Bár évek óta csökken vagy stagnál a hévízi-sármelléki reptér utasszáma, a hévízi polgármester szinte menetrendszerűen kér és kap támogatást a kormánytól. Ezúttal sem volt másképp: a kormányportálra feltöltött támogatói okirat szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tavaly december 19-én újabb 280 millió forintot szavazott meg a reptér fejlesztésére az önkormányzati tulajdonban lévő Hévíz-Balaton Airport Kft. számára.
Hévíz fideszes polgármesterének lobbizása most kifejezetten jól sikerült, hiszen 2018-ban 240 millió forint támogatást kért, de az ITM úgy ítélte meg, hogy elég lesz a 200 millió forint is. Korábban átlagosan 120-130 millió forint támogatást kapott az államtól a reptér. Mindig van mire kérni: 2018-ban a reptéri biztonsági szintjének emelése volt az ürügy, most a kifutókat tehetik rendbe és a vízelvezetést alakíthatják ki. Pedig alig jár utas a reptéren: 2018-ban mintegy 12 ezer utast regisztráltak, pedig 2008-ban 100 ezer fölött volt ez a szám.
Ugyanakkor nagyszabású tervekből mindig tele a padlás, idénre is elképesztő fejlesztéseket ígérnek. A norvég tulajdonú Central European AviatonCluster a szintén norvég Pilot Flight Academyvel közösen összesen 15 millió euróból, vagyis mintegy 4,8 milliárd forintból hoz létre pilótaképző központot Sármelléken. A beruházással Norvégia legjelentősebb pilótaképző akadémiája érkezik Magyarországra, a központban évente háromszáz pilótát képeznek majd ki nyolcvan oktató és szakértő vezetésével. A kormány pedig korábban 6,6 milliárdos támogatást is megszavazott, az állami forrásból megvalósuló infrastruktúra-fejlesztés idén startolhat.
Tavaly összesen 1,2 millió vendégéjszakát regisztrálhatott a város a kereskedelmi és magánszálláshelyeken, mely az országos tendenciákkal megegyező mértékű, 0,8 százalékos növekedést jelent. A város továbbra is megőrizte országosan 2. helyét Magyarország leglátogatottabb városai között, hiszen Budapest után itt regisztrálták tavaly a legtöbb vendégéjszakát. Az önkormányzat januárban adta el a tulajdonában lévő Hotel Aquamarint mintegy 1,5 milliárd forintért Éder Zoltán fuvarozó vállalkozónak.