak baloldali szárnyának zászlójában is van.
Öt helyett jobb a hat ágú?
A nem vörös öt ágú csillagokkal még több a probléma. Például a kommunizmussal nehezen vádolható Amerikai Egyesült Államok zászlaja, katonai jelzései (pl. harci repülők) tele vannak vele. Kína és Vietnam zászlajában sárga, Törökországéban fehér öt ágú csillagok vannak, de vörös mezőben. A törökök azonban alkalmazzák a fehér alapon piros félholdat és csillagot is egyfajta címerként (emblémaként). Chilétől Kelet-Timorig, Szenegáltól Pápua-Új-Guineáig rengeteg ország zászlajában előfordulnak ötágúak.
A magyar katonai rangjelzéseket már régen megváltoztatták. „A korábbi -1949-1990 között terjedő - időszakban használatos ötágú csillagok helyett a rendfokozatot hatágú csillagok jelezték, ez visszatérés volt a második világháborút megelőző időszak magyar katonai vívmányaihoz” - írja a Honvedelem.hu.
Számos ország címerében vagy zászlajában kereszt vagy félhold látható, amelyek égisze alatt kiirtották például Amerika őslakóinak nagy részét, hódítottak meg muzulmánok számos országot tűzzel-vassal, vagy például mészárolták le keresztes vitézek a lakosság egy részét a Szentföldön.