Gustav Eiffel (1832–1923) – a párizsi Eiffel-torony, a New York-i Szabadság-szobor és a Nyugati pályaudvar megalkotója – a Panama-csatornát érintő 1893-as botrányt követően visszavonult az üzleti élettől, és 2000 részvényért cserébe visszavásárolta nevét az azt viselő vállalattól, hogy „távozása felől senkinek se lehessen kétsége”.
Az Eiffage – amely jelenleg Európa nyolcadik legnagyobb építőipari cége – az Eiffel névhez egy, az Eiffel-torony kivitelezésén közreműködő vállalat jogutódjának felvásárlásával jutott hozzá húsz évvel ezelőtt. Amikor azonban Gustav Eiffel ükunokája, Philippe Coupérie-Eiffel a családnevet ázsiai bor-export tevékenységéhez kívánta bejegyeztetni, a francia építőipari cég perrel próbálta megállítani. A per felháborította az Eiffel családot, akik viszontkeresettel éltek, amit meg is nyertek.
Préda István, a cégeladási és fúziós tanácsadást nyújtó MB Partners vezérigazgatója szerint a francia bíróság döntése a családneveket viselő felvásárolt vállalatok sebezhetőségére hívja fel a figyelmet. A döntés alapján a felvásárlók nem jutnak automatikusan hozzá a felvásárolt vállalatok nevének használatához, ha azt a nevet viselő családok később visszaperelhetik - olvasható az MB Partners szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Váratlan rossz hírek az Egyesült Államokból
Már csak egy évet kell kibírnia az építőiparnak
Privátbankár