Rendkívül lomhán kezdődött a kereskedés a BÉT részvényszekciójában reggel, de a fogalom és az árfolyamok azóta sem pörögtek fel. Az 1 milliárd alatt forgalom kora délutánra nyomasztóan kevés. Az idei napi átlagforgalom a tőzsde honlapjának tanúsága szerint 10 milliárd 367 millió forint volt, ami szintén gyenge közepesnek mondható.
A KBC Equitas korábbi elemzése szerint a befektetők azért kerülik a magyar eszközöket, mert a válságban kétszer is meggondolják, hogy melyik piacon vásárolnak, a magyar eszközöket pedig erősen terheli a kormányzati szabályozás kiszámíthatatlansága, a különadók, az adórendszer folyamatos alakítása és az is, hogy egyelőre nem áll mögöttünk az IMF mentőcsomagja. A KBC vezető elemzője megjegyezte azt is, hogy a magánnyugdíjpénztári vagyon kiiktatása is komolyan visszavetette a forgalmat, a pénztárak ugyanis komoly és kiszámítható forgalmat generáltak egyebek mellett a részvénypiacon.
A BUX egyébként 13 órakor 0,3 százalékos mínuszban volt, a vezető részvények nagy része a veszteséges oldalon tötyörgött, vagy stagnált
Nem áll jól a forint sem, a hazai deviza már reggel látványosan elkezdett gyengülni, párhuzamosan a dollár erősödésével az euróval szemben és az olaj árának a csökkenésével. A nemzetközi pénzpiacokon ismét úrrá lett az aggodalom a mai Merkel - Szamarasz berlini találkozó előtt, ugyanis bár a nyilatkozatokban megvan a szándék a görögök mentésére, de az egész ügy annyira kuszának és reménytelennek tűnik, hogy a befektetők időről időre képesek még mindig elkeseredni ezen. Tovább bonyolíthatja a helyzetet az is, hogy a hírek szerint a görög miniszterelnök haladékot próbál majd kijárni a megszorítások véghezvitelére. A hangulatot hűtötte, hogy az elmúlt napokban sorra aggasztó adatok érkeztek a kínai és az európai feldolgozóiparból. A dollár erősödik a főbb devizákkal, így az euróval szemben, a forint az euróval szemben a 278-as szint fölé került.
Piaci híresztelések szerint a spanyol kormány a háttérben már tárgyal az EKB vezetésével a mentőcsomagról, illetve a kötvényvásárlási programról. Úgy tudni, hogy a tervek szerint az európai mentőalapok a spanyol kötvényaukciókon lennének aktívak, míg az EKB a másodpiacon kezdené vásárolni a spanyol kötvényeket, leszorítva ezzel a hosszú távon tarthatatlanul magas, 6 - 7 százalékos hozamokat. A várakozások szerint az EKB a legközelebbi, szeptember 6.-i ülésén jelenti be a részleteket.