Az euró reggel 309 forint körül kezdett, majdnem ugyanott, ahol pénteken este volt. Délelőtt 309,80-ra is felment az ára, majd visszaesett 309,40-re. Az euró/dollár az 1,098 körüli szintről valósággal zuhant, 1,90 alá is benézett az árfolyam, ahol csütörtök óta nem járt.
Kérész életű volt az erősödés
Az MNB újabb és nagy valószínűség szerint nem is az utolsó kamatvágása, valamint a nem túl jó piaci hangulat mellett közel kétforintos sávban mozgott május utolsó hetében a forint árfolyama – írja a CIB reggeli hírlevele. A ma reggeli vártnál jobb beszerzési menedzserindex és külkereskedelmi forgalom adat után volt egy kérész életű erősödés, de utána ismét a gyengülésé a főszerep.
További árfolyamok>>>>> |
A február közepe óta nem látott, 310-es a CIB szerint lassíthatja a mozgást, de azt áttörve akár újabb gyengülési hullám is jöhet. A külső hatásoknak lehet nagyobb szerepük. A török választás miatt az emerging régióra irányuló kiemelt figyelem okozhat nagyobb mozgásokat – írják.
Görögben a helyzet változatlan
Szerdán EKB-ülés lesz, ezen túl a tengerentúli adatok alakulása határozhatja meg az euró/dollárt. A munkaerőpiaci adatok, az infláció kiemelt jelentőséggel bírnak a Fed számára, amely a héten kedden és szerdán is a nyilvánosság elé lép elemzéseivel.
A görög helyzet is napirenden van, és még mindig nem látszik a helyzet megoldása.
Szenvednek a svájciak
A svájci jegybank elnökének hétvégi nyilatkozata szerint még továbbra sem elégedettek a frank jelenlegi árfolyamával, és készek lépéseket tenni a fizetőeszközt gyengítendő. Délelőtt gyengült is kicsit a frank, de csak kis mértékben, 1,032-ről 1,034-rre az euróval szemben. Forintban pedig a 300-at is súrolta az ára.
A már egyébként is a negatív előjelű kamatszint további vágására kicsi az esély, sokkal inkább a devizapiaci intervención keresztül érheti el célját a helvét központi bank.