Erről lesz szó a cikkben:
- A „Zeitenwende” védelmi politikája
- A mai német védelmi politika fő ellentmondása
- A rakétatelepítés az USA egyik legerősebb lépése
- Erős jelzés Oroszországnak
Októberben a német külügyi hírszerzés vezetője, Bruno Kahl kijelentette, hogy legkésőbb az évtized végére az orosz csapatok „támadást hajthatnak végre” a NATO ellen. Kahl megjegyzései a Kreml egyre élesebb nukleáris zsarolása idején hangzottak el.
Ennek fényében, és mivel az új amerikai kormányzat azzal a jelszóval kerül hatalomra, hogy minden figyelmét Kínára fordítja, Európának sokkal többet kell majd törődnie a védelemmel és a biztonsággal, mint 2022 előtt. Oroszország ukrajnai inváziója feltárta az európai NATO-oszlop gyenge pontjait a fegyvergyártás, a katonai költségvetés és az általános felkészültség tekintetében.
A NATO németországi bevetései a „Zeitenwende” közepette
Ebben az összefüggésben az amerikai-német döntés, miszerint 2026-ig amerikai gyártmányú SM-6 indítórakétákat, hagyományos Tomahawk cirkálórakétákat és új, közepes hatótávolságú hiperszonikus rakétákat (LRHW) telepítenek német területre, a NATO-államok határozott elkötelezettségét jelzi az Egyesült Államok Oroszországgal szembeni kiterjesztett elrettentő erejének fokozása mellett.