A K&H Bankcsoport 23 milliárd forint adózás utáni nyereséggel zárta az idei első fél évet, ez 45 százalékkal több, mint egy évvel azelőtt. Hendrik Scheerlinck, a K&H Csoport vezérigazgatója elmondta: a nyereség jelentős növekedésében szerepet játszott az ügyfelek számának megemelkedése, a nagyobb szerződési értékek, a Visa-részesedés eladásából származó 4,6 milliárd forint, illetve a hitelezési költségek, valamint a bankadó csökkenése. (A Visa-részesedésből származó bevétel illetve a bankadó csökkentése korábban az OTP eredménybeszámolójában is pozitív tételként szerepelt.)
Ébredezik a hitelezés?
Éves összehasonlításban a bank hitelezési piaci részedése egy év alatt, a tavaly első félévi 9,5 százalékról 9,9 százalékra nőtt.
Az új jelzáloghitelek folyósítása az első félévben 39 százalékkal nőtt, a folyósított állomány 35,7 milliárd forint volt, a fogyasztási hiteleké pedig 40 százalékkal emelkedett, az állomány 6,2 milliárd forintot tett ki.
A kkv-hitelek állománya 10 százalékkal nőtt egy év alatt.
Összességében még így is csökkent a bank ügyfélhiteleinek állománya 2,7 százalékkal a tavaly első félévihez képest.
A hitelintézet hitel/betét aránya 64,2 százalék, tőkehelyzete kiváló, a csoportszintű tőkemegfelelési mutató 16,1 százalékot ér el.
Megfizetik a brókerbotrányok utáni kártalanítást
A működési költségek az első félévben 6,5 százalékkal nőttek, ez részben a BEVA-díjak (Befektető-védelmi Alap) 0,45 ezrelékről 1,75 ezrelékre és az OBA-díjak (Országos Betétbiztosítási Alap) nagyobb betétállományból fakadó emelkedésének, és részben a magasabb informatikai költségeknek a következménye. A brókerbotrányok utáni kártalanításhoz a befektetők, betétesek védelmét biztosító alapok az extra kiadásokra, külső források bevonására kényszerültek, ezért kellet megemelni a tagdíjakat, amit a pénzügyi szektor botrányokban nem érintett tagjainak (bankoknak, biztosítóknak, alapkezelőknek stb) kell összedobniuk.
Rárepülnek a Budapest Bankra?
Korai lenne még megmondani, hogy az anyabank, a belga KBC érdeklődik-e a napjainkban még állami tulajdonban álló Budapest Bank iránt, ha eladó lesz a BB, megvizsgálják majd, érdemes lesz-e megvenni - válaszolta egy kérdésre a vezérigazgató.
Jól megy a biztosítónak is
A K&H Biztosító is jelentett ma, eszerint 2016 első félévében 1,7 milliárd forint adózás utáni nyereséget értek el, ami 41 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakinál.
A nem-életbiztosítási üzletág 15,25 milliárd forint díjbevételt produkált, amely éves összehasonlításban 23,7 százalékos növekedést jelent. Az életbiztosítások terén a bruttó díjelőírás erőteljes emelkedése következtében az életbiztosítási tartalékok szintje - a K&H történetében először - meghaladta a 100 milliárd forintot.