Bakondi György azt mondta: amikor Magyarország még csak az uniós tagságra pályázott, kívülről úgy tűnt, hogy az Európai Unióban nincsenek viták, teljes az érdekazonosság, igazi együttműködés van. 2015, a migrációs válság kezdete óta viszont az unió megváltozott, mostanra "Soros emberei" nagy számban jelentek meg az Európai Parlamentben és az Európai Bizottságban, és a bizottságnak egyre aktívabb a politikai szerepvállalása.
A főtanácsadó szerint a migráció meghatározó kérdéssé vált. Választ kell adni többi között arra, akarják-e a határokat őrizni, hogy ne legyenek illegális határátlépések, hogy ne lehessen a menedékjoggal visszaélni.
2019. május 26-án lesznek az európai parlamenti választások Magyarországon. A szavazás egyfordulós, csak pártok listáira lehet majd voksolni. Ilyen választások ötévente vannak; Magyarország 21 képviselőt küldhet, összesen 751-en ülnek a parlamentben. |
Az uniós testületek közül egyébként a Bizottság van most leginkább a magyar kormány bögyében. Orbán Viktor épp pénteken ostorozta őket, azt mondta: zavar van az Erőben. Úgy fogalmazott: az EU működése bonyolult dolog, az Európai Parlament, az Európai Tanács és az Európai Bizottság egyensúlyán alapszik a rendszer. Zavar azért van, mert a köztük meglévő egyensúlyt most a Bizottság felrúgja. Ez eddig egy semleges, az alapjogokat védő testület volt, de néhány éve politikai testületté alakultak át - mondta Orbán.