Kihívást jelent a vállalatok számára a felhőben tárolt adatok védelme, a kibertámadások kezelésére tízből négy cég szakértőt kér fel – derült ki az Oracle és a KPMG LLP jelentéséből. A kiberfenyegetésekről szóló elemzés globális felmérésen alapul, amelyet a két társaság Ausztrália, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanada és Szingapúr magán- és közszférában tevékenykedő szervezeteinél 450 kiberbiztonsági és informatikai szakember bevonásával végzett.
Az Oracle biztonsági megoldásokért felelős szakértője elmondta: a magyar cégek, intézmények számára a tanulmány megállapításai fontos feladatokra mutatnak rá. Nyugat-Európa előttünk jár a felhő elterjedése terén, így jól láthatjuk, mire kell nekünk is felkészülnünk a közeljövőben – tette hozzá.
Támadásba lendült a kormány: jobban védik majd az adatainkat Év végére készülhet el az új kiberbiztonsági stratégia. További részletek >>> |
A szakember szerint a magyar piacon is egyre több olyan cég van, akik felhős alkalmazások mellett döntenek, mert a legjobbat keresik, és a legjobb sokszor már csak felhőben elérhető. Hozzátette: a felhőbe költözést inkább az üzlet, mint az informatika vezérli, de az informatikának képesnek kell lennie a biztonságos üzemeltetésre, a kockázatok kezelésére.
A jelentés szerint a megkérdezett kiberbiztonsági szakemberek 90 százaléka érzékeny információként tekint a felhőben tárolt adatok több mint felére, amelyek védelme érdekében 97 százalékuk külön jóváhagyási szabályozásokat is bevezetett - ennek ellenére tízből nyolc szervezet mégis aggódik a munkavállalói együttműködés miatt.
Az elemzésből kiderül, hogy a megkérdezettek csupán 14 százaléka képes hatékonyan kiértékelni és kezelni a biztonsági eseményekhez kapcsolódó adatok többségét, és csaknem 90 százalékuk számít arra, hogy vállalata a következő pénzügyi évtől többet költ majd kiberbiztonságra.
Több milliárd felhasználó adatát lopták el - tényleg ennyire nehéz védekezni? Manapság rengeteg online fiókkal rendelkezünk és naponta többször is bejelentkezünk egy-egy felületre, ennek ráadásul már a tér sem szab határt. Pénzt utalhatunk egy pillanat alatt a telefonunkról, vásárolhatunk a tabletünkön, képeket töltünk fel, taxit vagy kaját rendelünk. Minden egyes felülettel azonban növeljük a kockázatát annak, hogy valaki olyan is beleles az életünkbe, akinek nem lenne szabad. Az első lépcsőt pedig pont mi adjuk meg: a megfelelő jelszóval. A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy még mindig nem tudunk jó jelszót választani. Segítünk. Tovább a cikkhez >>> |