A tegnapi napon a Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Magyar Bankholding fúziós menetrendjének záró lépését. Így a bankcsoport két tagja, az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. a terveknek megfelelően, 2023. április 30-án egyesül, és MBH Bank Nyrt. néven, egységes márkanévvel és arculattal folytatja működését. Az így létrejövő, tisztán magyar tulajdonú nagybank a mérlegfőösszeg alapján Magyarország második legnagyobb piaci szereplője lesz a maga 11 ezer milliárd forintos mérlegfőösszegével - közölte lapunkkal kedden a holding.
Az egyesülést követően a korábbi MKB Bank és Takarékbank fiókok arculata is fokozatosan, több lépésben megváltozik és átalakul, így az ügyfelek az év során egyre több ponton az MBH Bank arculatával találkozhatnak majd.
A Magyar Bankholding a Takarékbank csatlakozásáig a belső működést harmonizálja, emellett folyamatosan zajlik a munka a banki informatikai rendszerek fejlesztésén és egyesítésén, hogy az ügyfelek kiszolgálása a fúziót követően is még magasabb színvonalú legyen.
"Hónapokon belül lezárul a Magyar Bankholding keretében zajló, a régióban is példátlan fúzió folyamata, addig pedig gőzerővel készülünk az egyesülésre, illetve az azzal járó teendőkre. Ezek zökkenőmentes ellátásán számos kollégánk fáradozik annak érdekében, hogy májustól az ügyfelek egy olyan integrált és élvonalbeli nagybank előnyeit élvezhessék, amely egységes termékportfóliót és még modernebb országos fiókhálózatot fog kínálni, még fejlettebb technológiai háttér mellett" - mondta Egerszegi Ádám, a Magyar Bankholding transzformációért és operációért felelős vezérigazgató-helyettese.
Az egyesülés és az átállás pontos menetrendjének bemutatására, illetve az ügyfeleket érintő legfontosabb tudnivalók megismertetésére a bankcsoport hamarosan nagyszabású tájékoztató kampányt indít számos csatornán, így például számlakivonatokon, e-mailben, a tagbankok honlapjain, valamint a közösségi oldalakon is megtalálják ezeket az információkat.
A Magyar Bankholding Csoport tagbankjai számos területen jelenleg is piacvezetők, így a vállalati szegmensben, azon belül is a mikro-, kis- és középvállalatok hitelezésében, az agrár- és élelmiszeriparban, valamint a lízing piacon. Több mint másfél millió lakossági és 300 ezer vállalati ügyféllel, az ország legnagyobb fiókhálózatával, illetve közel 10 000 munkavállalóval rendelkezik. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 10 940 milliárd forintot.