A lap közlése szerint, aki jogerősen feloszlatott szervezetet tovább működtet - mint amilyen csütörtök óta a gárda -, akár szabadságvesztéssel is büntethető.
A Népszava értesülése szerint az eljárást ismeretlen tettes ellen indították. Felidézték: a Büntető törvénykönyv szerint "aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet vezetésében vesz részt, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő". Ez pedig a gárdára az ítélet után igaz lehet - írta a lap.
Az, hogy a gárda folytatja tevékenységét, egyáltalán nem meglepő. Ezt Gaudi-Nagy Tamás, a feloszlatott szervezet jogi képviselője és Vona Gábor elnök is kijelentette a per után. A tagok véleménynyilvánítási jogát a csütörtöki ítélet nem korlátozza - közölte a Fővárosi Ítélőtábla. E szavakat az alperesek úgy értelmezték, hogy a gárda egykori tagjai utcára vonulhatnak, akár még egyenruhában is - olvasható a cikkhez fűzött keretes írásban.
Ma eldőlhet: beszüntetik a Magyar Gárdát?
Örülünk is, meg nem is a Jobbiknak
A Jobbik máris az utcára menne
Félnek a pártok a Jobbiktól
Gárdaalapítót vertek össze
Magyar Gárda: tényleg ilyen hosszú a tárgyalás?
MTI, Népszava