Sikeres reorganizáció
Az MKB bankcsoport – a bankadó időarányos részével együtt – 6,8 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el 2016 első felében. A csoport tőkehelyzete stabil, saját tőkéje 2,4 százalékkal, 110,5 milliárd forintra emelkedett, Basel III. szerinti tőkemegfelelési mutatója 11,64 százalék volt félévkor - közölték a Privátbankár.hu-val.
A bank reorganizációja sikeresnek tűnik: 2015 első félévéhez képest 9,4 százalékkal emelkedett a nettó jutalék- és díjbevétel, míg a banküzemi költségek 7,2 százalékkal csökkentek. Az adózás előtti eredmény a tavalyi első hat hónap 4 milliárdos veszteségéből 3,7 milliárdos nyereségbe fordult át.
Kié most az MKB?
Június végén zárult le az MKB értékesítése, az ismeretlen befektetői hátterű Blue Robin Investments S.C.A., a METIS Magántőkealap és a Pannónia Nyugdíjpénztár által alkotott konzorcium lett az új tulajdonosa a banknak. Előbbiek 45-45, utóbbi 10 százalékot mondhattak magukénak, majd július közepén a Blue Robin 15 százaléknyi részvényt eladott a frissen megalapított munkavállalói résztulajdonosi programot kezelő szervezetnek.
Az MKB tulajdonosi szerkezete |
A titokzatos cégek mögött álló valódi befektetőkről számos találgatás látott napvilágot, sokan az MNB-alapítványok pénzét is sejtették a magántőke-alapk mögött, amelyek természetesen nem kötelesek megnevezni a mögöttük álló befektetőket. A jegybank áprilisban egy rendkívüli sajtótájékoztatón igyekezett a további pletykák elébe menni.
Digitalizálnak
A társaság most azt írja: az MKB Bank új tulajdonosai évtizedes bankszakmai tudással és globális know-how-val rendelkező hazai és nemzetközi szakmai befektetői kör, támogatásukkal új növekedési lehetőségek nyílnak meg. A tulajdonosok és a menedzsment egyik legfontosabb célkitűzése a digitális pénzügyi szféra meghódítása: a bank együttműködési programot indított a fintech szektor szereplőivel, valamint megújítja és egyben felkészíti a digitális bankolás jelentette kihívásokra informatikai alaprendszerét.