Bajnai Gordon miniszterelnökhöz fordult a BKV sztrájkbizottsága, mert tájékoztatni szeretné a kialakult helyzetről - mondta Nemes Gábor, a sztrájkbizottság elnöke. Mint közölte: a kormány és a BKV által aláírt szándéknyilatkozatban nem szerepel olyan rész, amely arról rendelkezne, hogy a szociális juttatások megvonásával kellene megtakarításokat elérni. A szakszervezetek információja szerint megvan minden olyan költségfedezet, amellyel teljesíthető lenne a kérésük, de ezt a menedzsment nem veszi figyelembe.
Nemes Gábor elmondta azt is: az utasok érdekében mostantól készek arra, hogy éjjel-nappal tárgyaljanak, mert meg akarnak állapodni.
Közben folytatódik a sztrájk a BKV-nál, mert a csütörtöki egyeztetésen sem sikerült megállapodnia a munkabeszüntetésben részt vevő 14 szakszervezetnek és a vállalat menedzsmentjének a kollektív szerződésről. A felek a nap folyamán újra tárgyalóasztalhoz ülnek.
Az érdekképviseletek folytatják a kedden megkezdett határozatlan idejű sztrájkot - közölte újságírókkal a sztrájkbizottság szóvivője a tárgyalás után Budapesten. Nemes Gábor elmondta, hogy a BKV nem állt elő új ajánlattal, a szakszervezetek pedig továbbra is kitartanak eddigi álláspontjuk mellett. Hozzátette: mivel meg akarnak egyezni, napközben többször is tárgyalóasztalhoz ülnek.
A munkavállalók továbbra is elszántak, egyértelműen azt akarják, hogy folytatódjon a sztrájk - hangsúlyozta. Nemes Gábor elmondta: rendelkezésre áll követeléseik anyagi fedezete, de a BKV nem akarja teljesíteni igényeiket.
A munkavállalók eltökéltek, és akár a hétvégén is sztrájkolnak majd - jelentette ki. Nemes Gábor közölte, hogy a sztrájk mögött nem állnak politikai erők, a szakszervezetek kizárólag a dolgozók érdekeit képviselik.
Székelyné Pásztor Erzsébet, a BKV kommunikációs igazgatója elmondta: a cég további ajánlatot nem tud tenni. Mindenki ragaszkodik az álláspontjához, de megnyugtató, hogy a sztrájkbizottság meg akar egyezni - tette hozzá. Az igazgató közölte: a BKV napi 50 millió forintot takarít meg a sztrájk idején. A cégnek a munkabeszüntetés ugyan napi 40 millió forint pluszköltséget jelent, ezt azonban ellensúlyozza a 90 millió forintos megtakarítás.
Arra a kérdésre, hogy a BKV kárpótolja-e a bérlettel rendelkezőket, Székelyné Pásztor Erzsébet azt mondta: a kártérítés kérdését a törvény nem szabályozza; jelenleg is vizsgálják a pénzügyi lehetőségeket.
A tárgyalásokat délben folytatják.
BKV-sztrájk: ugyanarra készüljön, mint tegnap
Elhúzódó sztrájkra kell számítanunk?
Már csak 4 villamos jár, 2 teljes vonalon
Új buszjáratot indított a BKV
Idegek harca: folytatódik a BKV-sztrájk
MTI