2p

Mik a legfontosabb aktualitások az ESG és a fenntarthatóság terén?
Mit hoz az EU Omnibus csomagja?
Merre tart a szabályozás? Mik az MNB ajánlásai, elvárásai?
Hogyan birkóznak meg az ESG jelentette kihívásokkal a vállalatok a gyakorlatban?

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kórházba került az Európai Bizottság elnöke, elfelejtették közölni a sajtóval.

Múlt héten közölte a német DPA hírügynökség a hírt, hogy az Európai Bizottság elnökét, Ursula von der Leyent nagyjából egy hétig kórházban kezelték Hannoverben, súlyos tüdőgyulladással.

Önmagában ez persze semmiképpen nem lenne botrányos hír, és a kezelés ténye is csak annyiban tarthat számot közérdeklődésre, hogy mennyiben befolyásolja ez az unió legmagasabb rangú tisztségviselőjének számító Von der Leyen képességét feladatai ellátására.

Csakhogy a bizottsági elnök szóvióvje, Paula Pinho az elmúlt napokban több megszólalásában is csökkenteni igyekezett Von der Leyen betegségének súlyosságát, és ragaszkodott ahhoz, hogy főnöke „kézben tartja az ügyeket”. Von der Leyen ráadásul nem is adta át feladatait első számú helyettesének Teresa Ribera biztosnak.

A Politico az üggyel foglalkozó riportere, Eddy Wax január 8-án rá is kérdezett Pinhónál, hogy „kórházba került-e az elnök”, mire azt a választ kapta, hogy „ahogy mondtuk, nincs új közlendő” Von der Leyen állapotával kapcsolatban. A Politico szerint ez a magatartás

„elhallgatás útján történő hazugságnak”

értékelhető, és komoly kérdéseket vet fel a bizottsági elnök vezetési stílusával és kommunikációs csapatának szavahihetőségével kapcsolatban. (Von der Leyen korábban a Pfizer vezetőivel váltott, nyilvánosságra nem hozott SMS-üzenetei kapcsán is botrányba keveredett.)

Továbbra sem tdujuk egyébként, mikor került Von der Leyen kórházba és mikor hagyta el azt. Lélegeztetőgépre kellett-e kötni, mennyire volt súlyos az állapota? A hivatalos közlések szerint a bizottság elnöke csupán két telefonhívást bonyolított az elmúlt két hétben, más tevékenységéről nem adtak hírt.

A kórházi ápolásról szóló hír megjelenése után a bizottság azt közölte, hogy az elnök nem igényelt intenzív ellátást és napi kapcsolatban volt csapatával. De akkor vajon miért nem közölték ezt a sajtóval maguktól is – teszi fel a kérdést a Politico hírlevele.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egyelőre megmenekült a Temu
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 19:11
Itt a bejelentés!
Nemzetközi Donald Trump ledobhatja a gazdasági atomot
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 18:18
Ráadásul nagyon hamar.
Nemzetközi Sokkoló ajándékot vittek Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 17:14
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök volt ilyen kreatív.
Nemzetközi Magyar Péter pártcsaládja kiállt a fatüzeléses kályhák mellett
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 16:51
Az Európai Bizottság elhalasztotta azt a tervét, amely 2027-től betiltaná a nagy károsanyag kibocsátású fatüzelésű kályhák és fűtőberendezések értékesítését, miután cseh és német törvényhozók ellenállásba ütközött.
Nemzetközi „Beszélek Viktorral, hogy egy kisebb üzemet hozzunk ide” – Vučić Orbán Viktorral egyezkedne
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 16:39
Így megy ez barátok között.
Nemzetközi Vérfagyasztó videó: négy, állítólag terrortámadásra készülő nőre csaptak le Oroszországban
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 15:59
Kamera előtt beszéltek arról, hogy állítólag Ukrajnában képezték ki őket.
Nemzetközi NNGYK: Magyarország nem vesz részt az EU vakcinabeszerzésében
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 15:28
Az Európai Bizottság közös vakcinabeszerzésre írt alá keretszerződést a Moderna gyógyszercéggel az mRNS Covid-19 vakcina megvásárlására. Ám Magyarország – ahogy tavalyelőtt és tavaly is – nem vesz részt a közös vakcinabeszerzésben.
Nemzetközi Előre isznak az EU-csatlakozásra? Moldova Brüsszel és Moszkva között
Sasvári Péter | 2025. február 7. 15:08
Vlagyimir Putyin 50. születésnapját még Moldovában ünnepelte egy borászatban, mára azonban még az orosz elnökre emlékeztető borosüvegek is eltűntek a polcokról. Az ország egyik húzóágazata sokáig rászorult az orosz fogyasztókra, de a politika aztán mást diktált. A borászati ágazat helyzete pedig tükrözi az országét is. Moldova energetikai és gazdasági szempontból is függ Moszkvától, de az ukrán háború miatt már évek óta Európába igyekszenek. A helyzetet az oroszbarát, szakadár Transznisztria ügye is bonyolítja, illetve az, hogy az Európa-pártiság és oroszbarátság itt sokszor nagyromán, illetve moldáv nacionalizmust is takar. 
Nemzetközi Trójai falónak nevezték Szijjártó Pétert
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 13:34
Szijjártó Péter prágai látogatása és az ellenzék támogatása heves reakciókat váltott ki a cseh kormány részéről.
Nemzetközi Donald Trump begyújtja a rakétákat, Putyin csak pisloghat
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 13:17
Donald Trump kész fokozni az Oroszország elleni szankciókat az ukrajnai háború lezárása érdekében – mondta különmegbízottja, Keith Kellogg.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG