Reggel 1,3 százalékos esés volt a japán tőzsdén, valószínűleg azért, mert a jen erős, ami nem jó a japán exportőröknek. Az európai indexek nap közben leginkább bizonytalankodtak, kisebb elmozdulások voltak és eltérő irányokba. Az amerikai kereskedés kezdete előtt közzétett makroadatok – ipari termelés, kiskereskedelem – gyengék voltak, ami szokás szerint ellentétes hatást fejtett ki.
A gyenge gazdaság alacsonyabb kamatszintet valószínűsít, ami jó a tőzsdéknek. A minimális pluszban kezdő amerikai indexek ezért lassan növelték előnyüket, hat óra felé az S&P 500 már 0,7, a Nasdaq indexe 1,1 százalékos pluszban volt. Az európai tőzsdéket is felvidította Amerika a végére, a német index 0,5, a brit párja 0,9 százalékkal emelkedett, a francia nem változott.
Itthon a BUX index a nap első felében mínuszból nullába jutott el és inkább csak szenvedett, de a végére szintén magához tért és 0,3 százalékkal emelkedni tudott. A Mol előző napi két százalékos emelkedésének felét elbukta, egy százalékot esett 16 915 forintra. Az OTP 0,6 százalékkal 7365 forintra emelkedett, a Richter 0,9 százalékkal 5820-ra, a Magyar Telekom 0,5 százalékkal 445-re.
Az euró/forint változatlanul a 310-es határ körül kering, ezúttal kissé erősödött, 50 fillérrel lejjebb, 309,70 forinton állt este az euró. Az Erste Befektetési Zrt. hírlevelében azt írja, hogy „kedvező long irányú beszállási lehetőséget rejt az USDHUF devizapár”. A technikai kép alapján akár 286 közelébe is emelkedhet az árfolyam, bár addig még több ellenállással meg kell küzdenie. Fundamentális oldalról szerintük a leglényegesebb a megfordult kamatkülönbözet, vagyis a dollár bankközi kamatok már meghaladják a forint bankközi kamatokat.
A kiszállási pont 285,9 forint a brókercég szerint, a dollár ma 275,50 forint volt. A Bank of England mai ülésén tartotta a kamatot, de utalt arra, hogy az idén még csökkentheti. A font kis mértékben gyengült a hírre. Szeptember 21-én ülésezik a Fed – kevés esélyt adnak a kamatváltozásra – és a japán BoJ is.
Az olaj volt mínuszban is, de estére fordítani tudott. A WTI 1,7 százalékkal 44,3 dollárra, a Brent 2,4 százalékkal 47,0 dollárra emelkedett. Nagyon jól teljesít a napokban az Apple, ma is három százalék feletti pluszban van. A Tesla pedig visszamászott 200 dollár fölé. Két százalék körüli mértékben esett a fúzió előtt álló két cég, a vevő Bayer és a megveendő Monsanto egyaránt.