Az üdülőhelyekről hazafelé, Németországba közlekedő járatokra 240 ezer utasnak van foglalása. Az anyavállalat ugyan csődöt jelentett, de az évek óta nyereséges, és évente nagyjából nyolcmillió utast szállító Condor folytatni kívánja tevékenységét, és a likviditási nehézségek elkerülésére áthidaló hitelt kér a szövetségi kormánytól.
A hitel összegét nem nevezték meg, azonban sajtóértesülések szerint 200 millió euróról lenne szó.
A szövetségi gazdasági minisztérium szóvivője, Korbinian Wagner megerősítette, hogy a Condor kormányzati segítséget kért. Elmondta, hogy a lehető leghamarabb befejezik a kérelem vizsgálatát.
Az egyelőre nem ismert, hogy a Thomas Cook németországi érdekeltségeinek mennyi ügyfele rekedt külföldön a társaság csődje miatt, az viszont biztos, hogy a berlini vezetés nem indít olyan akciót, amilyet a brit kormány kezd a külföldön tartózkodó brit utasok hazaszállítására.
Reiner Breul, a külügyminisztérium szóvivője a kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a jogi szabályozás nem tesz lehetővé a brit kormány Matterhorn-művelet nevű akciójához hasonló lépéseket, de a német külképviseletek készen állnak a segítségre szoruló német állampolgárok támogatására. A Thomas Cook hétfőn közölte, hogy csődöt jelent és azonnali hatállyal beszünteti tevékenységét.
A külföldi érdekeltségeket is beleszámítva meghaladhatja a 600 ezret azoknak az utasoknak a száma, akik jelenleg a Thomas Cook által szervezett utakon vesznek részt.