Amennyiben a Wikipédia eltávolítja oldalairól a Törökországra vonatkozó téves információkat, Ankara feloldja az online enciklopédia blokkolását – jelentette be a török hírközlési miniszter. Ahmet Arslan kiemelte, hogy Törökországot nem lehet terrorszervezetek támogatójaként feltüntetni. Mindemellett a Wikimédia Alapítványnak irodát kell nyitnia Törökországban, valamint adót kell fizetnie tevékenysége után – tette hozzá.
Április végén a török hatóságok az egész országban letiltották a Wikipédia oldalait. Bár a Wikimédia Alapítvány fellebbezést nyújtott be ez ügyben, a török bíróság ezt elutasította. A török állami hírügynökség szerint a döntést azzal indokolták, hogy a Wikipédia üzemeltetője felszólítás ellenére sem törölt bizonyos szócikkeket, amelyek azt állítják, hogy Törökország terrorszervezetekkel működik együtt, és ezzel az oldal lejárató kampányt folytat Ankarával szemben.
Jimmy Wales, az oldal alapítója Twitter bejegyzésében bírálta a bíróság döntését, úgy nyilatkozott: Az információhoz való szabad hozzáférés alapvető emberi jog. Törökország már eddig is több tízezer internetes oldalt kapcsolt le, ezek az intézkedések a YouTube videomegosztó portált és a Twittert is érintették. A tavaly júliusi puccskísérlet óta újságírók tucatjait vetették börtönbe és tucatnyi sajtóorgánumot záratott be a hatalom. Ankarát már jó ideje bírálatok érik, hogy korlátozza a sajtó és a véleménynyilvánítás szabadságát.
Törökország megorrolt Amerikára Amerika döntő szerepet szán a szíriai kurdoknak a Rakka felszabadításáért indítandó hadműveletben, ezért fel is fegyverzi őket. Kétségkívül ők a leghatékonyabb harcosok, a törökök viszont rettegnek tőlük, saját kurd kisebbségük miatt, így semmiképpen sem akarják a felfegyverzésüket. További részletek >>> |