A kormányfő a hétfői, parlamenti, napirend előtt elmondott beszédében kiemelte: a 2010-es büdzsé a munkahelyek védelméről, a biztonságról és az adócsökkentésről szól. Megismételte, hogy a "költségvetés a fej költségvetése, de nem vádolható szívtelenséggel; csak a válsággal kemény, az állam támogatására szorulókkal szolidáris". Mint mondta, az ellenzék és a kormány két külön világban gondolkodik. Az ellenzéki politikusok csak a múltról beszélnek, és nem hangzott el részükről a költségvetés vitájában egy mondat sem arról, hogy mit tennének a jövőben - tette hozzá. Ez egy jó szívvel vállalható költségvetés - jelentette ki a szocialista politikus. A válságkezelés hét hónappal ezelőtt elindult folyamatának fontos állomása lesz a költségvetésről szóló szavazás - jelentette ki Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetője a miniszterelnök felszólalására reagálva hétfőn a parlamentben. Kiemelte: nem lehet már megmondani azt, hogy mi lett volna ha Bajnai Gordon miniszterelnök és Oszkó Péter pénzügyminiszter nem csinálja végig a válságkezelést.
A jövő évi költségvetés a miniszterelnök szerint kijelöli azt az utat, amelyet "felrúgni a jövő elárulása volna". Mint fogalmazott: aki letér erről az útról, az a felelős növekedés, a biztos gyarapodás útját hagyja el, márpedig Magyarország nem teheti meg, hogy még egyszer letérjen erről az útról.
A 2010-es költségvetés a jövő költségvetése, mert stabilitást hoz Magyarországnak és növeli az ország versenyképességét - mondta Mesterházy Attila, az MSZP-frakcióvezetője a miniszterelnök felszólalására reagálva hétfőn a parlamentben.
Nem tudjuk, csak feltételezzük azt, hogy azóta már rég bedőlt volna a tőzsde, és esélyünk sem lett volna semmiféle külső forráshoz jutni - tette hozzá. Mostanra viszont azt látjuk, hogy visszatért a befektetői bizalom Magyarország irányába - jelentette ki.
A Fidesz nem szavazza meg a költségvetést
Nemmel szavaz a Fidesz és a KDNP képviselőcsoportja a 2010-es költségvetésre hétfőn az Országgyűlésben - közölte Varga Mihály, a Fidesz alelnöke sajtótájékoztatón, a Parlamentben.
A politikus véleménye szerint a benyújtás óta eltelt időben a büdzsé érdemben nem változott meg, ugyanolyan rossz a magyar gazdaságnak, Magyarországnak, az itt élő embereknek, mint amilyen a beterjesztés pillanatában volt.
Varga Mihály kifejtette, az ellenzéknek "váratlan támogatói" is lettek ebben a kérdésben. Ezek között említette ismert közgazdászok szombati nyílt levelét, valamint a Magyar Nemzeti Bank novemberi jelentését az infláció alakulásáról, mely szerint - mint mondta - a jegybank szakértői is úgy látják, a következő év költségvetési hiánya nem a kormány által tervezett 3,8 százalék lesz, hanem - a konszolidációs igényeket is figyelembe véve - 7 százalék körül alakul.
Az SZDSZ megszavazza a büdzsét
Szavaznak a büdzséről - felemel vagy mélybe lök?
"Gyurcsány trükkjei" a 2010-es költségvetésben?
A nagycsaládosok szerint adóval büntetik a gyermekeset
Már a középosztályban is pusztít a válság
MTI