Mind az Európai Bizottság, mind az Európai Tanács, mind az Európai Parlament (EP) reakciói (többek között a magyar uniós elnökség informális miniszteri találkozóinak bojkottálása, Orbán Viktor EP-beszédének elmaradása, az EP-képviselők indítványa a magyar szavazati jog megvonására) azt mutatják, hogy az uniós intézmények nagyon megorroltak a magyar kormányra Orbán Viktor velük nem egyeztetett moszkvai „békemissziója” miatt – ha még volt is némi jóindulat Magyarország iránt, az mostanra nullára csökkent, mondta Wéber Balázs, lapcsoportunk munkatársa az ATV Start című műsorában.
Hozzátette: emiatt is egyre kevesebb az esély arra, hogy a még befagyasztott uniós pénzeket (mintegy 20 milliárd euró) le tudjuk hívni. Orbán Viktor alighanem tisztában volt azzal, hogy milyen reakciókat vált ki a moszkvai útja az EU-ban. Tehát számol az uniós pénzek elvesztésével, és inkább Oroszország és Kína felé fordul. Ezzel a Nyugat helyett Kelet irányába pozicionálja az országot, véli munkatársunk.
Ami a Donald Trump elleni szombati merényletkísérletet illeti, abból végül jól jött ki a volt amerikai elnök, hiszen a történtek még jobban összekovácsolják a táborát. Ráadásul Elon Musk amerikai üzletember is beállt mögé: havi 45 millió dollárral támogatja kampányát. Ez tovább növeli Trump esélyeit Joe Biden amerikai elnökkel szemben, aki 81 évesen egyre kevésbé képes állni a versenyt. Nem lenne meglepő, ha a demokratapártiak lecserélnék egy másik jelöltre, a probléma „csupán” az, hogy nincs kire, véli kollégánk.
A teljes beszélgetést itt tekinthetik meg: