Zelenska ezt egy nappal azután tette, hogy az Egyesült Államok republikánus szenátorai blokkolták azt a kulcsfontosságú segélytörvényt, amely több mint 60 milliárd dollár értékű támogatást nyújtott volna Ukrajnának.
Zelenska egy orosz rakétatámadás után a BBC-nek exluzív interjút adott, amelyben a közel két éve tartó orosz invázió miatt a first lady súlyos aggodalmának adott hangot a finanszírozás késedelme miatt.
"A segélynyújtás lassulása „halálos veszélyt” jelent számunkra" - jelentette ki.
Nagyon nagy szükségünk van a segítségre. Egyszerűen fogalmazva, nem tudunk belefáradni ebbe a helyzetbe, mert ha mégis, akkor meghalunk. És ha a világ elfárad, egyszerűen hagynak minket meghalni. Nagyon fáj nekünk, hogy látjuk a jeleket, amelyek arra utalnak, hogy a szenvedélyes segítőkészség halványodik. Ez létkérdés számunkra. Ezért fáj ezt látni.
Mint mondta, aligha kétséges, hogy a nemzetközi közösség hozzáállása Ukrajnához megváltozott. Pedig ahogy Ukrajna meglepte a világot, amikor 2022 februárjában fegyveres erői megakadályozták az ország lerohanását, úgy sok nyugati ország cserébe meglepte őket a támogatásuk lelkesedésével. Ukrajna azonban nem tudja folytatni ezt az utat más országok "gazdagsága" és támogatása nélkül.
Úgy tűnik, hogy a first lady figyelmeztetései kristálytiszták - fogalmaz a BBC.
A Fehér Ház arra figyelmeztetett, hogy az Ukrajnának szánt amerikai források hamarosan elfogyhatnak, de a republikánusok felajánlottak egy megállapodást, hogy további segítséget engedélyezzenek.
Az Egyesült Királyság sürgette a washingtoni politikusokat, hogy állapodjanak meg egy Ukrajnával kapcsolatos megállapodásról. Az Egyesült Királyság külügyminisztere, David Cameron a héten Washingtonban tett látogatásán kijelentette, hogy az Egyesült Államok volt az Ukrajna Oroszország elleni harcát támogató nyugati koalíció „kapcsa".