Szili Katalin kifejezte reményét, hogy a válságkezelés sikeres lesz, mert mint kiemelte, minden nyolcadik magyar munkahely német beruházótól, illetve vállalkozástól függ. Hangsúlyozta, éppen ezért közös érdek, hogy a válságkezelés mindkét országban sikeres legyen, mivel a legfontosabb feladat a meglévő munkahelyek megőrzése és új munkahelyek teremtése.
Az Országgyűlés elnöke köszönetét mondott azért, hogy Németország a jelenlegi körülmények között sem mondott le az autóipari beruházásokról. A két házelnök kölcsönösen tájékoztatta egymást országuk belpolitikai kérdéseiről, illetve az európai parlamenti választások eredményeiről saját országukban.
A megbeszélés során érintették a határnyitás húszéves évfordulóját is. A Bundestag, a német parlament alsóházának elnöke azt mondta, Magyarország a vasfüggöny lebontásával nagyon nagy segítséget nyújtott Európának és hozzájárult a német egység megteremtéséhez.
Norbert Lammert szerint német vezetők közelmúltban tett, illetve a közeljövőben várható magyarországi látogatásai is jelzik, mennyire fontosnak ítélik a két ország kapcsolatait: június elején Budapesten járt Frank-Walter Steinmeier külügyminiszter, alkancellár, a határnyitás június 27-i fővárosi ünnepségén részt vett Horst Köhler államfő, a következő hetekben pedig Magyarországra látogat Angela Merkel szövetségi kancellár.
Hamarosan előkerül a magyar deficit ügye
A népautó jól bukdácsol a válságban
Hiába a válság, viszik a német autót, mint a cukrot
MTI