A Forbes készített interjút a magyar jogállamiság brüsszeli jelentéstevőjével, a Zöldek európai parlamenti képviselőcsoportjához tartozó francia Gwendoline Delbos-Corfielddel, aki rendszeresen jár Magyarországon, és minden alkalommal látja az Uniót támadó óriásplakátokat, de taxisofőrökkel beszélgetve is tapasztalja a magyar kormánypropaganda erejét. Nagy problémának tartja, hogy az Európai Bizottság nem próbál közvetlenül kommunkálni a tagállamok polgáraival, mert így nem tudják összehasonlítani azt, amit uniós vezetés, illetve a tagállamok kormányai állítanak. Ezen segíthetne szerinte, ha a Bizottság óriásplakátokat tenne ki,
"Magyarországon is. És kérelmezniük kellene, hogy szerepelhessenek a tévében és reagálhassanak a hazugságokra. Az óriásplakátok már öt éve, a Sargentini-jelentés idején is ellepték az országot, és azóta is minden választás előtt téma az Európai Unió szerepe. A Bizottság viszont nem szól bele a vitába, és ez óriási probléma. Itt az ideje, hogy közvetlenül felvegyék a kapcsolatot a tagállamok polgáraival, és elmondják az álláspontunkat"
- fogalmazott. Elmondta azt is, hogy szerinte egyelőre nem kéne odaadni a befagyasztott uniós forrásokat Magyarországnak, mert "még nem jutott el arra a szintrea magyar kormány, hogy hozzáférhessen.
Is the European Commission trying to find a way to allow Hungary to avoid sanctions & yet still keep EU money?
— Gwendoline Delbos-Corfield (@GDelbosCorfield) October 5, 2022
This deeply cynical approach is undermining our democratic institutions & the founding values of the EU.
My intervention pic.twitter.com/UbnpbUp6rt
"Bizarr és félreérthető nyilatkozatok érkeznek a Budapestről Oroszországról és Putyinról, gyakran hibáztatják Ukrajnát. Nem normális, hogy Franciaország és Németország ezek után is együttműködik Magyarországgal. A tagállamokat közös érdekek kötik össze, például a mezőgazdaság, vagy a környezetvédelem, de kell egy vörös vonalat húzni, amikortól kezdve azt mondják, többé nem működünk együtt. Úgy tűnik, Orbán egyre kijjebb és kijjebb tolja a vörös vonalat, a tagállamok pedig tétlenül nézik ezt. Pedig amikor egy kormány ennyire elfajul, akkor az elszigetelés az egyetlen megoldás"
- szögezte le Delbos-Corfield, hozzátéve azt is, hogy megdöbbentette, hogy nem vették el a magyar kormánytól az Unió soros elnökségét, pedig erre szerinte lett volna lehetőség.
Reméli mindenesetre, hogy sikerül Magyarországon változásokat elérnie az uniós nyomásgyakorlásnak, mert ez a szövetség jövője szempontjából is kulcsfontosságú szerinte.
"Számomra érthetetlen és elfogadhatatlan lenne, ha öt év múlva – a Sargentini-jelentés után 10 évvel – Orbán továbbra is ekkora hatalommal bírna. Egyértelműen arra használja fel a szavazati jogát az Európai Tanácsban, hogy zsaroljon, például az Ukrajnának nyújtott segítséggel vagy az Oroszország elleni szankciókkal kapcsolatban. A magyar demokrácia helyzete évről évre romlik, Orbán mégis dönthet az Európai Unió közös sorsáról. Ha ezt tíz év alatt nem sikerül rendezni, akkor számomra az Európai Unió megbukott."