A Csengeri Gyermek és Ifjúsági Önkormányzati Egyesület például a II. Nemzetközi Ifjúsági Pénzügyi Konferencia megszervezéséhez, a Békéscsabai Kereskedelmi és Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakképzési Alapítvány tizenéveseknek szóló nyári pénzügyi tábor megvalósításához, a budapesti Studium Generale Alapítvány pedig a hátrányos helyzetű diákoknak egyhetes ingyenes érettségire felkészítő program finanszírozásához kapott hozzájárulást.
A pénzügyi kultúra javítása a cél
Az alapítvány kiemelten támogatja azokat a kezdeményezéseket, amelyek szerepet vállalnak a pénzügyi kultúra javításában, a fiatalok magas szintű közgazdasági képzésének, szakirodalmi ellátottságának fejlesztésében, valamint a kisvállalkozások és hátrányos térségek pénzügyi tudatosságának növelésében. A „Budapest Bank az oktatásért és a magyar pénzügyi kultúráért” Alapítvány az elmúlt 24 évben közel 160 millió forinttal segítette 661 szervezet, intézmény működését.
Idén a Pénz7-hez csatlakoztak
Az alapítvány idén a fiatal generációk pénzügyi kultúrájának fejlesztését célzó, 23 országot összefogó European Money Week elnevezésű, Magyarországon Pénz7 néven futó páneurópai kezdeményezéshez csatlakozva hirdette meg pályázati kiírását. A Pénz7 programról itt írtunk bővebben >>
Az alapítvány kuratóriumának tagjai:
- elnök: Dr. Bod Péter Ákos, a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezetője, egyetemi tanár
- társelnök: Dr. Móra Mária Tünde, Magyar Bankszövetség, főtitkár-helyettes
- Dr. Báger Gusztáv, egyetemi tanár, ÁSZ főigazgató
- Dr. Rolek Ferenc vezérigazgató-helyettes, Budapest Bank Zrt.
- Takács Zoltán, vállalati értékesítési vezető Budapest Bank Zrt.