A fontos dolgokban kiszámítható a kormány
Az ellenkező véleményekkel szemben a fontos dolgokban igenis kiszámítható a magyar kormányzat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara éves taggyűlésén. az adórendszer elsősorban a fogyasztási adókra támaszkodik, a társasági adó kulcsa marad 10 százalék, és továbbra sem vezetik be az örökösödési adót.
Hozzátette: megmaradnak a különadók, "bent kell tartanunk őket a költségvetésben annak érdekében, hogy tartani tudjuk az államháztartási hiány és az államadósság szintjét".
"Nem állítom, hogy ennek a gazdaságpolitikának minden eleme kedvező minden Magyarországon működő német vállalatnak, de azt igen, hogy összességében a gazdasági környezet kedvező a külföldi befektetőknek" - mondta Orbán Viktor. Kiszámíthatóságot, tervezhetőséget jelent az is, hogy július 1-jén kihirdetjük a 2016. évi költségvetést - tette hozzá.
Mi legalább nem a németek pénzén vagyunk sikeresek
Orbán Viktor kijelentette: Brüsszel nem tudja eldönteni, hogy fekete bárányként vagy sikertörténetként tekintsen Magyarországra. A gazdasági számadatok alapján egyértelműen sikertörténetről van szó, de a módszert, amellyel elértük ezeket az eredményeket, számos kifogás ért - mondta.
Azt viszont senki nem vitatja el, a javunkra írják, hogy "mi legalább nem a németek pénzén tudtunk sikeresek lenni" - fogalmazott. Sokan úgy képzelik el az európai jövőt, hogy majd valahogyan a németek pénzét vonjuk be a közös felelősségvállalásba - fűzte hozzá.
Privátbankár kommentár: Azért nem csak önerőből boldogulunk. A márciusi kifizetésekkel együtt összesen 7200 milliárd forintot hívott le a magyar kormány a 2007 és 2013 közötti uniós költségvetési ciklusban. A következő hét évben pedig mintegy 12 ezer milliárd forint európai uniós fejlesztési forrás áll Magyarország rendelkezésére (ennek 85 százaléka brüsszeli forrás, 15 százaléka hazai költségvetési rész.) Csepreghy Nándor 2013-ban azt mondta: a magyar közberuházások 97 százaléka uniós projekt, amelyből 85 százalékot az unió és 15 százalékot a magyar állam finanszíroz. Egy friss felmérés szerint a pályázásra készülő kis- és középvállalkozások beruházásaik értékének 81 százalékát uniós pénzből tervezik megvalósítani, enélkül ezen beruházások 60 százaléka elmaradna. |