A 2018. május–júliusi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 484 ezer fő volt, 50 ezer fővel több, mint egy évvel korábban. A munkanélküliek átlagos létszáma ugyanekkor az egy évvel korábbihoz képest 27 ezer fővel, 166 ezerre csökkent - a munkanélküliség így 3,6 százalékra csökkent.
Kevesebb a közmunkás, több a normál foglalkoztatott
A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája 69,4 százalékra emelkedett. Külön jó hír, hogy az elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 92 ezer fővel nőtt, miközben a magukat közfoglalkoztatottnak vallók száma 37 ezer fővel csökkent.
A külföldi telephelyen dolgozók száma gyakorlatilag nem változott a KSH adatai szerint az elmúlt 1 évben.
Ez gyakorlatilag teljes foglalkoztatottság - munkaerőhiánnyal küzd a gazdaság
Ismét jól látszik, hogy a munkanélküliség helyett már bőven a munkaerőhiány a fő kihívás a magyar gazdaságban - nemrég a Financial Times közölt összeállítást arról, hogy a közép-európai EU-gazdaságokban, köztük Magyarországon kialakult munkaerőhiány miatt fogy a gőz a térségi gazdaságokból. A júniussal zárult három hónapban a magyar iparvállalatok 86,6 százaléka jelezte, hogy a következő negyedévben a munkaerőhiány korlátozni fogja termelésüket.
Nem véletlen, hogy Magyarország a munkapiaci részvétel ösztönzésével próbálja növelni a munkaerő-kínálatot. (Azaz a nyugdíjasok, a kismamák, a határ menti magyarok munkára fogásával.)