A közlemény szerint a tagvállalatok több mint 18 ezer új szerződést kötöttek, ami 4 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest. A bruttó eszközérték március végén 150 milliárd forintot tett ki, 15,5 százalékkal többet a 2014-ben mérthez képest, és 2010 óta ez a legjobb első negyedéves adat.
A finanszírozott összegen belül a termelőeszközök 57 milliárd forintot tettek ki, ami 36 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi értéket.
A mezőgazdaságba több pénz mehet
A közlemény idézi Jenei Viktort, a szövetség elnökét, aki szerint ez azt jelzi, hogy a vállalkozások elsősorban a termelésük fejlesztéséhez vették igénybe a lízingkonstrukciókat. Hozzátette, a jegybanki hitelprogramhoz köthető szerződéseknél a finanszírozott összeg 25 milliárd forintot tett ki, 24 százalékos volt a program részesedése a teljes növekedésen belül.
A lízingszövetség szerint a jövőben az agrárvállalkozások részesedése növekszik majd a finanszírozott összegen belül. Az első negyedévben az agrárvállalkozások esetében a finanszírozott összeg 9,5 milliárd forintot tett ki, ami 64 százalékos növekedés éves összevetésben. A szövetség tagvállalatai 1152 finanszírozási szerződést kötöttek agrárvállalkozásokkal, ami több mint a duplája az előző év azonos időszakában elért szerződésszámnak.