Nyereséges volt az Erste Bank-csoport, drágult a részvény
Az osztrák Erste Bank - hálózatának nagyságát tekintve a második számú bankcsoport Kelet- és Közép-Európában - 346 millió euró adózott eredményt ért el az idei év első negyedévében, ez 7,8 százalékkal több, mint egy évvel korábban, és több, mint amit elemzők vártak.
A bankcsoport hétfői közlése szerint a növekedés szinte kizárólag annak tulajdonítható, hogy a bank saját részvényeket vásárolt vissza, és ezt nyereséggel tette. Eközben az üzemi eredmény 11 százalékkal 915 millió euróra csökkent. A magyarországi és a romániai érdekeltségek továbbra is megterhelték a csoport mérlegét: Magyarországon az Erste-csoport vesztesége 81,8 millió euró volt az idei első negyedévben, Romániában 72,2 millió.
Ebben a két országban a kockázati tartalékolást még további 174 millió euróval meg kellett emelni. Tavaly egész évben az osztrák bankcsoportnak 718 millió euró volt a vesztesége, míg 2010-ben 878,7 millió euró volt az eredménye adó után. Magyarországon a csoport vesztesége tavaly 566,6 millió eurót tett ki.
Az eredmény közzététele után a bankpapírok a bécsi tőzsdén 0,7 százalékkal 17,25 euróra drágultak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Két kategóriában is első helyen végzett és díjat szerzett az MBH Bank privátbanki üzletága a nemzetközi Euromoney Private Banking Awards idei díjkiosztóján Londonban. A rangos elismeréseket a hitelintézet az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában nyerte el. A hitelintézet privátbanki üzletága harmadik alkalommal tudhatja magáénak az Euromoney elismerését, hiszen 2022 és 2024 után ismét felkerült a díjazottak listájára.
A hazai biztosítók bevételei nemcsak az inflációnak, hanem a növekvő szerződésszámnak köszönhetően is emelkednek – a szektor azonban komoly adóterheket nyög, abban bíznak, hogy legalább a különadót jövőre már tényleg kivezetik. Ellenkező esetben a külföldi szolgáltatók további teret nyerhetnek a hazaiak kárára.